Lifestyle

Dziecko nie poczeka, czyli modelka karmiąca na wybiegu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama https://www.instagram.com/p/BlUBDlHFI8R/?taken-by=si_swimsuit>si_swimsuit
 

Ta decyzja podzieliła internautów. Podczas pokazu Miami Swim Week modelka Mara Martin wyszła na wybieg z dzieckiem przy piersi. Pięciomiesięczna córeczka Mary wystąpiła w samej pieluszce przyozdobionej materiałem podobnym do kostiumu, który prezentowała jej mama, co sugeruje, że to „wyjście” było krokiem zamierzonym wcześniej i przemyślanym.

Choć karmienie piersią jest czymś naturalnym, nasze społeczeństwo wciąż czuje się zgorszone widokiem matek karmiących swoje dzieci w miejscach publicznych. Mara Martin postanowiła odważnie zamanifestowała matczyne prawo do tego, by odpowiednio zadbać o potrzeby swojego dziecka.  Choć większość komentarzy pod zdjęciami modelki na Instagramie wyraża podziw i wsparcie, zdarzają się również wpisy negatywnie oceniające zachowanie Mary.

A wy co myślicie? Przesada czy odważna i potrzebna manifestacja nszych praw?


Lifestyle

4 boginie kobiecości – Matka, Hetera, Amazonka i Pośredniczka. Która jest tobie najbliższa?

Redakcja
Redakcja
23 lipca 2018
Fot. iStock/stock_colors
Następny

Trudno objąć temat kobiecości jedną, zwięzłą regułką. Dla każdej z nas może to oznaczać coś zupełnie innego, podobnie jak my nosimy w sobie mnóstwo cech, które wzajemnie się ze sobą przeplatają. Psychologowie analityczni uważają, że psychika każdej kobiety nosi w sobie znamiona czterech odmiennych postaci: Matki, Hetery, Amazonki i Pośredniczki.

Nasza kobiecość zawiera po części każdą z tych bogiń. Jedna z dominuje, druga jest możliwa zintegrowania, a dwie pozostałe kobiety można w sobie rozwijać wraz z upływem czasu i nabywania doświadczeń życiowych. Każda z nich niesie inne wyzwania, wartości, ale gdy czerpiemy z każdej to, co najlepsze, uzyskujemy prawdziwą siłę. Są one przeciwieństwami, które jednak się przeplatają. Gdy jesteśmy blisko np. Pośredniczki lub Amazonki, często odrzucamy Matkę czy Heterę, a to sprawia, że czujemy się słabsze, niekompletne, odczuwamy brak i tęsknotę. Warto dopuścić do głosu każdą z bogiń, aby czerpać z życia więcej.

Sprawdź, która z bogiń dominuje w twoim życiu.

źródło: zwierciadlo.pl

 

Lifestyle

Pielęgnacja posłoneczna – odżywianie i nawilżanie skóry opalonej

Redakcja
Redakcja
23 lipca 2018
opalanie
Fot. iStock / RossHelen

Lato jest idealnym czasem, kiedy możemy skorzystać z uroków słonecznych dni, oraz opalić się choć odrobinę. Słoneczny dotyk sam w sobie nie jest zły. To fantastyczna możliwość relaksu na świeżym powietrzu, nadania skórze zdrowszego kolorytu, a także usprawnienie syntezy witaminy D, na której niedobór cierpi przez większość roku wielu Polaków.

Ale nie można mówić jedynie o pozytywach płynących z umiarkowanych kąpieli słonecznych. Każda z nas słyszała o zagrożeniach płynących z nadmiernego opalania, które może skutkować wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami – poparzeniami słonecznymi, nadmiernym wysuszeniem skóry, jej przedwczesnym starzeniem, pojawieniem się przebarwień, poszerzonych naczynek krwionośnych. Z kolei zaczerwienienie i nieprzyjemne pieczenie,jest efektem powstania stanu zapalnego w tkankach, uszkodzenia DNA jak i RNA skóry. To z kolei zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory skóry, w tym czerniaka.

Zamiast czekać na kłopoty, zapobiegaj ich wystąpieniu 

Jest kilka podstawowych zasad, które należy przestrzegać, by opalanie nie stało się przyczyną zdrowotnych i kosmetycznych problemach:

  • Opalaj się przed godziną 11 oraz po godzinie 15.
  • Zawsze korzystaj z kosmetyków z filtrem.
  • Korzystaj z kapelusza oraz okularów z filtrem.
  • Chroń znamiona przed opaleniem.
  • Jedz warzywa i owoce z beta-karotenem, który chroni słońce i przedłuża opaleniznę.

Pielęgnacja posłoneczna to obowiązek dla zachowania pięknej i zdrowej skóry

Pielęgnacja całego ciała po opalaniu jest tak samo konieczna, jak stosowanie odpowiednich kosmetyków przed opalaniem. Należy odpowiednio nawilżyć oraz odżywić skórę, by przyspieszyć regenerację i dodaj jędrności po kąpieli słonecznej.

Warto pamiętać o 4 krokach w pielęgnacji, które sprawdzą się idealnie po opalaniu:

1. Prysznic

To podstawa oczyszczenia i wstępnego nawilżenia skóry. Chłodny strumień wody przyniesie ochłodę i ulgę ciału, jeśli słońce przypiekło zbyt mocno. Dzięki niemu ze skóry pozbędziesz się również potu, resztki kosmetyków oraz zanieczyszczeń, które pojawiają się po kilku godzinach nawet nieruchomego plażowania.

2. Nawilżajacy, kojący balsam 

Dzięki pozostawieniu na skórze delikatnej warstwy odżywczego, lekkiego balsamu do ciała, złagodzisz negatywne skutki działania promieni słonecznych. Balsam ukoi podrażnienia i zapobiegnie jej nadmiernemu złuszczeniu, pomoże zachować jej elastyczność i sprężystość. Pomoże również wydłużyć trwałość opalenizny. Pamiętaj, żeby nie nakładać zbyt dużej ilości kosmetyku, ponieważ niewchłonięty nadmiar może zabrudzić ubranie lub pościel, a poza tym, skóra przyswaja jedynie określoną ilość składników. Koniecznie nałóż ponownie kosmetyk na noc, wtedy skóra lepiej się regeneruje.

3. Maseczka na twarz 

Skóra twarzy jest delikatna i szybciej widać na niej działanie promieni słonecznych, więc wymaga ona szczególnej troski o nawilżenie.

4. Nawilżaj ciało od wewnątrz

Samo nakładanie na twarz i ciało kosmetyków nawilżających, nie zaspokoi wszystkich potrzeb przesuszonej skóry. Intensywne nawilżanie ma miejsce w głębokich warstwach skóry, do których musisz dostarczyć wodę od wewnątrz, czyli wypijać od 1,5 do 2 litrów wody. Jedz również owoce i warzywa, które zawierają duże ilości wody, takie jak np. arbuz, melon, jabłko, ananas, pomidory, kalafior, ogórek, cukinia i wiele innych.

Podjęcie tych działań z wykorzystaniem wysokiej klasy, jak najbardziej naturalnych kosmetyków, poprawi stan skóry po opalaniu, oraz pozwoli cieszyć się jej zdrowiem i opalenizna długi czas.

 


Zobacz także

9 powodów dla których warto spędzić wakacje w Słowenii

Kupując miód i siejąc łąki – pomagasz pszczołom #ChrońmyPszczoły z Pasiekami Rodziny Sadowskich

Świat, do którego boisz się zbliżyć … Czyli recenzja ksiażki „Totem”