Go to content

7 popularnych zachowań, które są w złym tonie. Punkt 1. Wpadanie bez zaproszenia

Każdy z nas zrobił w swoim życiu choć jeden raz coś, co zostało zinterpretowanie na opak. Może i nie kierowało nami nic złego, a jednak w wyniku naszych zachować, ktoś poczuł się urażony. Jest to szczególnie przykre, gdy mówimy o bliskich sobie ludziach. Wszyscy mamy pewne granice, których lepiej nie przekraczać. Problem polega na tym, że czasem trudno dostrzec, gdzie zostały postawione. Czasem więc lepiej dobrze się zastanowić, zanim zrobi się jedną z tych rzeczy:

Wpadanie bez zaproszenia

Na pierwszy rzut oka to wydaje się całkiem sympatyczne. Musisz jednak wiedzieć, że większość osób odczuwa w takich chwilach dyskomfort. Na ogół jesteśmy nieprzygotowani, mamy bałagan lub po prostu inne plany. Głupio wyprosić kogoś, kto fatygował się do nas z drugiego końca miasta. Nawet jeśli mówi, że akurat był w okolicy i wpadł na taki pomysł. Następnym razem, zanim zapukasz do czyichś drzwi z zaskoczenia, zadzwoń wcześniej i zapytaj, czy możesz wpaść.

Robienie zdjęć z ukrycia

Nie chodzi zaraz o szpiegowanie i chowanie się za drzewami. Mowa o zwykłych robieniu komuś zdjęć bez jego zgody. Ile to razy wyjęłaś telefon, bo urzekło cię coś, co w danej chwili zrobił twój partner? Może uroczo sobie drzemie? Albo czymś się ubrudził na twarzy? W dobrym tonie jest zapytać o zgodę, zanim zrobi się komuś jakiekolwiek zdjęcie.

Umawianie się z jego rodziną bez konsultacji

Wokół członków każdej rodziny istnieje pewien niewidzialny mur. Osoby z zewnątrz nie powinny go przekraczać bez wcześniejszego porozumienia. Przykład? Jesteście w związku, a ty bez konsultacji z partnerem umawiasz się z jego rodziną na spotkanie lub zapraszasz kogoś z nich do domu. Tak się nie robi. Twój partner może poczuć się wykluczony. Powinien zostać co najmniej poinformowany o twoich planach.

Opowiadanie na forum o uczuciach

Żyjemy w czasach, w których wszystkim trzeba chwalić się w mediach społecznościowych. Zanim jednak zaczniesz wypisywać na Facebooku jak to bardzo kochasz swojego misiaczka i nie wyobrażasz sobie bez niego życia, zastanów się czy on życzy sobie, by wszyscy ci ludzie znali szczegóły waszej relacji. Nie jesteś w tym związku sama, tworzycie parę. Nie możesz więc decydować za niego.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/lolostock

1/1 7 popularnych zachowań, które są w złym tonie. Punkt 1. Wpadanie bez zaproszenia

Szperanie w telefonie

Każdy człowiek ma prawo do prywatności. Przeglądanie czyjegoś telefonu, maili, folderów na dysku jest naruszeniem pewnej granicy. Jeśli podejrzewasz, że bliska ci osoba zachowuje się nie fair lub coś przed tobą ukrywa, otwarcie o tym powiedz, zamiast bawić się w detektywa.

Nieoczekiwane pojawianie się na spotkaniach

Wiesz, że twój partner umówił się ze znajomymi na mieście. Nie zostałaś zaproszona, ale mimo wszystko zjawiasz się na miejscu. W ten sposób pokazujesz, że nie są dla ciebie ważne ich relacje i prywatność. Stawiasz siebie na pierwszym miejscu. Jeżeli czujesz się dotknięta i pominięta, porozmawiajcie o tym. Nie zachowuj się jak kobieta bluszcz, która „przypadkiem była w pobliżu”.

Planowanie bez konsultacji

Wszyscy mamy jakieś marzenia i plany. Ważne jednak, żeby konsultować je ze swoimi najbliższymi. Niektórzy z nas mają tendencję do informowania innych o wspólnych planach już po podjęciu decyzji. To absolutny brak szacunku. Szczególnie, gdy mówimy o twoim partnerze. Może ci się wydawać, że to forma niespodzianki. Takie sporadyczne zaskakiwanie jest nawet urocze, ale uważaj, żeby nie weszło ci w krew.

Następnym razem, zanim zrobisz którąś z tych rzeczy, zastanów się, czy sama chciałabyś być potraktowana w podobny sposób.

Źródło: Bustle