Lifestyle

Gdzie warto kupować kosmetyki online?

Redakcja
Redakcja
28 lipca 2021
fot. Artfully79/iStok-ck
 

Robienie zakupów kosmetycznych w sieci to czysta przyjemność. Możliwość wyboru spośród tysięcy różnorodnych produktów i niemal całej oferty danej marki to ogromna zaleta. Z tym nie może konkurować żadna tradycyjna drogeria. Kosmetyki online znajdziesz z łatwością. Jednak nie każda drogeria internetowa jest tak samo dobra. Jak wybierać najlepsze miejsca do kupowania kosmetyków online?

Stawiaj na sprawdzone marki

Wśród drogerii internetowych istnieją sklepy, które funkcjonują pod własną, ugruntowaną marką. Robienie zakupów w takich miejscach to gwarancja bezpieczeństwa i wysokiej jakości obsługi. W markowych drogeriach kosmetyki online kupisz bez ryzyka. Często nawet nie musisz płacić za przesyłkę, jeśli wartość zamówienia jest na określonym poziomie. Nie musisz martwić się o zwroty i reklamacje. W markowych drogeriach są procedury ich przyjmowania, więc nie trzeba się z nikim dogadywać w tych sprawach. Kupując kosmetyki online w markowych drogeriach internetowych, masz też pewność, że zamówienie będzie szybko skompletowane i wysłane, a produkty oryginalnie zapakowane i właściwie przechowywane. Największe drogerie online to także promocje, obok których trudno przejść obojętnie.

Kupuj tam, gdzie jest duży wybór

Wyszukując kosmetyki online, znajdziesz wiele drogerii – mniejszych i większych. I tu z pewnością sprawdza się powiedzenie, że duży może więcej. W największych sklepach internetowych z kosmetykami są znane, luksusowe marki, ale także rodzimi producenci, wytwarzający kosmetyki w swoich manufakturach. To daje obraz, jak wiele różnych produktów możesz znaleźć w takich miejscach. Co więcej, jeśli kupujesz, na przykład, cienie, zwykle możesz wybierać spośród wszystkich lub większości kolorów, jakie dana marka ma w portfolio.

Zostań stałym klientem ulubionej drogerii online

Chcąc czerpać największe korzyści z kupowania kosmetyków online, wybierz swoją ulubioną drogerię internetową i stań się jej klientem. To najlepszy sposób na korzystanie z wszystkich przywilejów, jakie drogeria internetowa oferuje swoim lojalnym klientom. Możesz otrzymywać informacje o zbliżających się wyprzedażach, promocjach, ale także dostawać specjalne bony do wykorzystania w czasie zakupów. To się po prostu opłaca! Ważne jednak, aby drogeria była duża i miała szeroki wachlarz produktów. W końcu kupując kosmetyki online, warto mieć wybór.

Kupowanie kosmetyków w internecie to już codzienność. Wśród konkurujących pomiędzy sobą drogerii, warto wybrać taką, która w swoim portfolio ma marki luksusowe, ale także rodzinne manufaktury. To daje pewność, że zawsze znajdziesz takie kosmetyki, jakich potrzebujesz.

Artykuł partneraLifestyle

Ashtanga joga – na czym polega joga klasyczna?

Redakcja
Redakcja
28 lipca 2021

Joga klasyczna, inaczej ashtanga joga, dla jednych jest tylko modnym rodzajem treningu, który warto uprawiać, dla innych zaś sposobem na życie. Jednak bez względu na motywację faktem jest, że jogę uważa się za jedną z najskuteczniejszych metod zachowania równowagi wewnętrznej, z której może skorzystać absolutnie każdy bez względu na wiek czy kondycję.

Mówi się, że kto raz spróbuje, już wie, skąd bierze się jej niesłabnąca popularność. A jak jest naprawdę? Czym jest ashtanga joga i jak wpływa na życie człowieka?

Joga klasyczna – na czym polega?

Ashtanga joga wywodzi się z hinduizmu. Pierwsze wzmianki o jodze klasycznej pojawiły się już w starożytności. Jest uznawana za dyscyplinę, której celem jest rozwój duchowy człowieka oraz zachowanie zdrowia i harmonii na przestrzeni całego życia. Założenia składającej się z ośmiu stopni jogi klasycznej dotyczą przede wszystkim skoncentrowania swoich działań na lepszym poznaniu swojego ciała i umysłu, a przez to zachowania wewnętrznej równowagi.

Na każdym etapie praktyki wykonuje się ćwiczenia, które łączą w sobie proste ćwiczenia fizyczne polegające w dużej mierze na rozciąganiu ciała z ćwiczeniami mentalnymi. Zadaniem tych ostatnich jest skupienie swojej uwagi na wewnętrznej sile, które ma służyć jej wzmocnieniu, odzyskaniu życiowego wigoru, a także złagodzeniu stresu i wyciszeniu umysłu. Punktem finalnym tak rozumianej pracy nad sobą powinna być samorealizacji, zapewniająca człowiekowi szczęście.

Ashtanga joga praktykowana systematycznie potrafi w realny sposób poprawić kondycję fizyczną i psychiczną człowieka. Rozmaite techniki składające się z różnorodnych pozycji (asan) sprawiają, że joga bywa stosowana m.in. jako metoda relaksacyjna, sposób na redukcję napięcia mięśni i wynikającego z niego bólu, który pojawia się np. w sytuacji przeciążenia kręgosłupa.

Kto może ćwiczyć jogę klasyczną?

Joga klasyczna z założenia jest dla każdego i przez każdego może być praktykowana. Ograniczanie jej do konkretnej wiary jest błędem, gdyż traktowana jako trening nie odnosi się do żadnej z nich i może być wykonywana bez względu na wyznanie.

Joga jest uniwersalna także w odniesieniu do wieku i poziomu sprawności fizycznej. Różnorodność praktyk sprawia, że można zakres każdej z nich dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Aby zachować jednak maksimum bezpieczeństwa, ze względu na możliwość kontuzji zarówno długość praktyki, jak i jej zakres powinien być stopniowo zwiększany zgodnie ze stopniem zaawansowania.

Na miejsce treningu warto wybierać miejsce odosobnione, które sprzyja skupieniu i wywołuje pozytywne emocje. Może to być pomieszczenie w domu, a przy sprzyjającej aurze zaciszny kąt w ogrodzie, łąka lub las. Jak każda aktywność fizyczna, także joga najwięcej pozytywnych rezultatów zapewnia wtedy, kiedy jest praktykowana systematycznie.

Artykuł partnera


Zobacz także

Postanowienia noworoczne? Zacznij od prostych zmian! Akcja „Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym”

Gdzie leży granica głupoty i ślepoty na to, że ktoś nas oszukuje, wykorzystuje, zdradza?

Marzycie o białych świętach? Sprawdźcie co na to prognoza pogody…