Lifestyle

Francuski rolnik szuka żony – seksowni francuscy rolnicy pozują do tegorocznego kalendarza

Karolina Krause
Karolina Krause
17 lutego 2017
Fot. Screen z Twitter Fred Goudon
 

Kto powiedział, że kalendarze ze zmysłowymi zdjęciami przeznaczone są tylko dla mężczyzn? Francuski fotograf Fred Goudon, od kilku lat z powodzeniem dba o to, by panie także miały na czym zawiesić oko.

Rok temu głośno było o jego kalendarzu ze zdjęciami seksownych strażaków. Z kolei w tym roku fotograf postanowił uchwycić na swoich zdjęciach półnagich, francuskich rolników.

Aby ich znaleźć, Goudon przejechał cały kraj, od Szampanii, przez Normandię, aż po Prowansję, fotografując najbardziej seksownych farmerów, którzy zgodzili się wziąć udział w jego projekcie. Mężczyźni uwiecznieni zostali w trakcie wykonywania swoich codziennych prac na farmie – na tle pól, siana czy zwierząt – z tą różnicą, że swoim roboczym ubraniem zasłaniali jedynie tyle, ile trzeba, by rozbudzić kobiecą wyobraźnię.

Z całą redakcją zgodziłyśmy się, że gdyby w polskiej edycji „Rolnik szuka żony” występowali tacy przystojniacy, same zgłosiłybyśmy się do programu.

Zobaczcie:


Źródło: brightside.me


Lifestyle

Są takie książki, które nie tylko się czyta. I gry, które żyją swoim życiem. Najlepsze książki i gry na ferie

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
17 lutego 2017
Fot. iStock / cirodelia
 

Ferie w pełni. A nasze dzieci powoli zaczynają zastanawiać się „co by tu zrobić”. I choć może to zabrzmieć jak wytarty slogan – to świetna okazja, żeby zachęcić je do czytania. I nie tylko, bo wspólny wyjazd czy nawet czas spędzony w domu – to  niepowtarzalna okazja, by po prostu pobyć razem. Mieć dla siebie czas, również ten na wspólną zabawę.

Jeśli na myśl o książce na ferie łapiecie się za głowy, jesteście w błędzie, bo powodów i „sposobów”, by czytać lub książek „używać” jest naprawdę mnóstwo. Równie dużo powodów znajdziecie, żeby wieczór spędzić na wspólnych grach. Wystarczy tylko zrobić ten najtrudniejszy pierwszy krok – czyli wybrać mądrze i przede wszystkim ciekawie.

A jak zachęcić tych najbardziej na książki odpornych? Jest kilka zasad, które z pewnością  pomogą.

  1. Przede wszystkim, żeby mieć jakiekolwiek szanse na zwycięstwo, trzeba porzucić myśl o przymusie. Książki w dziejach ludzkości od zawsze pełniły bardzo ważną rolę, czasem zakazaną, były synonimem wolności (słowa, poglądów). Pozwól dziecku wybrać książkę, na którą naprawdę ma ochotę lub zastanów się podczas wyboru, czy dana pozycja rzeczywiście trafi w gust przyszłego czytelnika.
  2. Nie upieraj się przy swoich ulubionych lekturach z dzieciństwa. Nie kupujesz książki dla siebie.
  3. Nie traktuj dziecka, jak naiwnego czytelnika – ono też ma swoje wymagania i potrzeby.
  4. Zaproponuj książki nie tylko do czytania, ale i takie, które można przeżywać. Takie, które wciągają, bywa, że są interaktywne. Same zachęcają, żeby to „czytanie” odbywało się niejako przy okazji, trochę niechcący, bo same są stworzone do zabawy.
  5. Czytaj. Nie ma lepszego sposobu na pokazanie, że czytanie jest przyjemne.

A wiecie, co najbardziej cieszy? Gdy nagle orientujesz, że twoje dziecko, gdzieś „po cichu” zniknęło, a okazuje się, że zaszyło się u siebie, żeby w spokoju poczytać 😉 .

Zobaczcie pięć propozycji do czytania ( i przeżywania nowych wrażeń) na ferie i najfajniejsze gry na zimowe wieczory i poranki.

