Dom i wnętrze Lifestyle

Jak odmienić wnętrze bez wydawania całej wypłaty?

Redakcja
Redakcja
11 kwietnia 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Masz dość białych ścian i minimalistycznych dodatków rodem ze Skandynawii? Znudziły Ci się gołe deski na podłodze i kremowe zasłony? Pora na zmianę! Poznaj dodatki, które kosztują niewiele a sprawią, że polubisz swój dom na nowo.

Kolory dodają energii. Przyda się ona szczególnie teraz, gdy po długim okresie zimna i braku słońca nasze organizmy są wyczerpane. Jeśli nie możesz teraz wybrać się na urlop do słonecznej Californii albo do pełnej soczystych barw Azji, pobaw się kolorami w swoim domu. Nie musisz od razu przemalowywać ścian. Wystarczy parę dodatków, trochę wyobraźni i odwagi, by Twoje mieszkanie nabrało tętniącego uroku najgorętszych miejsc na turystycznej mapie świata.

Z nowojorskim akcentem

Nowy York to miasto które nigdy nie zasypia i w którym narodziło się wiele światowych trendów. Jeśli więc lubisz trzymać rękę na pulsie, żyjesz intensywnie, do życia pobudzasz się kawą, muzyki słuchasz nawet pod prysznicem – postaw na dodatki rodem z amerykańskiego snu.
Stylowy grill elektryczny możesz rozstawić na tarasie albo w ogrodzie – przygotowane dania będą nie tylko smaczne, ale też zdrowe. Dywan z ulicami możesz skraść z dziecięcego pokoju – kto powiedział, że wyścigi zdalnie sterowanych samochodów są tylko dla najmłodszych? Turystyczna lodówka przyda się nie tylko na pikniku. Postaw ją koło łóżka i sięgaj po dobrze schłodzone napoje kiedy tylko chcesz, bez konieczności opuszczania łóżka albo kanapy.

ohme_limango_poscielWszystkie przedmioty na zdjęciu pochodzą z www.limango.pl

Miejski surfing

Egzotyczne rośliny, mokre od ciepłego deszczu kwiaty i kolorowe ptaki. Do tego szum fal i gorący piasek. Tak wyobrażamy sobie często raj.
Zastąp zwykłą pościel wzorzystymi poduszkami, a na ścianach powieś wielobarwne plakaty. Zamiast nudnej maty do jogi rozstaw na podłodze bramkę do piłki nożnej. Możesz kopać gole nawet parą zwiniętych skarpet. Zamień kawę na wodę z cytryną. By wycisnąć z soku jeszcze więcej, wybierz wielorazową butelkę z wbudowanym wyciskaczem do cytrusów. Dobry humor gwarantowany.

ohme_limango_posciel2Wszystkie przedmioty na zdjęciu pochodzą z www.limango.pl

Orientalny targ

Lubisz gdy w mieszkaniu pełno jest kolorowych bibelotów, a w powietrzu unosi się ciężki, kadzidlany zapach? Sięgnij po dodatki inspirowane Azją. Na kanapę w neutralnym kolorze zarzuć barwną kapę, a pościel zamień na taką w balony – zupełnie jak te, które unoszą turystów nad Kapadocją. Na podłodze rozłóż barwny dywan, taki na którym będzie przyjemnie usiąść albo wyciągnąć się z książką. Do wody dolej parę kropli olejku różanego (jadalnego!) i pij ją z kryształowych pucharów. Szybko poczujesz się jak na urlopie.

Wszystkie przedmioty na zdjęciu pochodzą z www.limango.pl
Wszystkie przedmioty na zdjęciu pochodzą z www.limango.pl

A jeśli szukasz jeszcze innych pomysłów na nowe wnętrze – zajrzyj do limango. W outlecie znajdziesz wiele różnorodnych przedmiotów do swojego domu, które pozwolą Ci odmienić wnętrze bez wydawania fortuny.


