Lifestyle

Chcesz pozbyć się cellulitu – jest na to sprawdzony sposób

Redakcja
Redakcja
19 czerwca 2018
Fot. iStock/nd3000
 

Cellulit. Słowo, którego nie lubi chyba żadna kobieta,choć jak się okazuje aż 85% kobiet po 20-tym roku życia go posiada.

Cóż, cellulit jest wynikiem podskórnej tkanki tłuszczowej – skóry pod skórą – wystającej spod skóry właściwej. W skórze właściwej znajduje się sieć tkanki łącznej, która wygląda jak plaster miodu, gdy komórki tłuszczowe powiększają się, tkanka łączna ulega w tej warstwie osłabieniu, a tłuszcz przebija się przez skórę, nadając jej wrażenie skórki pomarańczowej.

To właśnie ilość tkanki tłuszczowej, rozkład tłuszczu, grubość skóry i siła włókien łącznych wpływają na być albo nie być cellulitu.

Ale uwaga – jest sposób, by się go pozbyć. Kobiety po 25-tym roku życia, które nie ćwiczą regularnie, tracą średnio około 3 kilogramów mięśnie na dekadę, a zyskują około 7 kilogramów tłuszczu. Należy jeszcze wziąć pod uwagę, że magazyny kolagenu zmniejszają się o około 1 procent rocznie, poza tym kobiety mają naturalnie większy procent tkanki tłuszczowej niż mężczyźni, i nie jest zaskoczeniem, że wraz z wiekiem cellulit staje się bardziej widoczny.

Możemy stosować kremy, chodzić na masaże, ulegać pokusom zabiegów medycyny ostatecznej, jest jedna jeden sposób na pozbycie się cellulitu, który nic nie kosztuje. Wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian w diecie i rutynie treningowej .

Utrata kilku kilogramów może pomóc w nieznacznym odsunięciu się komórek tłuszczowych od skóry właściwej, co prowadzi do bardziej równomiernego wyglądu skóry.

W ośmiotygodniowym badaniu przeprowadzonym przez naukowców z South Shore YMCA w Quincy, Massachusetts, połączono zdrową dietę (ziarna, chude białka, owoce, warzywa, nisko tłuszczowe i beztłuszczowe produkty mleczne oraz zdrowe tłuszcze) z 40-toma minutami ćwiczeń trzy razy w tygodniu. Takie działania pomogły kobietom stracić średnio około 4,5 kg tłuszczu i ponad trzy centymetry z obwodu bioder. 79 kobiet, które brały udział w tym badaniu zgłosiło poprawę swojego wyglądu związaną ze zmniejszeniem cellulitu, a także zmianą wyglądy swojej sylwetki.

Obecnie trwają badania kliniczne nad lekami opracowanymi przez badaczy z Uniwersytetu Stony Brook. Ich praca doprowadziła do opracowania iniekcji kolagenazy, niechirurgicznej metody wygładzania skóra poprzez rozbicie kolagenu, który zabezpiecza tkankę tłuszczową pod skórą. U dziesięciu leczonych tą metodą kobiet wykazano 76-procentową redukcję cellulitu. Czy to będzie przełom w pozbyciu się tej niechcianej skórki pomarańczowej? Na to pewnie musimy poczekać, tymczasem – dieta i ćwiczenia – to na dziś skuteczny sposób na cellulit.


źródło: The Shape

 


Lifestyle

Piroliza i czyszczenie parą – czyli jak w łatwy sposób pozbyć się zanieczyszczeń z piekarnika

Redakcja
Redakcja
19 czerwca 2018
Fot. istock / fcafotodigital
 

Czyszczenie piekarnika to zmora niejednego kucharza – zaschnięte reszki jedzenia, pozostałości potraw na ruszcie czy tłuszcz osadzający się na ścianach piekarnika to zabrudzenia szczególnie trudne do usunięcia. Na szczęście na rynku dostępne są urządzenia z programami ułatwiającymi czyszczenie, m.in. z funkcją pirolizy i czyszczenia parowego. Sprawdź, jak działają te programy, oraz poznaj propozycje piekarników Candy, w których wykorzystano te funkcje.