Kumplobook

Kumplobook kumplobook_2_dogrywka
Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół

autorka: Joanna Gorzelińska,
ilustracje: Dennis Wojda

Kumplobook. Dogrywka
.
autorka: Joanna Gorzelińska,
ilustracje: Krzysztof Kiełbasiński

 

Książki dla dzieci, które potrafią świetnie się bawić bez komputera i telefonu.

To książki dla dwójki przyjaciół – do wspólnej zabawy i wspólnego spędzania czasu. Można w nich rysować, przejść przez labirynty, rozwiązać kumplotest, znaleźć różnice, zagrać w gry. Każde zadanie trzeba wykonać ze swoim kumplem.

To książki, które łączą!

Wyobraź sobie życie bez komórki. Tylko przez chwilę, przez jedną godzinę. Zapominasz, że ją masz. Przez 60 minut nie scrollujesz, tylko się na serio kumplujesz! Tylko ty i twój kumpel. Realny, nie wirtualny.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Klucz Blackthorna

Kevin Sands

Klucz Blackthorna

Zagadkowe kody, potężne mikstury, nieoczekiwane zwroty akcji i tajemnicza zbrodnia. A wszystko na tle XVII-wiecznego Londynu…

Londyn, 1665 rok. Bystry i pojętny Christopher Rowe jest uczniem w aptece mistrza i życiowego przewodnika Benedicta Blackthorna, który uratował go przed smutnym losem sieroty.

W czasie wolnym od nauki tworzenia tajemniczych mikstur, czytania opasłych ksiąg i rozwiązywania łamigłówek, chłopak najchętniej spędza każdą minutę ze swoim przyjacielem Tomem.

Idyllę przerywa nagle seria mrożących krew w żyłach morderstw londyńskich aptekarzy. Christopher musi znaleźć rozwiązanie zagadki zanim… sam stanie się ofiarą. Czy uda mu się zrobić użytek ze swoich talentów oraz zdobytej wiedzy i uchronić cały świat przed nadciągającym niebezpieczeństwem?

Seria Strażnicy

Ted Sanders

Strażnicy_SzkatulkaiWazka SandersStraznicyHarfaWinorośl
Tom 1: Strażnicy. Szkatułka i ważka Tom 2: Harfa i winorośl kruków

 

Opowieść o świecie Strażników, w którym magia ma naukowe uzasadnienie. Zaskakujące połączenie fantasy i science fiction, w którym przygoda i zaskakujące zwroty akcji czają się na każdym kroku!

Horacy F. Andrews i jego przyjaciółka Chloe są Strażnikami magicznych przedmiotów, które mają niezwykłą moc. Ich świat pełen jest niespodziewanych wydarzeń i niebezpiecznych przygód. Tym razem nie będą sami. Kiedy dołączy do nich nowa Strażniczka, będą musieli dowiedzieć się, kim naprawdę jest i po czyjej stoi stronie.

Horacy F. Andrews wie, że nic nie jest niemożliwe. Odkąd on i jego przyjaciółka Chloe odkryli, że są Strażnikami – chroniącymi magiczne przedmioty zwane Tan’ji – potrafią dokonywać niewiarygodnych rzeczy. Horacy potrafi zaglądać w przyszłość a Chloe przechodzić przez ściany. Przybywa do nich nowa Strażniczka April, której magiczne Tan’ji jest uszkodzone i nie wiadomo, czy kiedykolwiek jeszcze zadziała. Na dodatek dziewczyna znajduje się w niebezpieczeństwie, ścigają ją złowrodzy łowcy. Czy uda jej się bezpiecznie dotrzeć do schronienia Strażników, czy raczej… wpadnie w śmiertelną pułapkę?

W co grać w ferie?

Zobaczcie koniecznie nasze propozycje gier, które warto spakować do walizki. Czyli kreatywnie i bez nudy. Nawet gdy pogoda nie dopisze!

