Go to content

Glikoamina do włosów farbowanych – składnik, o którym nie wiedziałaś, że go potrzebujesz

Pielęgnacja włosów koloryzowanych bywa wyzwaniem, ponieważ oprócz ogólnej kondycji włosa trzeba zadbać również o to, by kolor utrzymywał się jak najdłużej. Dlatego te z nas, które regularnie farbują włosy, często wypróbowują nowe produkty mające zadbać o efekty koloryzacji – z różnym skutkiem. Wiedza na temat tego, jak glikoamina wpływa na metale znajdujące się we włosach, to efekt badań, w wyniku których poznano jej działanie m.in. na włosy poddawane koloryzacji. Sprawdź, czym jest glikoamina i jak wpływa na włókna włosów.

Wpływ metali na kondycję i kolor włosów po farbowaniu

Nadmiar metali kumulujących się we włóknach włosów ma ogromny wpływ na proces farbowania i dekoloryzacji. Za zniszczenie włosów i niesatysfakcjonujące efekty tych zabiegów odpowiada zwłaszcza miedź, która po wejściu w reakcję z oksydantami może prowadzić do uwrażliwienia włosów. Nawet w najczystszej wodzie w domu lub w salonach fryzjerskich mogą być skumulowane ich znaczne ilości. Warto wiedzieć, że metale z wody w największym stopniu absorbują włosy wysokoporowate. Podczas każdego mycia ich cząsteczki wnikają wewnątrz włókien włosów, przez co po koloryzacji pojawiają się niepożądane ciepłe refleksy, kolor może szybciej blednąć, a włosy tracą miękkość i blask. Aby temu zapobiec, powstały kosmetyki, których głównym składnikiem jest glikoamina neutralizująca metale we włóknach włosów. Czym jest ten tajemniczy składnik i jak wpływa na kondycję oraz efekty koloryzacji?

Glikoamina – sekretny składnik profesjonalnych produktów do włosów

Włosy po farbowaniu, szczególnie wysokoporowate, mają największą skłonność do wchłaniania cząsteczek metali z wody. Laboratoria L’Oréal Professionnel Paris po wielu latach badań i testów dowiódł, że metale występujące w wodzie mogą mieć negatywny wpływ na kondycję włosów i efekty po koloryzacji w salonie fryzjerskim. Marka stworzyła linię kosmetyków z glikoaminą – molekułą tak małą, że jest w stanie wniknąć do wnętrza włókna włosa. To właśnie ona jest kluczowym składnikiem produktów Serie Expert Metal Detox.

 

Przełomowa technologia powstała w oparciu o testy prowadzone przez naukowców L’Oréal oraz 3 międzynarodowych fryzjerów. Podczas badań przeprowadzono 102 testy instrumentalne oraz ponad 1000 testów in vivo, które wykazały, że glikoamina skutecznie neutralizuje metale, redukując ryzyko uszkodzenia włosów aż o 87 proc.*, jednocześnie zmniejszając poziom ich uwrażliwienia. Włosy oczyszczone z metali pozostają miękkie, gładkie, a kolor jest bardziej długotrwały.

Kompleksowa pielęgnacja włosów nie tylko w salonie fryzjerskim

Efektem działań ekspertów jest profesjonalna gama kosmetyków – Serie Expert Metal Detox od L’Oréal Professionnel. Produkty tej linii są stosowane w trzyetapowej usłudze w salonach fryzjerskich. Jednak, by utrzymać efekt oczyszczania z metali i intensywność koloru po farbowaniu, marka oferuje również gamę profesjonalnych produktów Metal Detox do użytku domowego. Szampon skutecznie oczyszcza włókna włosa z metali, a maska chroni przed osadzaniem się metali na powierzchni włosów. Kontynuując samodzielną pielęgnację, podtrzymamy efekty uzyskane w salonie fryzjerskim, a włosy na długo pozostaną miękkie, lśniące i odpowiednio odżywione – dokładnie takie, jakich się spodziewamy po profesjonalnych kosmetykach.

 

Dzięki rozwiązaniom dostarczanym przez ekspertów zyskujemy wsparcie w jednym z kluczowych czynników mających znaczenie dla skutecznej pielęgnacji włosów farbowanych – jakości wody. Profesjonalna formuła produktów linii Metal Detox pozwala na skuteczną ochronę włosów – nie tylko w zakresie podtrzymania efektów koloryzacji, ale także regeneracji struktury pasm. A wszystko to w domowym zaciszu, z efektami porównywalnymi do zabiegów w salonie!

* Test instrumentalny. Wyniki po zastosowaniu Spray’u Metal Detox, usługi fryzjerskiej oraz szamponu i maski z tej samej gamy.