Lifestyle

„Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem, że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się”

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
7 sierpnia 2017
Fot. Archiwum prywatne
 

Ile znaczy dla ciebie rodzina? Pewnie nie zastanawiasz się nad tym na co dzień, a może myślisz o tym, gdy przytulasz się do partnera lub zamykasz w swojej dłoni maleńką dłoń dziecka? Możesz być zmęczona, sfrustrowana i często mieć dość, ale wierz mi na słowo, jeśli twoja rodzina jest w komplecie, jesteś wyjątkową szczęściarą.

Michał, pewien młody chłopak, kochał swoje córeczki i partnerkę ponad swoje życie. Można było mu tego pozazdrościć. Niby zwykła codzienność, normalne problemy i małe wielkie radości. Mówił bliskim, że chciałby być w przyszłości przyjacielem dla swoich córek, bo dla niego przyszłością były właśnie one — Lenka 3 lata i Nadia 6 lat. Czekał też na trzecią córeczkę, która ma się urodzić w grudniu.

I nagle ten kochający życie chłopak ginie w wyniku wypadku samochodowego. Prawie tydzień walczył o swoje życie, a przy nim czuwały najważniejsze dla niego osoby. Rodzina jest niezwykłą siłą i w tak trudnych momentach, mimo znacznej odległości, wszyscy byliśmy myślami przy jego łóżku. Życie nie jest sprawiedliwe, nie udało się wygrać ze śmiercią. Najwyraźniej Ten na górze miał inny plan dla Michała.

Teraz my musimy nauczyć się żyć bez jego obecności, pielęgnować piękne wspomnienia i pomóc Ewie i ich córeczkom przejść ten tragiczny czas. Nie jest to łatwe, bo oprócz wyrwy w sercu, pozostaje inna wyrwa, bardziej przyziemna, bo dotycząca finansowej strony życia. Michał mieszkał w UK, tam też pracował, jednak jego częściowe ubezpieczenie nie pozwala pokryć kosztów tego, co teraz czeka Ewę i dziewczynki. Przy pierwszych szacunkach, oszczędności, które udało się odłożyć, nie wystarczą w całości na pokrycie powrotu Michała do ojczyzny, zorganizowanie pogrzebu i powrót ciężarnej Ewy z dziewczynkami do Wielkiej Brytanii. Z tego względu rodzina zmuszona jest prosić o wsparcie finansowe. Nie jest to łatwe, bo wiemy, że na świecie są inni, bardziej potrzebujący ludzie, ale ostatnia droga Michała jest tą najważniejszą i najtrudniejszą, którą chcemy wspólnie pokonać. Liczymy na wasze zrozumienie i okazane serce, życie musi toczyć się dalej.

Dziś prosimy was o pomoc i wsparcie dla rodziny Michała. Aby uzbierać potrzebne środki, rodzina zorganizowała zrzutkę. Więcej informacji znajduje się na stronie zrzutka.pl – możecie również dorzucić tam swoją cegiełkę.Podajcie dalej,w tak trudnych chwilach, każdy gest ma ogromne znaczenie!

W tytule wykorzystano fragment piosenki „Na szczycie”, autorstwa Grubsona – Michał bardzo ją lubił.


Lifestyle

Czujesz, że ucieka z ciebie życie i jesteś w pułapce, gdy ich spotykasz? 6 zachowań toksycznych ludzi

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
8 sierpnia 2017
6 zachowan toksycznych ludzi
Fot. iStock / hjalmeida
 

Spotykasz czasem ludzi, którzy sprawiają, że czujesz się jak nic niewarty głupiec? Albo jak naiwne dziecko, które do pięt im nie dorasta. A może wcale ich nie spotykasz, mieszkają z tobą, pracują, dzień po dniu udowadniają ci jak niewiele jesteś wart?

Czujesz, że ucieka z ciebie życie i jesteś w pułapce, gdy ich spotykasz? Toksyczni ludzie to łowcy cudzych emocji. Myśliwi. Bez skrupułów, empatii. Z szeroko zamkniętymi oczami. Świat i ludzie istnieją tylko po to, by dobrze ich nakarmić.