Funkcja Pirolizy i Aquactiva (czyszczenia parą) to rozwiązania, które pozwalają pozbyć się nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Dzięki tym dwóm funkcjom bez trudu zachowasz piekarnik w nieskazitelnej czystości. Sprawdź, jak dokładnie działają.

Piroliza – czyszczenie piekarnika wysoką temperaturą

Czyszczenie za pomocą Funkcji Pirolizy umożliwia wypalenie na popiół zaschniętych resztek żywności i tłuszczu w bardzo wysokiej temperaturze – około 500°C. Piekarniki Candy oferują dwa preinstalowane programy pirolizy:

  • ECO PYROCLEAN – program do regularnego czyszczenia niewielkich zabrudzeń.
    Cały program trwa około 90 minut.
  • SUPER PYROCLEAN – program do intensywnego czyszczenia silnych zabrudzeń.
    Cały program trwa około 120 minut.

Po zakończeniu procesu pirolizy wystarczy przetrzeć wnętrze piekarnika miękką ściereczką. Piekarniki z Funkcją Pirolizy posiadają specjalną uszczelkę, która ogranicza uciekanie ciepła z wnętrza piekarnika. Obudowa urządzenia jest dodatkowo izolowana termicznie, aby proces był bezpieczny dla zabudowy urządzenia.

Eksperci Candy sugerują, by stosować program PYROCLEAN zaraz po zakończeniu pieczenia, dzięki czemu można wykorzystać wysoką temperaturę pozostałą w piekarniku i zmniejszyć zużycie prądu.

Aquactiva – czyszczenie piekarnika za pomocą pary wodnej

Czyszczenie parą Aquactiva to hydrolityczny sposób na oczyszczenie piekarnika łatwo, szybko i bez szkody dla środowiska. W piekarnikach wyposażonych w tę funkcję znajduje się specjalny pojemnik z wodą, która po podgrzaniu zamienia się w parę wodną. Gorąca para skutecznie zmiękcza zanieczyszczenia, które znajdują się w piekarniku, i ułatwia ich usunięcie. Cały proces trwa jedynie 30 minut. Na zakończenie wystarczy przetrzeć piekarnik miękką ściereczką.

Eksperci Candy zalecają regularne korzystanie z programu czyszczenia parą dla uzyskania najlepszych efektów.

Propozycje piekarników od Candy

Piekarniki Candy (Pop Evo FCPK626XL oraz Elite FCEK826XL) to urządzenia dla tych, którzy dbają o nieskazitelną czystość kuchni i cenią sobie każdą wolną chwilę. Piekarniki wyposażone są w podwójny system czyszczenia – Aquactiva i Piroliza, dzięki którym pozbycie się zanieczyszczeń nigdy nie było tak proste.

  • Piekarnik Elite FCEK826XL – to urządzenie o pojemności 68 l z 9 funkcjami pieczenia. Piekarnik posiada innowacyjny programator dotykowy, który pozwala na szybkie i łatwe ustawienie czasu trwania i zakończenie pieczenia. Odpowiednio zaprojektowane prowadnice teleskopowe zapewniają bezpieczne wyjęcie gotowej potrawy z piekarnika.
  • Piekarnik Pop Evo FCPK626XL – to urządzenie o pojemności 68 l, posiadające 9 funkcji pieczenia, cyfrowy programator dotykowy oraz specjalnie zaprojektowaną prowadnicę teleskopową. W piekarniku warto zwrócić uwagę na powiększoną grzałkę grillową, umieszczoną w wewnętrznej, górnej części piekarnika, która pozwala na uzyskanie większej powierzchni grzejnej – dzięki temu potrawy są równomiernie upieczone.