Dom i wnętrze Lifestyle

„Dlaczego uważasz, że moje życie się kończy i powinnam ci już tylko służyć?”. List matki do dorosłej córki

Listy do redakcji
Listy do redakcji
11 kwietnia 2016
Fot. iStock / Juanmonino
 

„Będę o 21″ rzuciłaś. „W porządku” odrzekłam. Zrezygnowałam ze swoich planów, bo o 15. 00 zadzwoniłaś, że masz służbowe spotkanie, niania w ostatniej chwili odwołała. Jasne, przyjdę. Co z tego, że umówiłam się z przyjaciółką do kina. Dla Ciebie jestem kobietą u schyłku życia, przekwitającą. Moją rolą jest zaspokajanie Twoich potrzeb. Zresztą jak zawsze, prawda?

Byłam punktualna, tak mam przecież. Tej punktualności oczekiwałam też od Ciebie. 21.15 napisałaś wiadomość: jeszcze pół godzinki. Okej wszystko? Okej odpisałam. Bo w końcu było okej, Twój syn Wituś, mój wnuk, lat trzy już słodko spał, Pola, lat pięć, też spała. Nieważne, że założyłam już buty i czekałam prawie w drzwiach. Przyjaciółce napisałam, że wpadnę do niej na herbatę koło 22. O 22.00 przysłałaś znów SMS, że jednak będziesz później. Przed 23. „Po prostu nie mogę wyjść”. Odpisałam: okej, choć już byłam zła. Bo nawet nie napisałaś: „przepraszam”. Przyszłaś grubo po północy. Cmoknęłaś przelotnie w policzek: „Oj, mamuś…”. Znów żadnego przepraszam. Wyszłam zła, wyczułaś tą złość. Spytałaś: znów masz focha. Focha? To ja nie dotrzymuje umów czy ty?

Od lat toczymy boje. Nawet nie pamiętam już tego momentu gdy byłaś tą małą córeczką, która wtulała się we mnie i mówiła: „kocham Cię, mamusiu”. Rysowała dla mnie laurki, chciała, żeby bawić się z nią w sklep i w zoo. Tak, wiem… lista moich błędów jest duża. Zostałam za długo z ojcem, choć powinnam go zostawić, żebyśmy były bezpieczne (przerobiłaś to na terapii), za bardzo poświęcałam się w pracy, wolałam coś ugotować niż z tobą być naprawdę (gotowałam przecież dla Ciebie).

Możemy zadać sobie pytanie. Czy ja, kobieta w wieku 62 lat wciąż mogę się tłumaczyć z przeszłości. Z każdego błędu, z tego, że też miałam taką, a nie inną matkę? Po prostu nie grzebię w tym, wolę ją kochać i pamiętać dobrze.

Też, kochanie, popełniałaś błędy. Biegałam na wywiadówki, by słuchać, że wagarujesz. Znajdowałam puste butelki po piwie, choć obiecywałaś, że nie zrobisz imprezy beze mnie. Też ileś razy zawiodłaś moje zaufanie. Byłaś nastolatką – idę do przodu. Przepraszam Cię nieraz, nieraz potem okazywałam Ci wsparcie, robiłaś coś dla Ciebie – chciałam odkupić winy.

Ale tak się nie da żyć. Jest granica po której rodzic już nie może przepraszać za błędy. Zresztą Twoje dzieci też będą miały pretensje, uwierz mi, wspomnisz moje słowa. Nie dlatego, że Ci grożę, życzę tego– po prostu tak się dzieje.

A co Ty wiesz teraz o mnie?  O drugiej kobiecie obok Ciebie. Przecież już nie jesteś dzieckiem. Bardzo przeżyłam rozstanie z Twoim ojcem – nigdy jednak nie obciążyłam Cię tym. Przeżyłam Twoją wyprowadzkę z domu i mówienie: „Nie wtrącaj się”. Ileś rzeczy przeżyłam, nie mówiąc: „A nie mówiłam”.

Dziś Ty masz lat 37, ja 62. Nie rozumiesz, że tak samo jak Ty walczę ze zmarszczkami, że biegam codziennie rano, że zrobiłam sobie botoks, jeżdżę na warsztaty z diety pięciu przemian, robię sobie masaże lomi lomi, kocham się z mężczyzną – chcę żyć, jak kobieta, a nie jak Twoja służąca, babcia Twoich dzieci, pani: „przynieś, podaj, pozamiataj”.

