Go to content

Anna Lewandowska go uwielbia. Dlaczego warto dodać seler naciowy do diety?

Fot. iStock

Seler naciowy to prawdziwe bogactwo witamin i składników mineralnych, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i urodę. Naukowcy stwierdzili, że zawiera nawet 86 różnych substancji! Jednak pomimo swoich wielu zalet, jest niedoceniony w polskich kuchniach. I to jest duży błąd, który należy naprawić. Zobaczcie, dlaczego powinien znaleźć się w diecie każdej z nas, a już na pewno w diecie kobiet odchudzających się.

Łodyżka selera najczęściej wykorzystywana jest jako dodatek do sosów i sałatek, rzadko kiedy sięgamy po nią jak po przekąskę. Warto wziąć przykład z celebrytów oraz modelek, wśród których jest prawdziwym hitem. Gwiazdy pokochały ją w szczególności za właściwości odchudzające. Przyspiesza metabolizm i jest sycącą, ale jednocześnie bardzo nisko kaloryczną przekąską – łodyżka zawiera 10 kcal, dlatego sięgaj po nią bez wyrzutów sumienia.

Jeśli się odchudzasz – nie zapomnij, aby spożywać dużo błonnika, który daje uczucie sytości na długo i sprawia, że rzadziej sięgamy po jedzenie. Zamiast brać tabletki, warto wybrać jego naturalne źródło, czyli warzywa. W selerze znajduje się 1,6 g/100 g tego włókna.

Taka dawka błonnika pomaga zmniejszyć ilość złego cholesterolu (LDL). Wystarczy spożywać 1-2 łodyżki selera w ciągu dnia, aby zniwelować negatywne skutki LDL, czyli miażdżycę oraz prawdopodobieństwo chorób serca.

Podczas kuracji odchudzającej powinno zadbać się o odpowiednie nawodnienie organizmu. Dlatego sięgnij po seler, który składa się w 95 proc. z wody! Odpowiednie nawodnienie sprawi, że przyspieszysz trawienie i zapobiegniesz zaparciom. Spożywając seler, dodatkowo oczyścisz organizm z toksyn oraz przyspieszysz spalanie tłuszczu.

Odpowiednie nawodnienie sprawi, że twój organizm będzie ci wdzięczny. Twoja skóra stanie się jędrna, znikną obrzęki i poprawi się twoja cera oraz włosy. Seler jest uznawany za naturalny środek zatrzymujący i przywracający młodość. Wszystko to dzięki zawartości wody, witamin A,C,K i z grupy B oraz wapnia, fosforu, magnezu, potasu i kwasu foliowego, które pomagają ci zachować piękny i zdrowy wygląd.

Możesz spożywać surowe warzywo, lecz możesz także pić odchudzające koktajle np. ten, który poleca Anna Lewandowska. Potrzebujesz: 1 jabłka, 2 łodyżek selera naciowego, 3/4 szklanki przegotowanej wody bądź wody niegazowanej.

Obierz owoc, pokrój jabłko i selera na małe kawałki. Wszystko zblenduj ze sobą.

Pij i jedz selera na zdrowie.


Źródło: draxe.com