Go to content

„Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem, że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się”

Fot. Archiwum prywatne

Ile znaczy dla ciebie rodzina? Pewnie nie zastanawiasz się nad tym na co dzień, a może myślisz o tym, gdy przytulasz się do partnera lub zamykasz w swojej dłoni maleńką dłoń dziecka? Możesz być zmęczona, sfrustrowana i często mieć dość, ale wierz mi na słowo, jeśli twoja rodzina jest w komplecie, jesteś wyjątkową szczęściarą.

Michał, pewien młody chłopak, kochał swoje córeczki i partnerkę ponad swoje życie. Można było mu tego pozazdrościć. Niby zwykła codzienność, normalne problemy i małe wielkie radości. Mówił bliskim, że chciałby być w przyszłości przyjacielem dla swoich córek, bo dla niego przyszłością były właśnie one — Lenka 3 lata i Nadia 6 lat. Czekał też na trzecią córeczkę, która ma się urodzić w grudniu.

I nagle ten kochający życie chłopak ginie w wyniku wypadku samochodowego. Prawie tydzień walczył o swoje życie, a przy nim czuwały najważniejsze dla niego osoby. Rodzina jest niezwykłą siłą i w tak trudnych momentach, mimo znacznej odległości, wszyscy byliśmy myślami przy jego łóżku. Życie nie jest sprawiedliwe, nie udało się wygrać ze śmiercią. Najwyraźniej Ten na górze miał inny plan dla Michała.

Teraz my musimy nauczyć się żyć bez jego obecności, pielęgnować piękne wspomnienia i pomóc Ewie i ich córeczkom przejść ten tragiczny czas. Nie jest to łatwe, bo oprócz wyrwy w sercu, pozostaje inna wyrwa, bardziej przyziemna, bo dotycząca finansowej strony życia. Michał mieszkał w UK, tam też pracował, jednak jego częściowe ubezpieczenie nie pozwala pokryć kosztów tego, co teraz czeka Ewę i dziewczynki. Przy pierwszych szacunkach, oszczędności, które udało się odłożyć, nie wystarczą w całości na pokrycie powrotu Michała do ojczyzny, zorganizowanie pogrzebu i powrót ciężarnej Ewy z dziewczynkami do Wielkiej Brytanii. Z tego względu rodzina zmuszona jest prosić o wsparcie finansowe. Nie jest to łatwe, bo wiemy, że na świecie są inni, bardziej potrzebujący ludzie, ale ostatnia droga Michała jest tą najważniejszą i najtrudniejszą, którą chcemy wspólnie pokonać. Liczymy na wasze zrozumienie i okazane serce, życie musi toczyć się dalej.

Dziś prosimy was o pomoc i wsparcie dla rodziny Michała. Aby uzbierać potrzebne środki, rodzina zorganizowała zrzutkę. Więcej informacji znajduje się na stronie zrzutka.pl – możecie również dorzucić tam swoją cegiełkę.Podajcie dalej,w tak trudnych chwilach, każdy gest ma ogromne znaczenie!

W tytule wykorzystano fragment piosenki „Na szczycie”, autorstwa Grubsona – Michał bardzo ją lubił.