Lifestyle

FESTIWAL ODDECHU #2 – takiego programu wydarzeń jeszcze nie było! 21-23 stycznia w warszawskiej Elektrowni Powiśle

Redakcja
Redakcja
21 stycznia 2022
 

Festiwal Oddechu to 3-dniowe wydarzenie mające na celu promocję pracy ze świadomym oddechem i edukację na temat roli oddechu w codziennym życiu. Festiwal Oddechu skupia w jednym miejscu wybitnych twórców autorskich metod rozwoju osobistego, certyfikowanych praktyków pracy z oddechem, ciałem i umysłem. 


Tematem przewodnim Festiwalu jest oddech, czyli najważniejsza, życiodajna czynność człowieka. Oddech oddziałuje na ciało, umysł, emocje i duszę. Posiada moc transformacji. To nieświadoma czynność wykonywana automatycznie. Jednak uświadomiony oddech staje się narzędziem do pracy z ciałem, umysłem i emocjami. Może być lekarstwem i wsparciem w trudnych sytuacjach.

Misją Festiwalu Oddechu jest zaprezentowanie szerokiego wachlarza metod wsparcia oraz holistycznego, naturalnego dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne. Rozwoju i życia w harmonii. Festiwal Oddechu łączy pokazy technik praktycznych z wykładami i prelekcjami.

Dlaczego Festiwal Oddechu jest potrzebny?

 • wszyscy potrzebujemy oddychać świadomie i głęboko, szczególnie teraz, w tych
  trudnych czasach
 • negatywny wpływ chronicznego stresu, w którym żyjemy
 • jesteśmy spięci, zmęczeni i rozdrażnieni
 • brakuje nam świadomego odpoczynku i relaksu
 • oddychamy płytko i nerwowo
 • nie znamy technik i praktyk oddechowych

Druga edycja Festiwalu Oddechu zaprasza uczestników do jeszcze głębszego spotkania z własną obecnością oraz przyjrzenia się kolejnym możliwościom, które przynosi nam dzisiejszy świat.

Na 3 poziomach industrialnej Elektrowni Powiśle przywitamy:

 • 30 prelegentów, wykładowców, twórców, organizatorów przestrzeni warsztatowej
 • 38 spotkań, które odmienią nasze życie, a na pewno dadzą nam garść pozytywnej energii
 • 60 marek, które przygotowały na ten weekend specjalne produkty
 • 36 godzin wysoko wibracyjnej energii, która wesprze nasz dobry start w Nowy Rok 2022

W trakcie 3 dni Festiwalu w programie SCENY GŁÓWNEJ znajdą się m.in.: Ceremonia Kakao, napoju, którym był bogactwem i tradycją Majów. Podczas uroczystego otwarcia Festiwalu połączymy celebrację kakao z dźwiękami i głęboką medytacją prowadzoną przez Rimę Sadurską – Siostrę Ptaków. Didżejski set będzie towarzyszyć nam podczas głębokiej sesji oddechowej Satori Session: PSYCHEDELIC BREATH®, którą poprowadzi Malwina Kośka. Nie zabraknie śmiechu i dobrej zabawy w wersji terapeutycznej. Piotr Bielski zabiera nas w podróż – 108 minut blasku w oczach i zachwytu nad istotą bycia w tu i teraz. Celestyna Osiak zaprasza nas do wejścia w Nowy Rok w przyjaznej i wspierającej relacji z naszą Duszą.

Brzmi zaskakująco? To najważniejszy partner w naszym życiu, prawdziwie na zawsze 🙂 Festiwal Oddechu dba kompleksowo o wszystkie aspekty naszego dobrostanu. Nie zabraknie spotkań poświęconych pracy z ciałem takich jak Joga, autorska metoda ćwiczeń i masażu ciała i twarzy Facegroovin’, Body Movement prowadzony przez Kasię Bigos czy Ciałopozytywność w pięknym prowadzeniu Oliwi Misztur.

Partnerem Festiwalu Oddechu #2 jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź, która przygotowała 3 specjalne panele prowadzone przez Orinę Krajewską, Elżbietę Dudzińską oraz Asię Jakubowicz.

Przedsprzedaż biletów na wydarzenia odbywające się w ramach Festiwalu Oddechu #2 już trwa na platformie Jestem Slow (https://jestemslow.pl/wydarzenia/festiwaloddechu). Każde wydarzenie ma limitowaną liczbę uczestników, warto zaplanować weekend 21-23 stycznia z wyprzedzeniem i już dzisiaj zajrzeć do bogatego programu wydarzeń podczas Festiwalu Oddechu #2.