Gobblety

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Klasyczna gra w nieklasycznym ujęciu. „Gobblety” nawiązują do znanej wszystkim gry „Kółko i krzyżyk”, jednak podnoszą poprzeczkę o kilka poziomów, czyniąc zabawę dużo bardziej intrygującą. Zadaniem gracza jest ułożyć w rzędzie trzy swoje pionki. Jednak trzeba pamiętać, że większe pionki zjadają mniejsze. To idealna gra dla dzieci – uczy podstaw strategii i ćwiczy pamięć. Jest przy tym masa śmiechu i prawdziwych emocji.

Hokus Pokus

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Prestidigitator to trudne słowo, lecz kryje się w nim „prestiż”. Możemy się jednak umówić, że gracze są magikami. Ich zadanie polega na precyzyjnym wyczarowaniu (umówmy się – ułożeniu) stosu magicznych przedmiotów. Pudełko z grą zawiera wykonane w tym celu rekwizyty.

Szybkość, zręczność, precyzja zadecydują o sukcesie przestawienia. Gra daje mnóstwo zabawy, gdyż wszyscy grają jednocześnie, ćwiczy zdolności manualne i cieszy oko pięknymi plastikowymi elementami. Zasady nie mogą być już prostsze – należy ułożyć jak najszybciej stos 5 magicznych przedmiotów w odpowiedniej kolejności wynikającej z wylosowanej karty. Acha, stos musi być stabilny, nic nie może spaść. I tu zaczyna się prawdziwa magia…

Fliper

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W estetycznym metalowym pudełku znajdują się trójkątne karty. Na kartach z jednej strony są rysunki owoców (5 rodzajów), z drugiej zaś cyfra lub owoc. Gracze odkrywają jednocześnie kartę z owocami oraz drugą z owocem lub  cyfrą. Kto pierwszy zgadnie, który owoc odpowiada danej cyfrze lub ile jest sztuk danego owocu zabiera kartę. Pozornie banalne, ale biada zamyślonym ciamajdom.
W tej grze liczyć się będzie refleks i spostrzegawczość. Nie lekceważcie jednak szlachetnej sztuki rachowania do 10. Można zawsze oczywiście zgadywać, ale wówczas trudno „liczyć” na wygraną.

Wyspa dinozaurów

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nadchodzi kres Wyspy Dinozaurów!
Nadciąga katastrofa, meteoryty spadają z nieba. Tylko najsilniejsze dinozaury znajdą schronienie na wyspach. Gracze zasiedlają swoje wyspy jak najsilniejszymi dinozaurami, zagrywają odpowiednie karty specjalne, przeszkadzają i ubiegają swoich rywali, aby pod koniec gry, kiedy Wielki Kamień uderzy w wyspę, zgromadzić  na swoim lądzie jak najmocniejsze osobniki.

Dwa warianty gry, powiązanie losowości i logiki, wspaniałe ilustracje

 


Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem GW Foksal


Lifestyle

7 umiejętności, które pozwolą twojemu dziecku odnieść sukces w życiu (i wcale nie chodzi tu o edukację)

Karolina Krause
Karolina Krause
17 lutego 2017
Fot. iStock/fstop123

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko odniosło w życiu sukces. Prawdopodobnie dlatego też inwestujemy dziś tak wiele w ich edukację. Choć odpowiednie wykształcenie z pewnością im się przyda, badania pokazują, że sama wiedza nie wystarcza, by mieć przed sobą świetlaną przyszłość. Czego więc moglibyśmy nauczyć nasze dzieci, by pomóc im w pokonywaniu przeszkód?

Oto 7 umiejętności, które pozwolą twojemu dziecku odnieść w życiu sukces:

Zdolność do wyrażania własnej opinii

To prawdopodobnie jedna z najważniejszych umiejętności we współczesnym świecie. Odwagę do wyrażania własnego zdania, nawet wtedy, a może zwłaszcza wtedy, gdy inni nie potrafią jej w sobie znaleźć, należy zaszczepić u dziecka już w  bardzo młodym wieku. Nie zawsze bowiem będziemy mogli pośpieszyć mu z pomocą.

Aby to zrobić, rodzice powinni dać swemu dziecku odczuć, że jego opinia ma znaczenie, po przez wykazanie zrozumienia i zainteresowania tym, co dziecko mówi. Dobrze jest też zachęcać je do wyrażania własnej opinii. Czasem wystarczy po prostu spytać „co o tym myślisz?”, by mogło poczuć się ważne.

