Go to content

Im wyższy facet, tym więcej szczęścia?

fot. iStock/Kar-Tr

Według badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych w 2014 roku, 50% Amerykanek stwierdziło, że nie zaakceptowałyby niższego od siebie mężczyzny jako swojego partnera. Jeszcze gorszą informacją dla niskich mężczyzn może być ta, że tylko 4 % kobiet nie miałoby nic przeciwko związkowi z niższym od siebie facetem. Czy wzrost ma cokolwiek wspólnego ze szczęściem?

Najnowsze badania wykazują, że im większa różnica wzrostu pomiędzy żoną a mężem, tym szczęśliwsza będzie żona. Kiedy przestanie mieć to znaczenie? Choć ludzie przyzwyczajają się do stanu rzeczy relatywnie szybko, przywyknięcie do wzrostu partnera zajmuje nam aż 18 lat! To właśnie wtedy przestaje mieć on wpływ na szczęście czy satysfakcję w związku.

Czy wzrost naprawdę może mieć aż takie znaczenie? „Kobiety wolą wyższych mężczyzn ze względów ewolucyjnych, nie ma w tym żadnej tajemnicy. Jednak jeszcze nigdy nie zbadano, czy aby na pewno ma to wpływ na szczęście” – mówi doktor Kitae Sohn, autorka badań, które trwały aż 14 lat!

„Kiedy zapytamy kobietę, dlaczego wybierze wyższego mężczyznę, nie będzie potrafiła odpowiedzieć. To tak samo jak z jedzeniem; zawsze wybierzemy te słodsze, bardziej słone, tłuste, choć tak na dobrą sprawę, nie wiemy dlaczego”. Doktor Sohn uważa, że wszystko ma związek z reprodukcją. „Przez lata  to właśnie te pełne cukru i tłuszczu produkty były ludziom potrzebne do przetrwania, dobrze wpływały na reprodukcję. Podobnie jak w tamtym przypadku, tak i w przypadku kobiet wybieranie faceta według wzrostu ma właściwości stricte reprodukcyjne.”

A wy drogie panie, lubicie niskich mężczyzn?


źródło: Spring.org.uk