Jak odbierają ci oręż do walki i pozbawiają wszystkiego, co w sobie lubisz i cenisz? Przeczytaj, jakie techniki stosują toksyczni ludzie.

6 zachowań toksycznych ludzi

1. Toksyczni łowcy wytropią każdą twoją niepewność i kompleks

Są doskonałymi łowcami.  Odnajdą każdy twój kompleks,niepewność, powód do zawahania i… wykorzystają przeciwko tobie. Toksyczni ludzie bardzo dobrze cię znają, uważniej zgłębiają twoje cechy i słabości, jednak nie po to, by pracować na waszą relacją, mają tylko jeden cel – łatwiejsza manipulacja.

Lubią poprawiać sobie humor twoim kosztem, twoimi problemami podnoszą mniemanie o sobie. Nie znajdziesz w nich wsparcia, możesz tylko poczuć się jeszcze „mniejszy” i słabszy. Nie przyznają się do tego, że sami mieli podobne kłopoty, byli w podobnej sytuacji – jeżeli w ogóle coś takiego im się przydarzyło, z pewnością podkreślą, że poradzili sobie ze zmartwieniem szybciej i łatwiej od ciebie.

Lubią wykorzystywać twoje kompleksy, zwłaszcza te dotyczące wyglądu.Komplement z ich ust? Oczywiście, nieszczery, doprawiony odpowiednio głęboko wbitą szpileczką.

2. Lubią błyszczeć przed publicznością

To ich napędza. Bez względu na to, czy toksyczny łowca jest w pracy czy barze, na kanapie czy imieninach u cioci, żeby czuć się dobrze, musi błyszczeć. I zrobi wszystko, by reszta świata skakała wokół niego. Jeśli czujesz, że w jego towarzystwie całą swoją uwagę skupiasz na zadowalaniu  swojej „gwiazdy” i czujesz, że z niewyjaśnionych powodów nadskakujesz mu i ulegasz czyimś zachciankom – prawdopodobnie padłeś ofiarą łowcy. Tu nie ma miejsca na kompromisy, ani na zaspokojenia twoich potrzeb. Król jest tylko jeden.

Nie zdziw się reakcją, jeśli wpadnie ci do głowy robić kilka rzeczy równocześnie lub będziesz chciał pogodzić wasze interesy. Po prostu nie. Niepodzielna uwaga dla toksycznego, to warunek konieczny wspólnie spędzonego czasu.

3. Są solistami, ty jesteś tłem

Przy nich nigdy nie czujesz się gwiazdą czy bohaterem, to oni grają główną rolę w przedstawieniu, nawet, gdy są gośćmi na twoich urodzinach, imprezie czy ślubie.

Czego byś nie zrobił, on to zrobi lepiej. Wie lepiej, potrafi więcej i szybciej, nawet ten sam żart opowiedziany jego ustami jest (w jego mniemaniu) bardziej śmieszny. Ty stanowisz jedynie mniej lub bardziej elegancki dodatek do głównego solisty.

Myślałeś, że wakacje twojego życia były świetne – przykro mi, ale pogódź się z tym, że to nic, w porównaniu do tego weekendu w Paryżu. Myślisz, że twój awans to dobry powód do świętowania? Niestety, znów się wygłupiłeś, może to urocze, ale on też na POCZĄTKU swojej kariery myślał, że takie sukcesy są warte uwagi, teraz to on ci opowie… Cieszysz się,  że pójdziesz na koncert albo wygrałeś ładny czajnik w konkursie – kto by miał czas na takie głupoty i błahostki. Przy nich czujesz się głupio, jak dziecko ze swoimi sukcesami w dorosłym świecie.

4. Mają swoją strefę VIP

Do której wstęp mają tylko oni. Ty powinieneś czekać za czerwonym sznurkiem i korzystać z łaski, że możesz na nich popatrzeć. Tak, oni potrafią zmanipulować tobą tak, że czekasz za linią i podziwiasz. Przegadają każdego. Dla toksycznych ludzi przerywanie komuś w pół zdania to nie powód do zakłopotania – to oczywistość. Przecież to,co sami mówią zawsze jest w ich mniemaniu lepsze i bardziej wartościową.

