Go to content

Jak czyścić i przechowywać skórzaną kurtkę

Jak czyścić i przechowywać skórzaną kurtkę
Fot. iStock / a-wrangler

Prawie każda kobieta, w pewnym momencie swojego życia, inwestuje w tę idealną i o to w szafie zjawia się magiczna, skórzana kurtka. To modowy, ponadczasowy strzał w dziesiątkę. Ale jak czyścić skórzaną kurtkę i jak ją przechowywać, żeby była z nami już „na zawsze”?

Kurtka skórzana to różnorodność i możliwości. Możesz ją nosić dosłownie do wszystkiego! Nie ma butów ani torby, które by do niej nie pasowały. Niezależnie od tego, które dżinsy czy bluzkę wybierzesz, zawsze wygląda świetnie! A sukienka? Och, jak bardzo lubimy parować sukienki dla dziewczynek ze skórzaną kurtką, by cukier się nie przelewał.

Właśnie dlatego skórzana kurtka, to jedna z tych rzeczy, które nie wychodzą z mody.

Skórzane kurtki są dostępne w różnych modelach, rodzajach skór i kolorach, ale cokolwiek wybierzesz, powinnaś o to dobrze zadbać. Dobrze dopieszczona skórzana kurtka przetrwa niejedno pokolenie (ja mam tę, którą na 18-tkę kupiła sobie moja mama!). Kilka rad, jak czyścić i przechowywać skórzaną kurtkę z pewnością się przyda!

Skórzana kurtka – jak czyścić i przechowywać?

#1

Jeśli właśnie kupiłaś swoją nową kurtkę – zapobiegaj katastrofą przed jej użyciem. Zapobieganie jest kluczem do zachowania jak najlepszej jakości skóry. Możesz kupić spray, który sprawia, że ​​kurtka jest wodoodporna, a także chroni ją przed plamami i podobnymi wpadkami. Ale jeśli już nosiłeś swoją „skórę”, pomiń ten krok.

#2

Jeśli przypadkowo złapie cię deszcze i kurtka jest mokra, nie martw się. Po prostu zostaw ją do wyschnięcia na własną rękę. Używanie wszelkiego rodzaju ciepła bardzo niszczy skórę. Żadnych suszarek i grzejników! Zapomnij o suszarce lub czymś w tym stylu, po jednym takim wybryku, będziesz musiała się na zawsze z kurtką pożegnać.

#3

Alkohol i skóra nie powinny się spotykać. To samo dotyczy tuszu i skóry. Ale co z plamami? Wstyd nosić takie cudo z plamą, no wstyd… Jest jeden wyjątek dotyczący tych substancji.

Żeby się nie wstydzić, możesz użyć alkoholu do usunięcia plam z atramentu. Użyj białej bawełnianej szmatki i zwykłego alkoholu do wycierania plamy. To powinno wystarczyć. Jeśli nie, po prostu szukaj profesjonalnej usługi czyszczenia.

#4

Zawsze nakładasz odżywkę na włosy, prawda? Powinnaś zrobić to samo ze skórzaną kurtką. Kup dobrą, profesjonalną odżywkę do skóry i nałóż na kurtkę zgodnie z instrukcją.

Z całą pewnością nie należy pomijać tego kroku po usuwaniu plam wodnych lub jakichkolwiek innych. Zapobiegnie to pękaniu kurtki lub jej starszemu wyglądowi!

#5

Powinnaś przechowywać kurtkę w suchych i zimnych miejscach. Nie zostawiaj jej w pobliżu grzejnika lub w wilgotnym pomieszczeniu. To wydłuży jej żywotność i będziesz mogła ją nosić i kochać przez całe życie.


źródło: makeup-mania.net