Go to content

DOTYKAM = WYGRYWAM! Sprawdź jak możesz pomóc innym, badając się!

Już po raz 10. ruszyła ogólnopolska kampania społeczna DOTYKAM=WYGRYWAM. W gronie ambasadorów kampanii niosących biust-pozytywne przesłanie znaleźli się m.in.: Małgorzata Ohme, Beata Sadowska, Daria Widawska, Ela Romanowska, Daniel Józek – Qczaj, Natalia Przybysz, Anna Karwan, Justyna Szyc-Nagłowska, Karolina Szostak, Kinga Zawodnik i wiele innych wspaniałych znanych gwiazd.

Głównym celem kampanii jest promowanie zdrowia piersi przez samobadanie i noszenie dobrze dobranego biustonosza. Kampania potrwa do 31 października a wesprzeć ją może każdy.

Pierwszy sposób wsparcia to przekazanie zużytych biustonoszy do tzw. reCYClingu, który odbywać się będzie w ponad 170 sklepach brafittingowych w całej Polsce (lista punktów znajduje się nawww.dotykamwygrywam.pl).
Można też zakupić #BIUSTOmydło, czyli tegoroczną cegiełkę kampanii.

Jubileuszowa edycja DOTYKAM=WYGRYWAM połączona będzie także z inauguracją #BIUSTOapki – uzbierane w ciągu ostatnich lat w ramach kampanii środki pozwoliły na stworzenie przez Fundację Wsparcie na Starcie bezpłatnej, biustopozytywnej aplikacji dla nastolatek, wspierającej je w budowaniu zdrowych nawyków dbania o piersi od najmłodszych lat. Każdy będzie mógł ją zainstalować bezpłatnie na swoim telefonie.

 

Kampania DOTYKAM=WYGRYWAM organizowana jest nieprzerwanie od 10 lat z inicjatywy Izabeli Sakutovej, międzynarodowej ekspertki brafittingu i prezeski Fundacji „Wsparcie na Starcie”, przy wsparciu bieliźnianej marki Panache, specjalizującej się w produkcji biustonoszy w szerokiej skali rozmiarowej.

„Pracując z kobietami, dostrzegłam, że pomimo ogólnodostępnej wiedzy jak dbać o zdrowie piersi, mało z nich faktycznie wdraża ją w życie. Nic dziwnego. W szkołach nikt nas nie uczy, jak samobadać piersi lub jaki wpływ na nasze zdrowie, postawę i poczucie pewności siebie ma dobrze dopasowany biustonosz. Nasze mamy też najczęściej nie mogły nam w tym pomóc, bo same nie posiadały takiej wiedzy, dlatego jubileuszowa edycja Dotykam=Wygrywam poświęcona jest dotarciu z biustopozytywnym przesłaniem do jak największego grona kobiet, poczynając już od tych najmłodszych.”

SAMOBADANIE PIERSI to nawyk, który może uratować życie

Rak piersi to najczęściej występujący u kobiet w Polsce nowotwór. W 2020 roku, według Krajowego Rejestru Nowotworów prowadzonego przez Centrum Onkologii, diagnozę „ma pani raka piersi” usłyszało 24 644 kobiet. Aż 8 805 z nich zmarło z powodu zbyt późnego wykrycia choroby.**

Iza Sakutova, organizatorka akcji

Każdy, kto chce wesprzeć kampanię może oddać do reCYClingu swoje stare, niewygodne biustonosze i otrzymać w zamian 20 zł bon rabatowy na zakup nowego, dobrze dopasowanego biustonosza Panache do wykorzystania w salonach biorących udział w kampanii.
Aby dołączyć do biustopozytywnej rewolucji, wystarczy pobrać bezpłatną #BIUSTOapkę, wejść na stronę www.dotykamwygrywam.pl i odnaleźć lokalny sklep brafittingowy, w którym oddamy do reCYClingu zużyte i nie lubiane biustonosze. W zamian każdy dostanie rabat na zakup nowego stanika od Panache.

Więcej informacji:
www.dotykamwygrywam.pl
www.wsparcienastarcie.edu.pl
www.panache-lingerie.pl