5. Grają tylko na „swoim boisku”

Wszystko, w czym biorą udział, odbywa się na ich warunkach. Jeśli nawet nie jest tak na początku jakiegoś przedsięwzięcia, to stan przejściowy. Dzięki doskonałej manipulacji, potrafią zmienić zasady gry już po jej rozpoczęciu, na nic zda się sędzia – on też często jest wobec nich bezbronny.

Albo wchodzisz do gry na ich zasadach albo bardzo szybko zobaczysz, gdzie są drzwi. Lepiej się nie denerwuj ich nieuczciwością, manipulator szybko wykorzysta to przeciwko tobie. Krzyczysz – no cóż, jak rozmawiać z kimś, kto nie panuje nad własną złością, co z ciebie za partner? Nic nie warty.

Jedyny sposób, by z nimi wygrać – to nigdy z nimi nie grać.

6. Uwielbiają z tobą pogrywać

Toczenie gierek i naginanie rzeczywistości to ich mistrzowskie pole walki. Manipulacja, manipulacja, manipulacja. Nie ma dziedziny życia, w której by z niej nie korzystali. Nieustannie podważają zasadność twoich potrzeb, manipulują, podżegają niepewność. „nigdy czegoś takiego nie mówiłem”, „absolutnie tego nie rozumiesz”, „coś ci się pomyliło, to się nie wydarzyło” – brzmi znajomo?

Zrobią wszystko byś poczuł się zdezorientowany i uciekł z podkulonym ogonem. Co z tego, że wiesz, że masz rację, skoro nie masz jak jej obronić…?

Jeśli widzisz, że ktoś traktuje cię w ten sposób, zrobiłeś pierwszy krok, by uciąć toksyczną sieć, teraz pora zrozumieć, że zasługujesz na coś znacznie lepszego!


 

Na podstawie: psychcentral.com


Lifestyle

Cisza, morze, las. To idealne miejsce na wakacje dla całej rodziny

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
7 sierpnia 2017
Fot. iStock/pkazmierczak

Marzycie o prawdziwym relaksie? Wśród śpiewu ptaków i szumu morza? Do tego zapach lasu, świeże jagody i jedzenie jak w domu? Jeśli chcecie z całą rodziną naprawdę odpocząć i zapewnić świetne wakacje swoim dzieciom, którym przyda się solidna dawka zdrowego powietrza, wybierzcie się nad polskie morze, do Darłówka. Wszyscy będziecie zadowoleni, wrócicie wypoczęci i z pięknymi wspomnieniami.

Podczas planowania wakacji bardzo ważny jest wybór hotelu, w którym się zatrzymacie. Jeśli cenicie sobie najwyższy standard i komfort, możecie wybrać Hotel Lidia w Darłówku. Cieszy się on świetną opinią. „Fantastyczne jedzenie, codziennie inne atrakcje dla dorosłych, przemiła obsługa i super animacje dla dzieci. Plus bardzo czyste pokoje i cieplutka woda w basenie” – zachwalają goście.

Profesjonalna obsługa czterogwiazdkowego Hotelu Lidia w Darłówku każdego dnia dokłada wszelkich starań, żeby ich goście mogli się zrelaksować i wypocząć nie myśląc o obowiązkach i odrywając się od codzienności, która polega na sprzątaniu, gotowaniu i dbaniu o innych.

DSC_6118

Poza tym bierze udział w akcji Hotel Przyjazny Rodzinie, dlatego właściciele i personel przykładają dużą wagę do zapewnienia rozrywek i bezpieczeństwa swoim gościom. Z bogatej oferty atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł oddać się temu, co sprawia mu przyjemność. A przecież o to chodzi na wakacjach żeby poczuć się wolnym i robić to, na co ma się ochotę.