Moje ciało wciąż żyje. Wciąż pragnie dotyku. To byłoby niestosowne gdybym obciążała Cię szczegółami, ale niestosowne jest też, że chciałabyś pozbawić mnie seksualności. „Mamooooo, w Twoim wieku?!!!”. Tak, w moim wieku. Powiedz, kochanie, czy ja Ci mówię, że w Twoim wieku trzeba być szczuplejszym i bardziej skupiać się na domu? Nie, nie mówię. Pozwól mi więc na mój świat.

Dlatego bardzo mi przeszkadza, gdy jesteś taka krytyczna, oceniająca i surowa dla mężczyzny, z którym się spotykam. Choć rozumiem, że dla Ciebie to trudne, że ktoś mnie kocha. Ale dla mnie też trudne było wiele rzeczy– na przykład puszczenie Cię wolno, godzenie się na to, że jesteś z mężczyzną, o którym wiem, że prawie na pewno Cię zawiedzie ( czy zresztą tak nie było).

Dorosłość polega na tym, że czasem się milczy, choć chce się bardzo coś powiedzieć, że dotrzymuje się umów, że akceptuje się drugą osobę.

Nie wiem dlaczego młode kobiety uważają, że my, starsze, jesteśmy już poza nawiasem. Mamy grać w brydża i umawiać się na herbatę z koleżankami, kiedy tego Wy, córki oczekujecie. Mamy być dobrymi babciami, wspierającymi matkami, mamy starzeć się z godnością.

Córeczko, choć przemijam wciąż jestem kobietą. Chcę być twoją przyjaciółką, ale nie za wszelką cenę. Rozumiem twój gniew, ale już nie mogę go dźwigać. Chce Cię wspierać, ale nie zawsze kosztem mojego czasu. Chcę być dobrą babcią, ale nie zapominając o sobie.

Zobacz we mnie człowieka, bo bardzo mi tego brakuje,

Matka


Dom i wnętrze Lifestyle

Regulamin konkursu „Postaw świat na głowie”

Redakcja
Redakcja
11 kwietnia 2016
Konkurs "Postaw świat na głowie"
Fot. Materiały prasowe

Regulamin konkursu „Postaw świat na głowie”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Postaw świat na głowie”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs „Postaw świat na głowie” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 11.04.2016 do 24.04.2016 roku.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest firma Bea Beleza – zwana dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
  Zadanie konkursowe: Pokażcie nam jak stawiacie świat na głowie (dziecka lub własnej) Wysyłajcie nam zdjęcia pilustrujące waszą stylizację włosów dziecka lub fryzurę wykonaną właśnie przez najmłodszego członka rodziny (za modela może posłużyć mam, tata lub inny odważny ochotnik)..  Zdjęcia* w formie elektronicznej przesyłajcie na adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując Konkurs „Postaw świat na głowie”. Nie zapomnijcie w wiadomości podać swojego imienia i nazwiska.

  Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
  Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
  Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

  *Dopuszczalny jest kolaż składający się maksymalnie z 3 zdjęć.

 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi lub przesłania większej ilości zdjęć, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwsze zdjęcie z pierwszej  nadesłanej wiadomości.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 3 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 01.05.2016 na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorami nagród w Konkursie jest  Bea Beleza.
 2. Laureatami Konkursu zostaną 3 osoby, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  Nagrody:
  3 x zestaw kosmetyków Hot Tot, składający się z dwóch wybranych (dowolnych) przez laureata produktów do stylizacji i pielęgnacji włosów dla dzieci marki Hot Tot.
 3. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 4. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 5. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 6. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 7. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Sponsora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Zobacz także

„Kiedyś też lubiłam, gdy noszono mnie na rękach. Ale teraz już tego nie chcę”. Pomóżmy, bo dobro wraca!

A anioły notują skrzętnie… Jaką myśl do nich wypuszczasz?

7 oznak dojrzałości emocjonalnej

7 oznak dojrzałości emocjonalnej