Koncentracja

Dzieci mają tendencję do koncentracji swojej uwagi na tym, co je w danym momencie interesuje, co sprawia im przyjemność. Dlatego tak ważne jest byśmy potrafili zainteresować swoje dzieci umiejętnościami, które są kluczowe dla ich prawidłowego rozwoju. W przypadku nauki pisania może być to na przykład wspólne pisanie literek kredą po chodniku.

Zdolność do koncentracji jest kluczowym narzędziem przy zdobywaniu każdej nowej umiejętności. A najlepsze jest to, że możemy ją ćwiczyć praktycznie wszędzie! Jadąc samochodem możecie na przykład pobawić się w odnajdywanie szczegółów, takich jak znaki drogowe, konkretne modele samochodów, czy kolorów świateł. Pamiętaj, by pogratulować swemu dziecku, za każdym razem gdy wyłapie, jakiś szczegół. Spróbujcie też od czasu do czasu się zamieniać, dzięki czemu obydwoje będzie się przy tym dobrze bawić.

Świadomość, że może na sobie polegać

Im wcześniej twoje dziecko nauczy się samodzielnie wykonywać pewne czynności, tym bardziej pewne siebie stanie się w przyszłości. Zachęcaj je do tego, by samo się ubierało i wiązało buty, ale też sprzątało po sobie i układało zabawki na miejsce. Pamiętaj też, by pokazać mu, że sama także to robisz – w końcu zachowanie rodzica, to najlepszy przykład dla dziecka.

Praca w grupie

Ważne też by już od małego tłumaczyć swemu dziecku, że życie w społeczeństwie wymaga dostosowania się do pewnych reguł (w przedszkolu, na placu zabaw, w autobusie). I jak duże znaczenie w naszym życiu odgrywają dobre kontakty z innymi ludźmi. Samemu ciężko jest zrealizować jakieś wyzwanie, dlatego wszyscy powinniśmy wiedzieć, jak dobrze pracować w grupie.

Nauka języków obcych

Umiejętność płynnego posługiwania się przynajmniej dwoma obcymi językami, nie tylko przyda się im w życiu zawodowym, ale także poszerzy ich horyzonty i pozwoli rozwinąć świadomość.

Umiejętność organizowania własnego czasu

Dzięki temu wasze dzieci, nauczą się osiągnąć w życiu zamierzone cele. Najlepszą metodą uczenia dzieci organizacji własnego czasu są tablice motywacyjne i stopniowe planowanie, najpierw danego dnia, potem całego tygodnia.

Nie zapominajmy jednak, by w całym tym planie znalazło się miejsce na czas wolny dla dziecka.

Konstruktywne radzenie sobie z porażkami

Niektórzy rodzice mają tendencje do tego, by jak najszybciej zabrać dziecko do domu, gdy zmierzy się ono z porażką i powtarzania, że „nic się nie stało”. Przez co nie dają mu przestrzeni na wyrażenie swoich uczuć. Ma to negatywny wpływ na wykształcenie się u niego zdolności do radzenia sobie z porażką.

Dlatego powinniśmy pokazać im, jak konstruktywnie mogłyby to zrobić. Pamiętaj, by razem z dzieckiem celebrować każdy najmniejszy sukces, ale nie ignoruj jego porażek. Zamiast tego porozmawiaj z nim o tym, co się stało. Wspólnie pomyślcie o tym, co w przyszłości mogłoby zrobić, żeby następnym razem się udało. I co najważniejsze pokaż mu, że kochasz je niezależnie od tego, czy osiąga sukces, czy nie.


Źródło: brightside.me


Zobacz także

Mamo, tato to jest ładne! Czy warto inwestować w design dla dzieci?

Mamo, tato to jest ładne! Czy warto inwestować w design dla dzieci?

Jak być szczęśliwym. Teraz

Jak być szczęśliwym. Teraz

Kiedy trzeba wyrzucić biustonosz czy deskę do krojenia? Te rzeczy mają datę przydatności!