Nuda? Tutaj takie słowo nie istnieje

Jak wiadomo, dzieci nie znoszą się nudzić. Dlatego specjalnie dla nich hotel przygotował sporo atrakcji. Sale zabaw, baseny, plac zabaw – na pewno spodobają się najmłodszym. Przez cały dzień mogą brać udział w zajęciach z animatorami, skrzętnie przygotowanych przez profesjonalistów i podzielonych tematycznie na poszczególne dni i wiek dzieci. W tym czasie rodzice mogą wybrać coś z bogatego wachlarza zajęć dla dorosłych: zajęcia Nordic Walking, Aqua Aerobic, warsztaty wina, nauka tańca brzucha, zajęcia na zdrowy kręgosłup, występy artystów stand-up.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Na terenie ośrodka znajdują się dwie sale zabaw. Jedna jest wyposażona w sprzęt multimedialny Xbox oraz dwupoziomowy małpi gaj ze zjeżdżalnią i suchym basenem z piłeczkami. Druga jest idealna dla małych dzieci do lat 6. Tutaj znajdują się zjeżdżalnie, basen z piłeczkami. Można również zagrać w cymbergaja.

IMG_8243

Dla nastolatków jest przeznaczona sala znajdująca się na 5. piętrze. Z osobnym sprzętem Xbox i dostępem do gier. Specjalnie dla nich przygotowana jest bogata oferta gier planszowych. Takie zabawy sprawią, że miło spędzą czas w dobrym towarzystwie rówieśników. A wakacje z rodzicami na pewno nie będą dla nich „koszmarem”.

Wy w tym czasie możecie oddawać się swoim przyjemnościom. Jeśli będziecie mieli ochotę poznać nowych znajomych, którzy również wybrali Hotel Lidia, możecie wspólnie spędzić czas przy grze w bingo, grach terenowych, plażowych zmaganiach czy wieczornym Karaoke. Jak widać nie tylko dzieci będą się świetnie bawić.

A jeśli będziecie potrzebować relaksu, możecie wybrać się do jednego z czternastu gabinetów SPA. Podczas masażu i zabiegów pielęgnacyjnych odzyskacie utraconą harmonię ciała i duszy.

Szef Kuchni poleca

Hotel Lidia dba o każde, nawet te najbardziej wymagające podniebienia. Szef Kuchni każdego dnia proponuje specjały przygotowywane w restauracyjnym barze – pizze, zapiekanki, hamburgery, tajskie i śródziemnomorskie specjały – wszystko powstaje na oczach gości.

Poszukiwacze zdrowych przekąsek mają możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanego kącika FIT, gdzie znajdzie się również mleko kokosowe lub odtłuszczone. Dla osób wymagających przestrzegania restrykcyjnej diety przygotowywane jest indywidualnie dobrane menu z uwzględnieniem wszelkich wytycznych lekarza lub dietetyka.

19

Specjalne udogodnienia

Aby rodzinne wakacje były w pełni wypoczynkiem, obsługa Hotelu Lidia dba również o odciążenie bagażników gości. W wyposażeniu ośrodka znajdują się wanienka, przewijak, nakładka na toaletę, podest, miska, podgrzewacz do butelek, elektroniczna niania i wiele innych niezbędnych rzeczy, których nie musisz ze sobą zabierać.

Hotel zapewnia także wszelkie środki bezpieczeństwa, dlatego są zabezpieczone narożniki oraz blokady szuflad, okien, drzwi balkonowych. I jest jednym z nielicznych hoteli, który jest przyjazny czworonogom. Już nie będziecie musieli martwić się, co zrobić z ukochanym zwierzakiem.

Hotel dla ceniących wysoki standard

Hotel Lidia należy do grupy Hoteli Nadmorskich. Twórcy sieci postawili sobie jasny cel: stworzenie miejsc wypoczynku, które są nie tylko stylowe i spełniają najwyższe standardy, ale przede wszystkim mają urok i przyjazną atmosferę. Tutaj złapiesz równowagę, która być może utraciłaś przez miesiące pracy, i naładujesz baterie do działania po powrocie.

Hotele znajdujące się w sieci działają z myślą o potrzebach każdego z was. Dla rodzin z dziećmi, par, singli i ludzi biznesu, którzy w przyjemnej atmosferze mogą rozwijać swój biznes i rozszerzać sieć klientów.

 

 


Zobacz także

Jak uporać się z nudnymi i irytującymi zadaniami

Dlaczego całujemy się w usta i co, zdaniem naukowców, mogłoby nam całowanie zastąpić?

Psychologia barw. Jaki kolor wzbudza agresję, jaki uspokaja?