Organizacja: Fundacja Grupy Slow na rzecz rozwoju i promocji trendu slow w Polsce oraz Slow Sp. z o.o.
Partner strategiczny: Elektrownia Powiśle
Partner wydarzenia: Fundacja Małgosi Braunek Bądź
Partner SCENY KIDS: Sensorysie
Miejsce: Warszawa, Elektrownia Powiśle (poziom -1, +3 i +4)
Termin: 21-23 stycznia 2022 r.

Social media: 
wydarzenie na Facebook: Festiwal Oddechu #2
fb.com/JestemSlow
instagram.com/JestemSlow


Lifestyle

„Tajemnice Zdrowia” – unikalna publikacja na polskim rynku

Redakcja
Redakcja
21 stycznia 2022
 

„Tajemnice Zdrowia” Katarzyny Gwiazdowskiej to pierwszy tak kompleksowy i holistyczny przewodnik dla każdego, kto chce zadbać o siebie na wszystkich poziomach. Sto praktycznych wskazówek, porad i przepisów w jednej publikacji. Wszechstronny sześciotygodniowy program regeneracji ciała, emocji, umysłu i ducha. Lektura i stopniowe wdrażanie zaleceń zawartych w książce to świetny sposób, aby w nowym roku zatroszczyć się o zdrowie, podarować sobie i najbliższym bardziej świadome i wartościowe życie.


Zagadnienia dotyczące zdrowia nigdy wcześniej nie były tak ważne jak obecnie. Ostatnie kilkanaście miesięcy pokazało nam, że dbanie o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne jest priorytetem. „Tajemnice Zdrowia” to 430 stron rzetelnej wiedzy, połączonej z bogatym doświadczeniem autorki Katarzyny Gwiazdowskiej, która zwraca uwagę, że ważnymi krokami na drodze do zdrowia jest oczyszczenie ciała, poprzez powrót do równowagi emocjonalnej, wyciszenie umysłu i wzmocnienie ducha.

Poradnik zawiera sześć bloków tematycznych – rozdziałów:

 1. tydzień 1. Poradź sobie ze stresem;
 2. tydzień 2. Zmień przekonania;
 3. tydzień 3. Uwolnij emocje;
 4. tydzień 4. Oczyść ciało;
 5. tydzień 5. Skomponuj zdrową, zbilansowaną dietę;
 6. tydzień 6. Podtrzymuj zdrowe nawyki.

Pod koniec każde go rozdziału znajduje się podsumowanie.

„Chcę Ciebie zaprosić do stworzenia trwałych, zdrowych nawyków, które będą ci towarzyszyć na długo po ukończeniu tego programu oraz przeczytaniu mojej książki. Nie interesuje mnie krótka metamorfoza, po której wrócisz do poprzedniego życia, gdy minie
twoje zainteresowanie tematem zdrowia, podobnie jak przemijają różne mody. Widziałam już wiele osób, które robiły ‘projekt bikini’ przed wakacjami albo zabierały się za morsowanie, bo ‘wszyscy tak robią’, a potem jadły to samo śmieciowe jedzenie i wylegiwały się na kanapie, gdy ich zapał minął” – pisze Katarzyna Gwiazdowska.

„To, na czym zależy mi najbardziej, to zmiana, która naprawdę trwale podniesie jakość twojego życia, stworzy solidny fundament pod twoje zdrowie i dobre samopoczucie.  Najnowsze badania naukowe z zakresu epigenetyki – medycyny integracyjnej i profilaktyki zdrowotnej – pokazują, że wiele sami możemy zrobić dla siebie w kwestii zdrowia. Takie czynniki, jak sposób odżywiania, styl życia jaki prowadzimy, regularny ruch fizyczny, sposób radzenia sobie ze stresem, jakość więzi z bliskimi osobami oraz dbałość o równowagę między pracą a odpoczynkiem, znacząco wpływają na stan naszego zdrowia i samopoczucia” – dodaje autorka.

„W swojej książce autorka prezentuje nowoczesne, integracyjne podejście do zdrowia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego, oparte na badaniach naukowych Zachodu i mądrości Wschodu. Poradnik stanowi fascynujące studium nieograniczonych możliwości człowieka uczy nas jak osiągnąć optymalny dobrostan emocjonalny oraz dobre zdrowie przez detoksykację i kultywowanie stanu wewnętrznej harmonii, niezależnego od zewnętrznych okoliczności naszego życia. Dostarcza konkretnych narzędzi do procesu przemiany”- pisze w przedmowie Ewa Foley.

