Go to content

Grudniowa Pełnia Zimnego Księżyca sprawi, że poczujemy się odarte z uczuć i emocji

fot. Frank Cone/Pexels

Ostatnia pełnia księżyca w tym roku przyniesie zamieszanie. Ten emocjonalny księżyc zmusi cię do wyrażenia swoich najskrytszych uczuć i pragnień jeszcze przed końcem roku. Uwaga, możesz być zaskoczona jak nagle i gwałtownie jesteś w stanie wyrazić tłumione, czasem latami, uczucia. Wszystko to za sprawą Bliźniąt, w których grudniowa pełnia księżyca gości.

Grudzień to miesiąc świąteczny, inaugurujący sezon imprez, spotkań, wzruszeń, spowolnienia. To też czas podsumowań, nowych postanowień, robienia planów na przyszłość i rozliczania się z przeszłością. To czas na decyzje, które nie zostały podjęte, czas życia tu i teraz, chyba najbardziej, i spoglądania w przyszłość.  A czy będzie lepszy moment na zrobienie tego wszystkiego niż czas autorefleksyjnej mocy ostatniej pełni księżyca?

Pełnie księżyca od zawsze stanowiły comiesięczną okazję do podsumowań. Są punktami kulminacyjnymi, punktami krytycznymi i szansą na uwolnienie wszystkiego, co już ci nie służy. A wraz z grudniową pełnią księżyca, przypadającą w dociekliwych, super-społecznych Bliźniętach, zostaniesz popchnięta do funkcjonowania na wyższych emocjonalnie poziomach. Spodziewaj się nawału informacji i mogących iść z nimi w parze emocji. Spróbuj nie tylko mówić, ale też słuchać.

Jedyna pewna rzecz w życiu to zmiana. W 2023 r. te pięć znaków poczuje ją na własnej skórze

Ten wyjątkowo emocjonalny księżyc może zmusić cię do wyrażenia swoich najbardziej namiętnych, najgłębiej ukrytych uczuć. To może być czas, w którym nareszcie znajdziesz siłę do wyartykułowania tkwiącej gdzieś głęboko i od dawna urazy. To będzie prawdziwa ulga, wejść w nowy rok z zupełnie czystą kartą, będąc lżejszą emocjonalnie i bardziej skoncentrowaną.
Niezależnie od tego, czy czułaś się w jakiś sposób ograniczona przez przełożonego, wkurzona, że twój partner nie daje ci dość uwagi, czy też masz dosyć toksycznej przyjaźni, będziesz bardziej skłonna do rozwiązania tego problemu właśnie teraz.

Pełnia księżyca w grudniu – horoskop dla wszystkich znaków zodiaku

Baran – poczujesz potrzebę porozmawiania z kimś bliskim o napięciach, które się między wami kumulują od jakiegoś czasu.

Byk – nadszedł czas, aby stawić czoła trwającemu sporowi w pracy, być może wokół tego, ile zarabiasz.

Fot. iStock/eldinhoid

Bliźnięta – poczujesz, że musisz stanąć w obronie kogoś bliskiego twojemu sercu.

Rak – to czas, by zrobić sobie przerwę, aby się zresetować, naładować i wyjaśnić swoje kolejne kroki w kierunku osiągnięcia długoterminowego celu.

Lew – poczujesz zapał do pracy w zespole i przyczynisz się do osiągnięcia jakiegoś wielkiego celu.

Panna – prawdopodobnie jesteś w ekscytującym punkcie kulminacyjnym zawodowo i zdobędziesz uznanie dla twoich wysiłków.

Waga – poczujesz się trochę niespokojna i poruszona, nawet nieco zablokowana. Podziel się tym z bliskimi.

Skorpion – będziesz musiała porozmawiać z kimś bliskim o tym, co sprawia, że czujesz się najbardziej bezpiecznie i komfortowo, być może pod względem życia seksualnego lub wspólnych obowiązków finansowych.

Strzelec – staniesz się szczególnie świadoma wzajemności w relacjach jeden na jeden – lub jej braku.

Koziorożec – będziesz zmotywowana, aby być bardziej zorganizowana i zrównoważona na co dzień.

Wodnik – możesz być zdenerwowana, jeśli nie możesz uwolnić się od pracy, żeby spełniać swoje prywatne marzenia.

Ryby – pełnia zmusi cię do znalezienia sposobu na osiągnięcie lepszej równowagi między pracą a osobistymi zobowiązaniami.

Sprawdź, w jakiej fazie księżyca się urodziłaś, a dowiesz się kim jesteś i co cię czeka