Go to content

Jedyna pewna rzecz w życiu to zmiana. W 2023 r. te pięć znaków poczuje ją na własnej skórze

kobieta trzyma lampki jest noc; INFJ
fot. Matheus Bertelli/Pexels

Nadchodzący rok dla kilku znaków zodiaku będzie źródłem zmian w ich życiu miłosnym. Ale spokojnie, nic w tym negatywnego. Niektórzy mogą doświadczyć spotkania nowego partnera, podczas gdy inni mogą przejść do poważniejszego zobowiązania ze swoją drugą połówką, a niektórzy mogą zobaczyć nową stronę swojego obecnego związku, którego się nie spodziewali.

Lew

Rok 2023 z pewnością będzie dla ciebie interesującym czasem, jeśli chodzi o miłość, drogi Lwie. Rok rozpocznie się od Wenus – planety miłości, piękna i romansu, która zagości w Wodniku, który rządzi twoim 7. domem partnerstwa. Nowy rok to nowy związek – może to być nowy partner, ale też nowe podejście do obecnego.

fot. Milana Ausianovich/iStock

Ta spójność będzie kontynuowana przez pierwsze kilka miesięcy, gdy planety przejdą przez twój Dom Związków i twój 8. Dom Intymności. Jednak największy wskaźnik zmiany życia miłosnego ma miejsce latem, kiedy Wenus przesuwa się w twój znak – tylko po to, by cofnąć się około 22 lipca. Skupisz się wtedy na zmianie wyglądu, poczujesz potrzebę większej spójności wizerunku i charakteru. Będzie to również czas na refleksję nad tym, co (i kogo) cenisz, co poprowadzi do ponownej oceny rodzaju relacji, w których się znajdujesz. Pod koniec roku będziesz mieć znacznie bezpieczniejsze połączenie w swoich relacjach, ponieważ wiesz, że tego chcesz i potrzebujesz.

Wodnik

Miłość z pewnością jest w tym roku umieszczona w twoim w mózgu, Wodniku. Z Wenus, zaczynającą się w twoim znaku na początku, skupienie się na sobie i swoich pragnieniach (a także twoich powiązaniach) będzie niemożliwe do zignorowania.

fot. Milana Ausianovich/iStock

W dalszej części roku będziesz mieć trochę przerwy od ograniczeń, które być może odczuwałeś. Wiosną, zarówno Mars, jak i Wenus przejdą przez twój 7. Dom Partnerstwa, dając ci motywację do bardziej bezpośredniego kontynuowania relacji. Jednak Wenus w Lwie rozpocznie swoją retrogradację 22 lipca, co oznacza, że cała ta praca, którą wykonujesz w odniesieniu do siebie i swoich związków, zostanie wystawiona na próbę. Wiesz, jakie są twoje oczekiwania i granice, aby zapewnić zdrowy związek, więc wykorzystaj ten czas, aby je przekazać. Gdy zbliżać się będzie koniec roku, zdasz sobie sprawę, o ile lepiej znasz siebie i swoją drugą połówkę – czy to poprzez wspólny rozwój, czy po prostu poznając typ osoby, z którą powinieneś być.

Waga

Zmiany nie muszą być dramatyczne, aby były zauważalne, to coś, czego nauczysz się w nadchodzącym roku, Wago. Na początku roku wiele uwagi przerzucisz na sferę romansu i namiętności. Dasz się porwać nowym zainteresowaniom miłosnym i pasji w twoich związkach.

fot. Milana Ausianovich/iStock

Gdy Wenus wprowadzi się do Lwa latem i aktywuje twój 11. Dom Przyjaźni, pojawi się możliwość znalezienia połączenia z kimś poprzez krąg społeczny (choć z retrogradacją może to potrwać na tyle długo, że trudno ci będzie dostrzec potencjał). Dodatkowo, spodziewaj się dodatkowej obfitości w sferze relacji. Możliwości stoją przed tobą otworem, jeśli jesteś gotowa, aby je wykorzystać.

Baran

Twoje życie miłosne z pewnością będzie musiało się zmienić, zwłaszcza, że w końcu uczysz się kochać siebie, Baranie. Rok 2022 zabrał ci sporo czasu na koncentrowanie się na nawykach i granicach, a 2023 jest gotowy, aby pozwolić ci odkrywać to, co nowe.

fot. Milana Ausianovich/iStock

Prawdopodobnie zauważysz pozytywny ruch w poznawaniu nowych ludzi i flirtowaniu jak szalona. Gdy Wenus rozpocznie swoją retrogradację, możesz ponownie ocenić, co przynosi ci rzeczywistą radość i przyjemność. To ważne, żeby o tym pamiętać przez cały rok. Im bardziej pokochasz siebie, tym bardziej atrakcyjna będziesz dla innych.

Byk

Zakończenie zaćmień Byka/Skorpiona będzie miało miejsce podczas twojego sezonu, kończąc wszystkie lekcje, które los ci ostatnio dawał.  Może to oznaczać koniec związku lub koniec tego, jak było kiedyś.

fot. Milana Ausianovich/iStock

Wenus w Lwie może sprawić, że podejmiesz ważne decyzje z partnerem. Jeśli się uda – wylądujesz po drugiej stronie i możesz rozważyć możliwość wspólnego zamieszkania, ślubu, a nawet założenia rodziny (choć kiedy Wenus cofnie się, nie bój się spowolnić procesu planowania – nie musisz spieszyć się z decyzjami). Sezon Skorpiona to idealny czas, aby skupić się na sobie nawzajem (lub nawiązać nową relację, jeśli jesteś singlem). W tym roku będzie wiele do rozważenia, ale jeśli 2022 nauczył cię czegokolwiek, to tego, że jesteś na to gotowa.