Lifestyle

Jacy ludzie wydają nam się atrakcyjni? 7 cech charakterystycznych

Redakcja
Redakcja
5 czerwca 2022
fot. DeanDrobot/iStock
 

Fizyczna atrakcyjność to coś więcej, niż tylko ładna, czy przystojna buzia. Jest wiele niuansów, które mają wpływ na to, czy uważamy kogoś za atrakcyjnego czy nie. Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego pociągają cię akurat tacy, a nie inni ludzie? Sprawdź poniższą listę i dowiedz się, co nieświadomie (!) uznajemy za cechę świadczącą o atrakcyjności drugiego człowieka.

1. Osobowość

To powinno być oczywiste, ale niektórzy ludzie są tego nieświadomi. Nie trzeba długo czekać, aby ustalić, czy nadajesz z kimś na tych samych falach, czy nie. Jeśli nie podoba ci się osobowość, nie uznasz nawet najpiękniejszego człowieka za atrakcyjnego.

2. Symetria twarzy

Potrafimy wyczuć, kiedy ktoś ma symetryczną twarz, to ukryta supermoc i nieświadomy atraktor. Z jakiegoś powodu jest to po prostu coś, co preferujemy.

3. Długość nogawki

Mężczyźni lubią dziewczyny z dłuższymi nogami, a odwrotnie jest w przypadku kobiet. Kobiety z dłuższymi nogami są z jakiegoś powodu postrzegane jako bardziej atrakcyjne. A czemu kobiety wolą krótsze nogawki? Najwyraźniej krótsze nogi sprawiają, że mężczyźni wyglądają bardziej muskularnie…?

4. Głos

Kiedy czyjś głos jest dla nas denerwujący, natychmiast tracimy zainteresowanie tą osobą. Jeśli ktoś ma głos, którego nie możesz znieść, uważasz, że ta osoba jest mniej atrakcyjna, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Tak to po prostu działa.

5. Kształt twarzy

Tak, wszyscy mamy preferencje dotyczące kształtu twarzy. Ludzie mają tendencję do określania osób z mniejszymi podbródkami i bujnymi brwiami, a także dużymi oczami, jako bardziej atrakcyjne. Cechy te są z jakiegokolwiek powodu uważane za „ładne” dla większości.

6. Wierność

Mamy tendencję do myślenia o tym, czy ktoś byłby wierny, zanim jeszcze rozważymy bycie z nim. Jakoś podświadomie możemy to wyczuć, gdy spotkamy nową osobę. Jeśli podejrzewamy, że ktoś może nas oszukać, nie uważamy go za tak atrakcyjnego. Ci, którzy są wierni i godni zaufania, są bardziej atrakcyjni.

7. Geny, które uzupełniają twoje

Lubimy być z ludźmi, którzy… dobrze przy nas wyglądają. Zwykle wybieramy osoby o cechach podobnych do naszych.


Lifestyle

Do zakochania jeden krok? To chyba za mało, ale te 36 pytań może pomóc

Redakcja
Redakcja
5 czerwca 2022
fot. Klubovy/iStock
Następny

Co sprawia, że ludzie się zakochują? Chociaż równanie nie jest takie proste, istnieje zestaw pytań, opracowanych przez psychologów, które mają pomóc ludziom się zakochać. Arthur i Elaine Aaron w 1990 roku opracowali tę listę w oparciu o naukowe badania, które przeprowadzili. Zadaniem pytań ma być pomoc w zakochaniu, ale też w relacjach, w których iskra zaczyna gasnąć. Czy działają? 

W miarę jak zagłębiasz się w te pytania, stają się one coraz bardziej osobiste. Aby działały poprawnie, należy na nie odpowiedzieć w ciągu 45 minut. Pytania zostały opisane m.in. w „New York Times” w artykule Mandy Len Catron, która napisała o swoich osobistych doświadczeniach z tym miłosnym zestawem. Wyjaśnia, w jaki sposób wykorzystała pytania wobec znajomego, którego… później poślubiła.

A jak wyglądały badania nad pytaniami? W jednym z nich obserwowano jak powstaje bliskość między dwojgiem ludzi, zadających sobie te pytania. Uczestnicy zadawali sobie nawzajem pytania, a każdy kolejny poziom w sposób widoczny budował coraz głębszą więź między nimi. Po zadaniu wszystkich pytań poproszono ich o utrzymywanie kontaktu wzrokowego ze sobą przez dodatkowe cztery minuty. Zdecydowana większość uczestników nie tylko zakochała się, ale stanęła na ślubnym kobiercu.

Jeśli chcecie spróbować, znajdźcie co najmniej 45 minut tylko na to. Nic nie może was rozpraszać. A na koniec pamiętajcie o 4-minutowym kontakcie wzrokowym.  Przez 15 minut będziecie zadawać pierwszy zestaw pytań, na zmianę. Następnie przejdźcie do drugiego zestawu, dając sobie kolejne 15 minut. I tak, aż pytania się skończą.

