Go to content

Gry planszowe dla dzieci — idealne prezenty na komunię 2022

Maj zbliża się wielkimi krokami — a wraz z nim sezon komunijny. To wielkie wydarzenie dla dzieci, nieodłącznie związane z pamiątkowymi podarunkami. Jakie wybrać prezenty na komunię 2022? Nasza podpowiedź to — gry planszowe!

Pierwsza Komunia Święta w większości rodzin jest świętowana bardzo hucznie. Po uroczystej mszy w kościele, podczas której dzieci po raz pierwszy przystępują do sakramentu komunii, rodzice zapraszają bliższych i dalszych krewnych na obiad. A goście przybywają z prezentami! Ten moment jest dla wielu osób kłopotliwy — bo co wręczyć na komunię?

Zwykle to najbliższa rodzina (chrzestni, dziadkowie) wręcza okazałe prezenty. Pozostali goście mogą podarować pieniądze w kopercie lub mniejszy prezent. Jednym z doskonałych i bardzo uniwersalnych pomysłów na prezenty na komunię 2022 są gry planszowe. Obecnie znajdziemy w sklepach dziesiątki tytułów i z pewnością dopasujemy któryś do upodobań dziecka, dla którego szukamy podarunku.

Gry planszowe i karciane — czy to dobry prezent na komunię?

Wybierając grę planszową lub karcianą jako prezent na pierwszą komunię, możemy dopasować ją do przewidywanego budżetu. Ceny zaczynają się już od około 20-30 złotych. Za większe i bardziej złożone gry zapłacimy do 300 złotych. Tak duża rozpiętość cenowa wynika z rodzaju gry oraz ilości elementów, które znajdują się w pudełku i może być dużą zaletą, ponieważ z łatwością znajdziemy grę za taką kwotę, którą chcieliśmy przeznaczyć na prezent.

Grę planszową możemy także dołączyć do koperty z pieniędzmi — dziecko z pewnością ucieszy się z takiej dodatkowej niespodzianki. Możemy także podarować ją w komplecie z książką lub pamiątką pierwszej komunii świętej. Co więcej, gra planszowa z pewnością zapewni rozrywkę dziecku i będzie używana — w przeciwieństwie do niektórych, mniej praktycznych i „tradycyjnych” prezentów. Dzięki temu mamy pewność, że nasz prezent będzie trafiony, a przy tym pozytywnie wpłynie na dziecko, ponieważ granie w gry to doskonały sposób na wszechstronny rozwój!

Jakie gry planszowe można podarować dziecku na komunię?

Granie w gry planszowe i karciane rozwija na wielu polach. Nowoczesne gry przekazują dzieciom wiedzę o świecie, a przy tym uczą współpracy, zdrowej rywalizacji, logicznego myślenia, koncentracji i rozwiązywania problemów, a także panowania nad swoimi emocjami — zarówno przegrana, jak i zwycięstwo, są cenną nauką na przyszłość. Dzięki temu gry planszowe to doskonałe prezenty na komunię 2022 (duży wybór np. na TaniaKsiazka.pl) i każdą inną okazję — zapewniają dziecku mądrą i rozwijającą rozrywkę z dala od wszechobecnej elektroniki oraz pozwalają w ciekawy sposób spędzić czas z rodziną. Jakie gry można wręczyć z okazji pierwszej komunii świętej?

Potwory do szafy

Urocza gra typu memory z piękną szatą graficzną, przeznaczona dla dzieci w wieku 3-8 lat — idealna, by grać z młodszym rodzeństwem i rodzicami! Zadaniem graczy jest jak najszybsze umieszczenie wszystkich potworów w szafie. Potwory boją się zabawek, które trzeba szybko odnaleźć na żetonach. Każdy błąd odkrywa fragment potwora Zębogona. Rozgrywkę można poprowadzić w dwóch wariantach — w jednym gracze ze sobą rywalizują, w drugim — współpracują.

Dixit

To wyjątkowa gra, w której główną atrakcją jest… własna wyobraźnia i pomysłowość. Każdy z graczy po kolei staje się Bajarzem, który musi podać hasło związane z jedną ze swoich kart. Następnie reszta graczy dokłada po jednej swojej karcie i musi zgadnąć, która z kart należała do Bajarza. W Dixit może grać od trzech do ośmiu graczy w wieku od ośmiu lat.

Ubongo

Dzięki szybkiej rozgrywce i prostym zasadom Ubongo zyskało popularność na całym świecie. To rewelacyjna gra dla dzieci od ósmego roku życia, która posiada dwa poziomy trudności, dzięki czemu rozgrywkę można dopasować do wieku i doświadczenia graczy. Gra doskonale rozwija refleks, kreatywność i umiejętność działania pod presją czasu. Zadaniem graczy jest ułożenie kolorowych łamigłówek-mozaik w jak najkrótszym czasie.

Xplore Team. Gra Edukacyjna (różne wersje)

To gra oparta na quizach, dzięki której dzieci mogą dowiedzieć się więcej o otaczającym świecie. Gracze zadają sobie nawzajem pytania zawarte na kartach. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej kart. Seria Xplore Team obejmuje różne dziedziny wiedzy, m.in. przyrodę, geografię, tajemnice Ziemi, ciało, edukacja i wynalazki. Jest zapakowana w małe, poręczne pudełko, więc można zabrać ją ze sobą w podróż.

Monopoly

Dobrym pomysłem na prezent może być klasyka! Ponadczasowa gra Monopoly polega na kupowaniu, sprzedawaniu i inwestowaniu, dzięki czemu świetnie rozwija umiejętność liczenia w pamięci, planowania i przewidywania. Gra jest dostępna w różnych wariantach. Poza podstawową wersją możemy znaleźć wersje nawiązujące do różnych filmów i seriali (np. Stranger Things, Ricky i Morty), a nawet Monopoly nawiązujące do konkretnych miast (Toruń, Katowice, Poznań, Gdynia).

Rummikub Standard

Rummikub, znany także jako Remik, to gra znana na całym świecie i doskonała rozrywka dla osób od 7. roku życia. Zadaniem graczy jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kości z numerami poprzez układanie ich w określony sposób. Ogromna ilość kombinacji sprawia, że gra nie nudzi się i jest atrakcją dla całej rodziny.

Gry zapewniają świetną rozrywkę, a przy tym uczą przydatnych umiejętności. Dzięki temu stanowią doskonałe prezenty na komunię 2022. Jeśli nie wiesz, co kupić z okazji komunii, wykorzystaj powyższe tytuły, ewentualnie dołącz do nich kopertę z pieniędzmi i życzenia — i gotowe!