Go to content

Duński design na wakacjach. Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”. Dzień #3 [18.05.]

Fot. Materiały prasowe

Pomysł na posiadanie drugiego domu w Danii jest praktycznie pomysłem na życie w ogóle. Większość mieszkających w Kopenhadze Duńczyków uwielbia uciekanie z metropolii (nawet tak przyjaznej i zielonej jak stolica tego niewielkiego kraju) nad brzeg morza, na wrzosowisko, na rozległe, jedne z najszerszych w Europie plaż. A prawda jest taka, że o dom położony niedaleko wybrzeża w Danii nietrudno – większość domów jest własnie tak położona, bo kraj jest niewielki, ale wyspiarski, a zatem linia brzegowa pokaźnie długa.

W każdym razie – Duńczycy na wakacjach wybierają właśnie taki drugi dom, nie hotel, nie pensjonat – po prostu: gwarantujący swobodę dom.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

I w takiej małej Danii domów wakacyjnych na wynajem jest zatem bardzo dużo, w samej ofercie NOVASOL  – blisko 7.000. Ale nie korzystają z nich już tylko sami duńscy właściciele. To właśnie w Danii na szeroką skalę rozwinął się zorganizowany wynajem tych domów także turystom z całego świata. I tym samym turyści z całego świata mogą w czasie wakacji pożyć prawdziwie po duńsku – i to jest pierwsza odsłona duńskiego designu na wakacjach: by spędzić je tak jak oni, mieszkańcy jednego z najbezpieczniejszych i najszczęśliwszych krajów świata. W ich naturalnym otoczeniu: morza, niekończących się plaż, łąk, uśmiechniętych ludzi, cukierkowych wiosek pełnych  domków jak z obrazka.

Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”

dania baner do txt

powinnam tam pojchac bo

 

Duński Design… dla domowych smakoszy

Co ma jednak duńki design i duńska stylistyka (znane dzięki takim głośnym nazwiskom ze świata wzornictwa jak Hans J. Wegner czy Georg Jensen czy projektanci mebli  Arne Jacobsen, Verner Panton, Finn Juhl, Borge Mogensen czy Poul Henningsen itp.)  wspólnego z wakacjami w Danii?

Normalnie design kojarzy nam się raczej z wizytami w galeriach, dużymi miastami, muzeami, a my tym czasem zapraszamy was do domu wakacyjnego nad morzem, na wyspie, z dala od wielkomiejskiego zgiełku… Ale nie w Danii!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ponieważ duński design nie odżegnuje się od swojej funkcji użytkowej i można spotkać go właśnie w czystej postaci dosłownie wszędzie w domach Duńczyków. I tak właśnie fotel  lub sofę Swan (Łabędź), popularny fotel Egg (Jajo) czy znane krzesła Mrówka projektu Arne Jacobsena, krzesła typu Wishbone projektu Hansa J. Wegnera czy cudowne lampy projketu Poula Henningsena (jak choćby lampa Artichoke – Karczoch PH) czy inne przedmioty użytkowe jak rozpoznawalny dzbanek do kawy Bistro, projektu Jorgena Bodum możemy tak po prostu spotkać w wynajętym na wakacje lokum na duńskiej prowincji.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Duńskie domy wakacyjne, które znajdziecie w NOVASOL,  zachwycą wszystkich koneserów prostej elegancji w architekturze, jasnych przestrzeni mieszkalnych, naturalnych surowców i wzornictwa bez przesady. To właśnie tu będziecie delektować się świeżo sparzoną poranną kawą w otwartej, dużej kuchni z widokiem na jasny, rozświetlony przez liczne okna salon, lub też na własnym dużym,  drewnianym terasie, wychodzącym wprost na wydmy. Bo właśnie tak zlokalizowane są domy wakacyjne w Danii –pośród trawiastych wydm, nad brzegiem morza, na skraju nadmorskiej wioski. A wszystkie urządzone są z miłością do detalu – do duńskiego detalu: szklany, kolorowy świecznik z manufaktury szkła na Bornholmie, minimalistyczna grafika na ścianie itp. A wszystko w jasnej przestrzeni pełnej światła.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Gdzie znajdziecie takie domy z NOVASOL – praktycznie w całej Danii.

Praktycznie, czyli przed wyjazdem:

Niemal z każdego zakątka Danii blisko jest na plażę, a zatem i z domów NOVASOL – mnóstwo obiektów ulokowanych jest nad morzem. Duński urlop uprzyjemnią ścieżki rowerowe, dlatego warto zabrać rowery. I deski surfingowe. Nie trzeba się martwić o brak miejsca – dom wakacyjny oferuje go aż nadto.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Blisko połowa naszych obiektów w Danii wyposażona jest w saunę lub jacuzzi. Dlatego są one idealną propozycją na urlop nie tylko latem. Możemy się też pokusić o urlop w prywatnym spa – w duńskiej ofercie NOVASOL około 1 000 domów posiada kryty basen.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ceny?

Tydzień w lipcu, w domu dla 6 osób o standardzie trzech gwiazdek, położonym 300 metrów od plaży, kosztuje już od około 50 PLN od osoby za dobę. W sierpniu, podobny dom dla 6 osób, 400 metrów od plaży, dostępny jest od 1259 PLN (30 PLN od osoby za dobę). Także w sierpniu, obiekt przeznaczony dla 8 osób, położony około kilometra od plaży, kosztuje od 1350 PLN. To zaledwie 25 PLN od osoby za dobę!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

W komentarzu do tego artykułu dokończ zdanie: „Powinnam tam pojechać, bo…” i weź udział w naszej zabawy. Najfajniejszy komentarz zostanie nagrodzony voucherem wakacyjnym o wartości 2.000 zł od Novasol. Regulamin akcji znajduje się tutaj.