Go to content

Jacy ludzie wydają nam się atrakcyjni? 7 cech charakterystycznych

fot. DeanDrobot/iStock

Fizyczna atrakcyjność to coś więcej, niż tylko ładna, czy przystojna buzia. Jest wiele niuansów, które mają wpływ na to, czy uważamy kogoś za atrakcyjnego czy nie. Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego pociągają cię akurat tacy, a nie inni ludzie? Sprawdź poniższą listę i dowiedz się, co nieświadomie (!) uznajemy za cechę świadczącą o atrakcyjności drugiego człowieka.

1. Osobowość

To powinno być oczywiste, ale niektórzy ludzie są tego nieświadomi. Nie trzeba długo czekać, aby ustalić, czy nadajesz z kimś na tych samych falach, czy nie. Jeśli nie podoba ci się osobowość, nie uznasz nawet najpiękniejszego człowieka za atrakcyjnego.

2. Symetria twarzy

Potrafimy wyczuć, kiedy ktoś ma symetryczną twarz, to ukryta supermoc i nieświadomy atraktor. Z jakiegoś powodu jest to po prostu coś, co preferujemy.

3. Długość nogawki

Mężczyźni lubią dziewczyny z dłuższymi nogami, a odwrotnie jest w przypadku kobiet. Kobiety z dłuższymi nogami są z jakiegoś powodu postrzegane jako bardziej atrakcyjne. A czemu kobiety wolą krótsze nogawki? Najwyraźniej krótsze nogi sprawiają, że mężczyźni wyglądają bardziej muskularnie…?

4. Głos

Kiedy czyjś głos jest dla nas denerwujący, natychmiast tracimy zainteresowanie tą osobą. Jeśli ktoś ma głos, którego nie możesz znieść, uważasz, że ta osoba jest mniej atrakcyjna, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Tak to po prostu działa.

5. Kształt twarzy

Tak, wszyscy mamy preferencje dotyczące kształtu twarzy. Ludzie mają tendencję do określania osób z mniejszymi podbródkami i bujnymi brwiami, a także dużymi oczami, jako bardziej atrakcyjne. Cechy te są z jakiegokolwiek powodu uważane za „ładne” dla większości.

6. Wierność

Mamy tendencję do myślenia o tym, czy ktoś byłby wierny, zanim jeszcze rozważymy bycie z nim. Jakoś podświadomie możemy to wyczuć, gdy spotkamy nową osobę. Jeśli podejrzewamy, że ktoś może nas oszukać, nie uważamy go za tak atrakcyjnego. Ci, którzy są wierni i godni zaufania, są bardziej atrakcyjni.

7. Geny, które uzupełniają twoje

Lubimy być z ludźmi, którzy… dobrze przy nas wyglądają. Zwykle wybieramy osoby o cechach podobnych do naszych.