Go to content

Duża pupa, krótkie nogi – jak dobrać krótkie spodenki do sylwetki?

fot. Źródło:PeopleImages /iStock

Krótkie spodenki to kolejny, po białych dżinsach, nieodłączny element garderoby latem. Jak je nosić, żeby było nam wygodnie i żebyśmy dobrze się w nich czuły? Sprawdzamy!

Kiedy byłam nastolatką miałam swoje ulubione spodenki dżinsowe. Ich pramatką były dżinsy, które po prostu obcięłam, wystrzępiłam, przetarłam pumeksem. I przechodziłam w nich całe liceum. Potem jednak moja sylwetka postanowiła się nieco zmienić… I ukochane szorty musiały pójść w odstawkę. Choć przyznam, że jeszcze parę lat przeleżały w szafie, jako „przydasie”.

Dziś rzadko noszę krótkie spodenki, a szkoda, bo lubię swoje nogi – uważam, że zawsze były niezłe. Ale jakoś tak z wiekiem przerzuciłam się na sukienki. W tym roku postanowiłam to zmienić i znaleźć idealne krótkie spodenki.

Jak dobrać krótkie spodenki do sylwetki? Kilka żelaznych zasad

  1. Jeśli nie masz pewności co do długości, dobrą zasadą jest znalezienie czegoś… pośrodku. Spodenki o długości do połowy uda sprawdzą się u dosłownie każdej z nas.
  2. Pamiętaj o tym, aby uniknąć wybierania pary, która jest zbyt krótka lub zbyt długa.
  3. Jeśli lubisz podwinięte nogawki, pamiętaj, żeby wywinięć nie było zbyt dużo – stworzy to nieforemną kluchę wokół twojego uda.
  4. Jeśli masz cellulit, który chcesz ukryć, upewnij się, że szorty nie są zbyt ciasne.
  5. Dobrze też unikać: obcisłych, lekkich tkanin, które rzadko wyglądają dobrze.
  6. Zachowaj równowagę między górą a dołem. Jeśli wybierasz obcisłe krótkie spodenki, postaw na nieco szerszą bluzkę i odwrotnie. Nie noś też długiego topu z krótkimi spodenkami.

A teraz konkrety – jakie krótkie spodenki przy wystającym brzuchu, krótkich nogach czy dużej pupie?

Wystający brzuch

Wystający brzuszek zamaskują spodnie z wyższym stanem. Najlepiej gdyby były w ciemnym kolorze i luźniejsze. Unikaj biodrówek, bo pojawią się boczki.

jak dobrać krótkie spodenki do sylwetki

fot. visoook/iStock

Szerokie biodra

W twoim przypadku doskonale sprawdzą się szorty z luźnymi nogawkami i wyższym stanem. Idealne będą te wykonane z lekkiej i lejącej się tkaniny.

fot. Hirurg/iStock

Umięśnione uda

Przez cały rok trenowałaś, żeby latem odsłonić nogi. Przez godziny spędzone na siłowni, twoje uda stały się umięśnione. W tym przypadku najlepsze dla ciebie będą spodenki z prostymi nogawkami i mogą mieć wywinięte mankiety.

fot. visoook/iStock

Duża pupa

Jesteś posiadaczką dużej pupy i chciałabyś ją optycznie zmniejszyć? Wybierz luźne szorty, które nie będą cię opinały. Będziesz się czuła bardziej komfortowo i nie będziesz kierowała uwagi na tę część ciała.

Długie nogi

Jesteś szczęściarą, bo prawie wszystkie kroje są dla ciebie. Prawie, bo powinnaś unikać zakładania bardzo wyciętych spodenek, gdyż twoje nogi będą wydawać się nienaturalnie długie.

fot. PeopleImages/iStock

Krótkie nogi albo niski wzrost

Jesteś niska bądź masz krótkie nogi i chciałabyś optycznie wydłużyć sylwetkę lub nogi? Szorty z wysokim stanem są idealne dla ciebie. Jeśli dodatkowo włożyć w nie koszulkę, podkręcisz efekt.

Jeśli jesteś drobna i chciałabyś się nieco optycznie wydłużyć, postaw na krótsze spodenki. Im więcej ciała odsłonisz, tym większe będzie złudzenie długich nóg. Ale pamiętaj, żeby odpowiednio zakryć pupę. Szorty wycięte jak majtki – no nie, nie, nie! Aby jeszcze bardziej wydłużyć nogi, połącz krótkie szorty z koturnami lub obcasami.