Go to content

Ile kilogramów powinnaś stracić, by twoja twarz była atrakcyjniejsza? Przeprowadzono badania

Fot. iStock/knape

Kiedy jesteśmy na diecie, nie możemy się doczekać efektów, które przede wszystkim widoczne będą dla innych. Nie ma co ukrywać, że najszybciej utratę zbędnych kilogramów widać po naszej twarzy. Ale czy wiecie, ile kilogramów należałoby zgubić, żeby nasza buzia wyglądała atrakcyjnie? 

Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto ujawnili, że aby każdy z nas wyglądał atrakcyjniej, ważne jest, by schudnąć na twarzy. Ciekawe prawda? Nawet jeśli nasze sylwetki są szczupłe, to jednak największe znaczenie w pierwszym odbiorze i określeniu atrakcyjności ma twarz. Podczas badania pokazywano zdjęcia osób bez makijażu i ozdób, które przy pomocy obróbki komputerowej zostały odchudzone lub pogrubione. Co się okazało. Kobiety, aby wyglądać atrakcyjniej powinny zgubić około 6,3 kilograma, natomiast mężczyźni 8,2 kilograma.

Utratę wagi na naszej twarzy znajomi i bliscy zauważą dopiero, gdy podczas diety zgubimy około czterech kilogramów.

 

Dlaczego tak bardzo z twarzą związane jest postrzeganie naszej atrakcyjności? Otóż okazuje się, że otyłość widoczna na twarzy świadczy o kondycji naszego organizmu, mówi o jego witalności, zdrowiu, co bezpośrednio przekłada się na to pierwsze wrażenie, jakie robimy na drugiej osobie. Im szczuplejsza twarz, tym bardziej pociągająca.

Plus badań? Okazuje się, że u kobiet utrata masy ciała jest zdecydowanie szybciej widoczna niż u mężczyzn, co znaczy, że my nie musimy chudnąć aż tak dużo.

Swoją drogą ciekawe badania. Czy faktycznie szczupłe twarze szybciej przykuwają wasze zainteresowanie?


 

źródło: Daily Mail