Go to content

Najlepszy prezent na Dzień Dziecka dla małych i dużych

Dzień dziecka świętujemy codziennie! Ale zbliża się wyjątkowa data i na 1 czerwca planujemy jeszcze więcej przyjemności, miłych wspólnych chwil oraz podarunków, które spodobają się od pierwszego wejrzenia i posłużą przez długi czas. Z pomocą przychodzi CzuCzu – w ofercie krakowskiego wydawnictwa znajdziecie mnóstwo podpowiedzi i pomysłów na najlepszy prezent na Dzień Dziecka dla małych i dużych – bo przecież z dobrej zabawy się nigdy nie wyrasta.

Prezent dla niemowlaka: wspólna zabawa od pierwszych dni życia

Mnóstwo młodych rodziców zadaje sobie pytanie, w co się bawić z niemowlakiem? Czy tak małe dziecko potrzebuje zabawek? A jeśli tak, to jakich? Maluchy potrzebują, jeść, spać i być blisko ukochanych osób, przytulać się, słuchać ich głosu, reagować na to, co robią. Nie da się ukryć, że to rodzic jest najlepsza interaktywną zabawką dla dziecka! Z myślą o opiekunach, którzy chcą aktywnie wspierać niemowlęta w rozwoju, powstała seria kontrastowych i obrazkowych książeczek, które mają ilustracje dostosowane do rozwijających się zmysłów malucha. Dla dorosłych są gotową receptą na to, co pokazywać dzieciom, o czym mówić, jak się bawić – i, przede wszystkim, dlaczego warto to robić!

Prezent dla malucha: pierwsze układanki

Coś dla zręcznych rączek i to już od pierwszego roku życia. Bajecznie kolorowe, o różnym formacie i treści, dostosowane do rozwijających się umiejętności i zainteresowań najmłodszych – poznajcie świat pierwszych układanek CzuCzu, które pozwolą doskonalić mała motorykę i nabywać wiedzę o świecie w pełen frajdy sposób. A chyba każdy maluch w Polsce powinien poznać kultowe puzzle z dziurką!

Książka to zawsze dobry pomysł na prezent dla dziecka!

Podróż po świecie książek, rozpoczęta tak wcześnie, będzie trwać i procentować przez lata. Wspólne czytanie, oglądanie ilustracji, opowiadanie historii i zabawy inspirowane treścią książek to fenomenalny sposób na rozwijanie przeróżnych umiejętności, zdobywanie nowej wiedzy, angażowanie zmysłów, poszerzanie słownictwa… Uff! Najpiękniejsze jest to, ze to wspaniały pomysł na spędzanie czasu razem. Jeśli masz w okolicy ciekawe świata dziecko, koniecznie zajrzyj do Biblioteczki CzuCzu.

Co kochają starszaki – mądry prezent dla przedszkolaka

Z wiekiem zmienia się temat i poziom trudności zabawy, a CzuCzu ma jeszcze więcej pomysłów na układanki, które bawią i uczą. Poznajcie coraz bardziej skomplikowane puzzle, które odpowiadają zainteresowaniom dzieci w wieku przedszkolnym i pozwalają im zgłębiać ulubione dziedziny. Wybierzcie swój temat i ulubioną liczbę elementów. Dinozaury, pojazdy, kosmos, pieski i kotki, wróżki czy jednorożce ze świata wyobraźni, mapa Ziemi? Dla każdego znajdziemy coś pięknego i mądrego.

Hej, dorośli: zróbcie sobie prezent na Dzień dziecka!

Hej, dorośli! Mamy, babcie, ciocie, przyjaciółki. Dzień dziecka, który – powiedzmy sobie szczerze, powinien trwać 365 dni, należy się każdemu! Dlatego zróbcie SOBIE prezent z tej okazji (jeżeli potrzebujecie wymówki)! Wszyscy wiemy, że puzzle to wszechstronnie rozwijająca zabawka i te benefity nie mają górnej granicy wieku. Układanie pozwala się zrelaksować, wyciszyć, spędzić miło czas w ulubionym towarzystwie lub w pojedynkę. Wybierzcie swój ulubiony temat i liczbę elementów (100, 200, 500 a może 1000?) i… ZABAWA START!