„Obecnie są nam niezbędne wskazówki, aby pielęgnować zdrowie na poziomie ciała, umysłu i duszy. Dzięki takiemu podejściu możemy unikać chorób cywilizacyjnych i cieszyć się dobrym zdrowiem bez interwencji medycznych. Z ogromną radością polecam książkę, napisaną przez Panią Katarzynę Gwiazdowską – moją pacjentkę, która poprzez własne doświadczenie odkrywa tajemnice zdrowia” –pisze w recenzji książki dr n. med. Preeti Agrawal, specjalista medycyny integracyjnej.

„Książka Katarzyny Gwiazdowskiej w interesujący sposób porusza tak ważne problemy jak stres, potrzeba odpowiedniego nawadniania organizmu, umiejętność́ dobrego oddychania oraz właściwe odżywianie. Autorka wielokrotnie podkreśla, że istotne jest widzenie nie tylko chorego organu, ale całościowe postrzeganie człowieka, a więc zarówno somy, jak i psyche, a nawet środowiska i otoczenia, w którym człowiek przebywa. O konieczności życia w zgodzie z naturą i wpływie środowiska na zdrowie pisał już 2500 lat temu Hipokrates w dziele „Corpus Hippocraticum traktat Peri aeron, hydaton, topon”, czyli „O powietrzu wodzie i okolicach inspirujący opis wpływu gleby, wody oraz klimatu na występujące na danym terenie schorzenia” – pisze w recenzji również prof. dr. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski, honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Kluczem do zdrowia i długowieczności są zdrowe nawyki, czyli powtarzane zachowania, które towarzyszą nam na co dzień. Nie ma jednej magicznej pigułki czy recepty, „cudu” albo niezwykłego lekarza, który uczyni nas zdrowymi na całe życie. Nasze osobiste wybory, dokonywane każdego dnia, przekładają się na zdrowie, poszerzają naszą świadomość i utrzymują umysł w pozytywnej równowadze. Warto pamiętać, że wszystkie zmiany się robi, a nie tylko o nich czyta. „Tajemnice Zdrowia” pomagają w wyborze własnej drogi i motywują do działania.

„Uświadomienie ludziom, że to oni sami decydują o ostatecznym rezultacie swojego życia, nie jest prostym zadaniem. Autorka podejmuje je w swojej książce z szacunkiem, wrażliwością i wyczuciem” – stwierdziła w przedmowie Ewa Foley, promotorka zdrowego stylu życia.


Książka dostępna wyłącznie w sklepie internetowym Wydawnictwa Biały Wiatr https://bialywiatr.com

O autorce:

Katarzyna Gwiazdowska – specjalizuje się w holistycznej pracy nad zdrowiem, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Psycholog, psychodietetyk, dyplomowana trenerka detoksu Instytutu Świadomego Życia Ewy Foley, absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka INTRA, certyfikowana nauczycielka metody Soul Body Fusion®. Interesuje się różnymi metodami oczyszczania i przywracania naturalnej harmonii organizmu.

Prowadzi m.in. detoksy holistyczne, warsztaty z zakresu psychodietetyki, profilaktyki stresu, rozwoju osobistego, kręgi kobiet, kursy praktyka i nauczyciela Soul Body Fusion® , sesje jogi i medytacji oraz udziela indywidualnych konsultacji.

Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie na kierunku Psychologia. Przez rok studiowała w Paryżu na Université Paris X Nanterre, gdzie prowadziła badania do pracy magisterskiej. Uczęszczała na roczny kurs w Instytucie Świadomego Życia Ewy Foley, po którym obroniła pracę dyplomową na temat detoksu holistycznego. W Ośrodku Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA ukończyła Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz Studium Treningu Interpersonalnego. Zdobyła dyplom psychodietetyka na studiach podyplomowych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. www.kasiagwiazdowska.com


Lifestyle

Uwierz, naucz się, odpuść i skoncentruj… Poradnik pozytywnego myślenia

Redakcja
Redakcja
21 stycznia 2022
fot. gremlin/iStock

– Wszystko jest w naszej głowie – mówią psycholodzy i namawiają, by do życia podchodzić z większym optymizmem. Dlatego dla was (i dla nas też) dziś specjalny poradnik pozytywnego myślenia. Na poniedziałek. I na życie też.

Czym jest pozytywne myślenie? Na pewno wcale nie jest patrzeniem na świat przez różowe okulary i ignorowaniem wszelkich negatywnych jego aspektów. Pozytywne myślenie to raczej podejmowanie życiowych wyzwań z „dobrym” nastawieniem. Z przekonaniem, że czerpać pozytywną energię można także z najtrudniejszych sytuacji, z odnajdywania dobra w innych i ze stawiania siebie samej przed sobą w pozytywnym świetle. A zatem – do dzieła!

