Go to content

Jak nosić pierścionek? Wybór palca ma znaczenie!

fot. Alvaro O'Donnell/Unsplash

Pierścionek zdobiący palec serdeczny prawej dłoni oznacza najczęściej jedno – zaręczyny. A co z pozostałymi pierścionkami? Okazuje się, że wybór palca, na który zakładamy biżuterię ma ogromne znaczenie. Zdradza cechy charakteru czy status społeczny.

Jak nosić pierścionek?

Mało która kobieta jest świadoma tego, że wybór palca, na który zakładamy pierścionek ma duże znaczenie.  Dowiedzmy się więcej.

Pierścionek na kciuku

Biżuterię na kciuku noszą osoby lubiące modę, odważne i pewne siebie. Obrączka noszona na kciuku jest symbolem zawarcia małżeństwa z osobą tej samej płci. W Chinach obrączkę na kciuk zakładali wojskowi, by zaakcentować swój stopień, z kolei w Anglii szlachcianki czy szlachcice chcąc podkreślić swoją zamożność.

Pierścionek na palcu wskazującym

Kiedy zakładamy pierścionek na palec wskazujący czujemy się lepsi od innych. Bardziej wyjątkowi, niepowtarzalni. Chcemy podnieść swój status materialny i zyskać poważanie u innych. Zakładając pierścionek na palec wskazujący zapewniamy sobie poczucie bezpieczeństwa i budujemy pewności siebie. To właśnie na tym placu (zaraz po małym) mężczyźni najczęściej noszą sygnet, który wskazuje na ich zamożność i wysoką pozycję. Jeśli chcesz, by inni zwrócili uwagę na twoją biżuterię, umieść ją na palcu wskazującym.

Pierścionek na palcu środkowym

Pierścionek założony na środkowy palec dodaje pewności siebie i wiary we własne możliwości. To właśnie na tym palcu mężatki często noszą biżuterię, głównie dlatego, że palec serdeczny prawej dłoni mają już zajęty. Dawniej, w Chinach istniało przekonanie, że biżuteria na środkowym palcu ułatwia osiągnięcie równowagi życiowej i utrzymanie harmonii z otaczającym światem. Kobiety noszące biżuterią na palcu środkowym czują się bardziej ponętne. Niektóre narzeczone decydują się nosić pierścionek zaręczynowy właśnie na środkowym palcu prawej ręki. Dlaczego? Najprawdopodobniej dlatego, że na palec serdeczny jest po prostu za duży.

Pierścionek na palcu serdecznym

Jeśli zastanawiasz się, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy, znasz już odpowiedź. Jeśli jednak wciąż szukasz miłości, lepiej zrezygnuj z noszenia biżuterii właśnie na tym palcu. Zdarza się, że niektóre kobiety po ceremonii zaślubin przekładają pierścionek zaręczynowy na środkowy palec prawej dłoni, a na serdecznym noszą tylko obrączkę.

Zobacz również: Zaręczyliśmy się, zamieszkaliśmy razem. A potem dowiedziałam się, że on się nie rozwiódł, że wciąż ma żonę

Pierścionek na małym palcu

Tutaj nie ma wątpliwości. Osoby noszące biżuterię na małym palcu są indywidualistami. Mają postawione cele, do których dążą za wszelką cenę. Pierścionki założone na mały palec często mają wartość sentymentalną. To właśnie na tym palcu panowie najczęściej noszą sygnet lub pierścień rodowy. Biżuteria na małym palcu oznacza również otwartość seksualną.

Znaczenie lewej i prawej dłoni

Nie tylko palec ma znaczenie, ale także dłoń, na którą go zakładamy. Pierścionki na prawej dłoni noszą ci, którzy są szczodrzy, serdeczni i mają wielkie serce. Osoby te lubią sprawiać innym przyjemność, zależy im na szczęściu najbliższych. Uwielbiają obdarowywać prezentami i sprawiać niespodzianki. Z kolei pierścionki na lewej dłoni noszą osoby, które wolą być obdarowywane podarunkami. Musimy również podkreślić, że nosząc kilka pierścionków na palcach jednej ręki warto zwrócić uwagę, by biżuteria do siebie pasowała i ze sobą współgrała. Pierścionki powinny się ładnie komponować, a zbyt duża ilość świecidełek może wprowadzić niepotrzebny chaos.