Lifestyle

Dobry ekspres do kawy to twój poranny towarzysz. Wybierz taki, który przywoła najlepsze wspomnienia

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 grudnia 2020
Fot. iStock
 

Jest taki jeden moment w ciągu dnia, który należy tylko do ciebie. To ta chwila, gdy cicho wsuwasz stopy w miękkie, ciepłe kapcie i otulasz się puszystym szlafrokiem. Wszyscy jeszcze śpią, a ty przygotowujesz sobie w kuchni ulubioną kawę. To taki twój codzienny rytuał. Tylko ty, kubek gorącego, aromatycznego napoju i kojąca cisza… Dobrze wiesz, że to szczęście nie potrwa długo. Nie szkodzi. Przecież liczy się jakość, a nie ilość, prawda…?


Fot. Materiały prasowe

Jak to dobrze mieć wspólnika w tej cichej zbrodni. Ekspres do kawy mruga do ciebie porozumiewawczo dużym wyświetlaczem… On cię rozumie. To jak dzisiaj zaczynamy dzień? Latte? Espresso? Cappucino? Bardziej, mniej intensywne? Nieważne, że jeszcze się nie do końca obudziłaś,  jest wyrozumiały. Przez proces parzenia małej czarnej poprowadzi cię „za rękę”. Za to go tak lubisz , z tego powodu stał się jeszcze jednym domownikiem w twojej niezbyt zorganizowanej przestrzeni

Fot. Materiały prasowe

 

Nie martw się teraz, usiądź wygodnie i ciesz się tym momentem. Jeden łyk ulubionej kawy i na chwilę jesteś gdzie indziej. Może w marzeniach przenosisz się właśnie do Rzymu. Pamiętasz ostatni wyjazd i boskie espresso nieopodal Koloseum? Wydawało ci się, że nigdzie indziej nie odnajdziesz tego smaku. Że czujesz w nim niepowtarzalny klimat Wiecznego Miasta, jego historię, niespieszność jego mieszkańców, luz leniwego popołudnia. Cóż, do Rzymu na razie nie pojedziesz. Ale ta kawa… Masz ją teraz na wyciągnięcie ręki. W idealnie zaparzonym napoju odnajdziesz to, czego właśnie teraz potrzebujesz: nadzieję na lepsze dni, na takie popołudnia w Rzymie, albo na bieszczadzkim szlaku, czy choćby wreszcie w biurze innym niż to domowe, w którym przebywasz od kilku miesięcy. Za ten efekt jest odpowiedzialny system iAroma, doskonały, ceramiczny młynek twojego ekspresu.

Fot. Materiały prasowe

A kiedy znów wrócą dobre, jasne dni spotkań z przyjaciółmi i pogaduszek o rzeczach ważnych i mniej ważnych w twojej kuchni, bez problemu przygotujesz dwie różne kawy jednocześnie. I nie musisz się martwić skomplikowanym procesem czyszczenia maszyny. Utrzymanie ekspresu z linii Siemens EQ.500 w czystości, jest wyjątkowo proste: aparat automatycznie czyści się przy włączaniu i wyłączaniu, a po przygotowaniu każdego napoju następuje samoczynne czyszczenie wyrzutem pary. Gdy okaże się, że potrzebne są gruntowne porządki, ekspres sam ci o tym powie, nie angażując zbytnio w to działanie: i czyszczenie i odkamienianie nastąpią w jednym procesie.


Denerwujesz się, że nie możesz wypróbować innej kawy, bo w młynku zostały jeszcze stare ziarenka? Model EQ.500 jest wyposażony w dodatkowy pojemnik, do którego możesz wsypać porcję nowe kawy. To gdzie teraz jedziemy? Paryż? Lizbona? Kolumbia?…

Czegoś jeszcze potrzebujesz? Lubisz kawę z mlekiem? Siemens oferuje modele ze zintegrowanym pojemnikiem na mleko, możesz go wyjąć i przechowywać je w lodówce. A może wolisz, by twoja maszyna pobierała mleko prosto z kartonu? Nie ma sprawy, Siemens o tobie nie zapomniał: znajdziesz i taki model ekspresu.

Dobry ekspres do kawy to twój codzienny poranny i popołudniowy towarzysz. Wybierz taki, który przywoła najlepsze wspomnienia i pozwoli przygotować kawę, która na nowo przeniesie cię w ulubione miejsca na świecie. Bez wychodzenia z domu…

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką SiemensLifestyle

15 rzeczy, które robią faceci, kiedy tobą manipulują

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 grudnia 2020
Fot. istock/skynesher

Manipulacja wszelkiego rodzaju jest pewnym sposobem na uczynienie związku toksycznym. To jest coś, na co nikt nie powinien nigdy się zgodzić – bo żaden prawdziwie kochający partner nie traktowałby swojej drugiej połowy w tak nikczemny sposób. Manipulacja jest nadużyciem emocjonalnym. Problem w tym, że najczęściej osoba, która ją stosuje, wie dobrze jak ukryć swoje działania, aby utrzymać ofiarę pod kontrolą. Stara się, aby partner myślał, że takie manipulacyjne zachowanie jest normalne, akceptowalne lub po prostu … w ogóle się nie wydarzyło. Z tego właśnie powodu ​​bardzo trudno jest jest odejść manipulującego chłopaka lub męża: tacy partnerzy sprawiają, że czujesz, że to ty masz problem, nie oni.