1. Koncentruj się zawsze na tym czego chcesz, a nie na tym czego byś nie chciała

Lepiej jest zawsze „zaczarować” tę lepszą przyszłość niż ściągać myślami wszelkie czarne scenariusze. To drugie rozwiązanie ogromnie demotywuje i sprawia, że oddalamy się od wyznaczonego celu. Przysłania nam go zbyt wiele potencjalnych przeszkód… Zamiast do niego dążyć tracimy energię na wyobrażanie sobie co może się po drodze nie udać.

2. Z każdej trudnej życiowej lekcji staraj się wyciągać wnioski, ale te konstruktywne, a nie „dołujące”

Wszystko co nam się przydarza, przydarza się na skutek splotu różnych okoliczności i naszych osobistych decyzji, wyborów, które podjęliśmy. Ważne, żebyśmy nauczyli się analizować te wydarzenia i abyśmy rozumieli, w jaki znaleźliśmy się w określonej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Jakkolwiek banalnie to zabrzmi, większość życiowych błędów można naprawić. Można również poprosić o przebaczenie innych i samemu nauczyć się przebaczać.

3. Nie wierz we wszystko, co myślisz 🙂

Czasem nasze, nawet najdrobniejsze problemy urastają w wyobraźni do rangi prawdziwych katastrof. Wyobrażamy sobie niepokojące skutki, które prawdopodobnie nigdy nie będą miały miejsca. Jeśli wybierzesz ten sposób postrzegania świata, zawsze wpakujesz się w kłopoty. „Monitoruj” więc bacznie swoje myśli, ale się z nimi zbyt mocno nie identyfikuj. Jeśli trzeba, bądź „ponad to”.

4. Ciesz się i bądź wdzięczna

Z tego i za to, co dobrego wydarza się w twoim życiu. Nawet jeśli wydaje ci się, że tego dobra jest bardzo mało. Zgadzam się, czasem jest trudno je dostrzec. Dlatego powinniśmy pielęgnować w sobie umiejętność doceniania najdrobniejszych pozytywnych aspektów życia. Za te złe też bądźmy wdzięczni. W końcu to dzięki nim nabieramy życiowej mądrości.

5. Zrozum, że nic nie dzieje się bez przyczyny

Nie żyjemy w próżniowych opakowaniach. Nasze życie to łańcuszek zdarzeń wypływających z jakiś wcześniejszych okoliczności, wszystko ma jakąś pierwotną przyczynę. Ludzie, którzy pojawiają się obok nas także pojawiają się „po coś”, jakiegoś powodu. Nie wierz w życiowe „kary” i „krzyże”, które musisz nieść. Uwierz w doświadczenie i naukę, w skutki i powody.

6. Odpuść sobie dążenie do perfekcji

Bo to powoduje stres i frustrację. Nie sposób być we wszystkim doskonałym. Doskonałość nie daje możliwości by ciągle się „stawać kimś”. Przestań myśleć o tym, by być pierwszą. Bądź taka, jak umiesz. To naprawdę wystarczy.

7. Odpuść sobie ciągłą walkę z czymś, czego i tak nie zmienisz

Albo z jakąś cechą, której nie zmienisz u kogoś. Zaakceptuj rzeczy takie, jakimi są, nie próbując z nimi walczyć, zmieniać za wszelką cenę. Nie wygrasz. Życie w ogóle nie jest walką. Jest właśnie stawaniem się, nauką rozumienia siebie i życia w zgodzie ze sobą.

8. Naucz się być „tu i teraz”

Często nie umiemy żyć „teraz”, nie umiemy oddychać pełną piersią. Nasze myśli za bardzo zajmuje żal dotyczący zdarzeń z przeszłości i niepokój o przyszłość. Skoncentruj się na chwili obecnej. Bądź obecna w swej teraźniejszości dla siebie, ale i dla innych. Największą wdzięczność okażą ci za to najbliżsi.

Pewnie wydaje wam się, że dużo łatwiej jest podchodzić do życia w negatywny sposób. Często zakładamy negatywny wynik jakiejś ważnej dla nas sprawy, tak bardzo boimy się rozczarowań. Ale tylko pozytywne nastawienie sprawi, że zaczniemy dostrzegać w swoim życiu możliwości, że będziemy mogli się rozwijać.
To będzie naprawdę udany poniedziałek. Powodzenia!


Zobacz także

Najważniejsze w kłótni jest to, by… się pogodzić! Oto kilka sposobów na szybkie osiągnięcie zgody

Najważniejsze w kłótni jest to, by… się pogodzić! Oto kilka sposobów na szybkie osiągnięcie zgody

7 atrakcyjnych rzeczy w kobietach, które nie mają nic wspólnego z wyglądem!

Jak schudnąć z ramion? Zacznij działać!