36 pytań do zakochania

Zestaw I

 1. Mając nieograniczone możliwości, kogo zaprosiłbyś do domu na obiad?
 2. Czy chciałbyś być sławny? W jaki sposób?
 3. Czy przed wykonaniem połączenia telefonicznego zdarza ci się ćwiczyć to, co zamierzasz powiedzieć? Dlaczego?
 4. Co byłoby dla Ciebie „idealnym” dniem?
 5. Kiedy ostatnio śpiewałeś dla siebie? A dla kogoś innego?
 6. Gdybyś był w stanie dożyć 90 lat i zachować umysł lub ciało 30-latka przez ostatnie 60 lat swojego życia, którą z tych cech byś wybrał?
 7. Czy masz sekretne przeczucie co do tego, jak umrzesz?
 8. Wymień trzy cechy, które ty i twój partner macie wspólne.
 9. Za co w swoim życiu czujesz się najbardziej wdzięczny?
 10. Gdybyś mógł coś zmienić w sposobie, w jaki zostałeś wychowany, co by to było?
 11. Poświęć cztery minuty i opowiedz swojemu partnerowi swoją historię życia tak szczegółowo, jak to możliwe.
 12. Gdybyś mógł obudzić się jutro po zdobyciu jednej cechy lub umiejętności, co by to było?

Zestaw II

 1. Gdyby kryształowa kula mogła powiedzieć ci prawdę o tobie, twoim życiu, przyszłości lub czymkolwiek innym, co chciałbyś wiedzieć?
 2. Czy jest coś, o czym marzyłeś od dawna? Dlaczego tego nie zrobiłeś?
 3.  Jakie jest największe osiągnięcie twojego życia?
 4.  Co najbardziej cenisz w przyjaźni?
 5.  Jakie jest twoje najcenniejsze wspomnienie?
 6. Jakie jest twoje najstraszniejsze wspomnienie?
 7. Gdybyś wiedział, że w ciągu jednego roku umrzesz nagle, czy zmieniłbyś coś w sposobie, w jaki teraz żyjesz? Dlaczego?
 8.  Co oznacza dla ciebie przyjaźń?
 9. Jakie role odgrywają miłość i przywiązanie w twoim życiu?
 10. Naprzemiennie dzielcie się czymś, co uważacie za pozytywną cechę swojego partnera. Wymieńcie w sumie pięć elementów.
 11. Jak blisko i ciepło jest twoja rodzina? Czy czujesz, że twoje dzieciństwo było szczęśliwsze niż większości innych ludzi?
 12. Jak się czujesz w relacji z matką?

 

Lifestyle

Jaka jest dominująca cecha twojej osobowości? Spójrz na ten obraz

Redakcja
Redakcja
5 czerwca 2022

Jest w sztuce coś, co ma moc odkrywania głębszych prawd. Oleg Shupliak to bardzo utalentowany artysta z Ukrainy, znany właśnie z pokazywania złudzeń optycznych. Ten konkretny obraz zatytułowany „Wietrzny dzień. Claude Monet” zawiera cztery ukryte obrazy. Co zobaczyłaś jako pierwsze?

Obrazy i ich symbolika mogą ujawnić o nas o wiele więcej, niż myślimy. Okazuje się, że po prostu patrząc na obraz, możesz zacząć rozumieć rzeczy, których prawdopodobnie inaczej byś nie zauważyła. Psychologowie, zdając sobie z tego sprawę od dawna, wykorzystywali obrazy, aby lepiej zrozumieć swoich pacjentów na poziomie podświadomości.

Jeśli jako pierwszą zauważyłaś twarz starszego mężczyzny

Twoją dominującą cechą osobowości jest mądrość. Patrzysz na świat w sposób, w jaki większość nie może. Jesteś bardziej wyrozumiała i empatyczna niż większość ludzi. Kiedy twoi przyjaciele i rodzina mają problem, to ty dajesz najlepszą radę. Ludzie są zakochani w twoich unikalnych opiniach.

Jeśli jako pierwszą zauważyłeś kobietę ze złamanym parasolem

Twój humor jest twoją najbardziej dominującą cechą osobowości. Ludzie uwielbiają to, jak łatwo jesteś w stanie rozjaśnić atmosferę i uwielbiają być blisko ciebie. Nigdy nie traktujesz życia zbyt poważnie i zawsze wychodzisz z różnych sytuacji beztrosko, a nawet ujmująco.

Jeśli jako pierwsze zauważyłeś kwiaty, na których stoją kobiety

Masz wrażliwe serce i duszę. Ludzie uwielbiają w tobie to, jak wyrozumiała i miła jesteś. Mogą wyczuć twoją dobroć z daleka. Jesteś kimś, do kogo inni chodzą, aby prowadzić głębokie i znaczące rozmowy i czuć się zrozumianym. A kiedy twoi przyjaciele i rodzina czują się przygnębieni, twoja obecność jest dla nich wprost uzdrawiająca.

 


Zobacz także

Zmiany? Jakie zmiany, w sytuacji kobiet niewiele się zmieniło. Wiem, co mówię

Miej nad sobą dobre niebo lub je sobie stwórz. Relacja z konferencji Porta Drzwi i portalu Ohme.pl „Otwórz się na”

Zapal dziś świeczkę za zmarłych. I drugą za tych, którzy walczą o życie