15. Niezwykle czarujący początek znajomości

Na początku swojej relacji z tobą osoba manipulująca nie chce, abyś uświadomiła sobie zagrożenie wynikające z jej skłonności do manipulacji. W końcu, w jaki sposób zamierzają przejąć nad tobą kontrolę, jeśli nie mogą cię do siebie przyciągnąć? Manipulator bombarduje Cię pochlebstwami, miłością i swoim urokiem osobistym. Sprawi, że myślisz, że jest najsłodszą, najmilszą i najbardziej troskliwą osobą na świecie.

14. Ciągłe kłamstwa

Manipulator używa kłamstw jako broni. Sprawia, że nigdy nie jesteś pewna, co jest prawdą, a co fałszem, co szalenie przytłacza. Starają się zmusić cię do uwierzenia w jego wersję wydarzeń, nawet jeśli nie masz do tego absolutnie żadnej podstawy.

13. Bagatelizowanie problemów w związku, które ty zauważasz

Jeśli kiedykolwiek odważysz się poruszyć jakąkolwiek kwestię lub problem leżący po stronie osoby manipulującej, natychmiast cię uciszy. To samo dotyczy twoich problemów – jeśli podzielisz się stwierdzeniem, że masz zły dzień w pracy, partner odpowie, że inni mają gorzej.

12. Prowokowanie poczucia zwątpienia

Jedną z najczęściej używanych broni manipulatora jest… wątpliwość. Partner zmienia twoje myślenie i sposób postrzegania siebie samej tak bardzo, że zaczynasz się zastanawiać, czy naprawdę jesteś „problemem”. Może po prostu jesteś zbyt wrażliwa?

11. Mówienie czegoś, a następnie zaprzeczanie, że się to powiedziało

Manipulatorzy często dosłownie próbują „zmienić” przeszłość, aby dostosować ją do własnych celów. Zaprzeczają, że coś zrobili lub powiedzieli. Będą stanowczo twierdzić, że coś się nie wydarzyło.

10. Nieustanne przekręcanie twoich słów na własną korzyść

Manipulatorzy nie próbują jedynie „retrospektywnie” zmieniać sens własnych słów i działań. Zrobią to samo z twoimi słowami i działaniami. Twierdzą, że powiedziałaś i zrobiłaś pewne rzeczy, aby pasowały do ​​ich własnej, pokręconej narracji.

9. Sprawianie, że czujesz się jak wariatka/idiotka

Cała ta manipulacja, kontrola i kłamstwo z pewnością odbiją się na twoim stanie psychicznym. Bycie ofiarą tego rodzaju zachowania często sprawia, że zaczynasz wątpić w swoją inteligencję i poczytalność… Tracisz świadomość tego, co jest prawdą, a co kłamstwem.

8. Obwinianie cię o wszystko

Ważną emocją odczuwaną przez ofiary manipulacji jest poczucie winy. Twój partner nigdy, nigdy nie jest w błędzie: wina jest zawsze po twojej stronie i to ty zawsze, za wszystko przepraszasz.

7. Zachowania pasywno- agresywne

Manipulator rzadko mówi ci wprost, że go denerwujesz. Zamiast tego daje ci małe wskazówki, że zrobiłeś coś złego.

6. Skłonność do szybkiego wpadania w gniew

Jedną z najbardziej przerażających cech manipulatora jest to, jak szybko może się on zezłościć.Nawet najmniejsza krytyka może go zdenerwować, nawet drobna irytacja przerodzić się w poważną, wściekłą reakcję. Gniew jest niespodziewany i sprawia, że czujesz się jeszcze bardziej niepewnie.

5. Chęć bycia w centrum uwagi

Dlaczego miałabyś zawracać sobie głowę rozmową z kimś innym, gdy on znajduje się obok? Dlaczego nie jesteś wrażliwa na jego emocje, potrzeby i odczucia?

4. Wywoływanie uczucia niepewności

Manipulatorowi zależy na tym, byś czuła się niepewnie. Musisz myśleć, że on jest twoją jedyną „opcją”, że masz szczęście, że z tobą jest. Bo kto inny by cię chciał?

3. Wywoływanie poczucia wstydu, izolowanie

Jeśli wstydzisz się rozmawiać o swoim związku z przyjaciółmi i rodziną, prawdopodobnie istnieje między tobą a partnerem jakiś poważny problem. Jeśli podejrzewasz, że twoi bliscy byliby zaniepokojeni i zszokowani sposobem, w jaki jesteś traktowana, prawdopodobnie spróbujesz ukryć przed nimi prawdę.

2. Ciche dni

Twój partner nie odzywa się „za karę”? Omija cię, patrzy chłodno, unika kontaktu wzrokowego i dotyku? Wszystko po to, byś przeprosiła, a on odzyskał kontrolę nad tobą i twoimi emocjami.

1. Brak poszanowania granic

Twoje osobiste granice nie istnieją dla manipulatora. On wierzy, że ma prawo działać tak, jak mu się podoba, a ty powinnaś mu na to pozwalać.

Pamiętajmy, że manipulacja nie jest jedynie domeną mężczyzn, wśród kobiet również spotkamy wprawne manipulatorki. Niezależnie od płci manipulatora, należy umieć rozpoznać jego taktykę, by skutecznie się przed nią ochronić.


Na podstawie: thewildchild.co.za


Zobacz także

Piotr Jacoń: Sędzia BGS napisała, że moja Córka jest… synem płci żeńskiej. Ja pie*dolę!

„Chcę tylko, by moje dzieci miały godne warunki do życia”. Pani Renata łamiącym się głosem prosi o pomoc dla swoich dzieci. Proszę – nie zostańmy obojętni

„Kiedyś, opowiem Ci historię o tym, jak tysiące Aniołów zeszło na ziemię, by Ci pomóc”