Candy Elite FCEK826XL

Candy Elite FCEK826XL

Candy Pop Evo FCPK626XL

Candy Pop Evo FCPK626XL

Więcej informacji o piekarnikach z podwójnym systemem czyszczenia znajdziesz na stronie: www.candy.pl.


Artykuł powstał we współpracy z Candy.


Lifestyle

Jest ci nieustannie zimno? Przyczyn może być kilka, warto je sprawdzić

Redakcja
Redakcja
19 czerwca 2018
Fot. iStock/hoozone
Następny

Należysz do tych osób, które chowają się pod kocem podczas gdy wszyscy wokół siedzą w krótkich rękawkach? Masz nieustannie zimne dłonie i stopy? Mówią, że jesteś zmarzluchem, ale poczucia chłodu nie należy lekceważyć. Warto poznać jego przyczyny.

Zbyt mało ćwiczysz

Kiedy jest ci zimno – aktywność fizyczna z pewnością jest ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę. Jednak w badaniu przeprowadzonym wśród osób, które prowadzą siedzący tryb życia, a którym nieustannie jest zimno, wykazano, że lekki wysiłek fizyczny trzy razy w tygodniu przez 20 minut, po sześciu tygodniach zdecydowanie zmniejszył poczucie zimna i zmęczenia.

Rada: następnym razem, gdy kusi cię wizja poleżenia na kanapie pod ciepłym kocem, zmuś się na energiczny 10-minutowy spacer – z pewnością poczujesz się lepiej.

Jesteś zbyt szczupła

Niska waga ciała może sprawić, że jest nam zimno. Osoby z niedowagę, mogą nie mieć odpowiedniej ilości tłuszczu, który odizolowałby ich od zimna. Jeśli nie jesz zbyt dużo jedzenia, twój metabolizm może zmagać się z wytworzeniem wystarczającej ilości ciepła.

Rada: rozważ wprowadzenie zróżnicowanej i zdrowej diety zawierającej pełne, zdrowe pokarmy zawierające białko, tłuszcz i węglowodany.

Nie śpisz tak dobrze, jak myślisz

Ostatnie badania pokazują, że wielu z nas zmaga się z tak zwanym „śmieciowym snem” – takim, w którym często budzimy się przez całą noc. Taki sen nie uzupełnia naszych poziomów energetycznych i może wywoływać uczucie zimna, ponieważ nasze ciało jest zmęczone.

Rada: wypracuj odpowiednią higienę snu – kładź się o ustalonej porze po rutynowych czynnościach przygotowujących cię do snu – ciepłej kąpieli, herbacie, kilku stronach książki.

Cierpisz na niedobór żelaza

Uczucie ciągłego chłodu może być spowodowane niedoborem żelaza. Dane pokazują, że około jedna trzecia kobiet ma niskie stężenie żelaza, często ze względu na trudne miesiączki. Wiesz, jak najlepiej sprawdzić swój poziom żelaza – spójrz na swoje powieki, jeśli wewnętrzne obrzeże będzie bledsze niż pozostała część powieki, powinnaś zrobić badania.

Rada: zrób badania krwi, które wykażą czy masz problem z niedoborem żelaza.

Tracisz ważne witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B są szczególnie ważne, ponieważ są wspomagają przekształcania jedzenia w energię.

Rada: witamina B znajduje się w ziarnach, takich jak brązowy ryż, jęczmień i owies, a także chudym białka, tłustych rybach i indyku, zadbaj, by tych produktów nie zbrakło w twojej diecie.

czytaj dalej
na następnej stronie

Zobacz także

Jak bardzo trzeba kochać, żeby walczyć o dziecko wbrew wszystkiemu i wszystkim

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o empatii

Czekoladowe muffinki z solą, zgubione auto i były narzeczony. Będzie miała Pani piękne Święta…