Go to content

Dlaczego warto ćwiczyć z piłką gimnastyczną?

Piłki gimnastyczne to łatwo dostępne i niedrogie akcesoria, które pozwalają na przeprowadzenie skutecznych ćwiczeń wzmacniających głównie górne partie mięśni. Dzięki nim wykonasz trening w domu, choć gadżety te wykorzystywane są również w profesjonalnych siłowniach i klubach fitness, a nawet gabinetach rehabilitantów. Dlaczego zatem warto ćwiczyć z piłkami gimnastycznymi?

Sportowe akcesoria dla każdego

Prawidłowo wykorzystywane piłki gimnastyczne, takie jak np. https://be-active.pl/pol_m_fitness_Akcesoria-treningowe_pilki_gimnastyczne-169.html umożliwiają skuteczne i wydajne treningi. Te niedrogie akcesoria pozwalają na wszechstronne zastosowanie. Dzięki nim możesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, zgubić zbędne kilogramy, a także powrócić do sprawności po chorobach, wypadkach i urazach. Warto podkreślić, że gadżety te nie obciążają stawów, co sprawia, że mogą z nich bez obaw korzystać osoby nawet z dużą nadwagą, a także te, które z powodu bólu stawów do tej pory rezygnowały z regularnych ćwiczeń.

Treningi w każdych warunkach

Zaletą piłek gimnastycznych jest też łatwa dostępność oraz możliwość wykorzystywania w każdych warunkach. W przeciwieństwie do zaawansowanego, zazwyczaj drogiego sprzętu sportowego wymagającego często odpowiedniej ilości miejsca i warunków, piłki gimnastyczne można stosować wszędzie. Treningi z tymi akcesoriami z łatwością można przeprowadzić w domu. Co istotne, pozwalają one na zróżnicowane treningi. Dostępnych jest bowiem wiele ćwiczeń z tymi właśnie akcesoriami.

Liczne zalety treningowe

Prawidłowo prowadzone i dobrane do indywidualnych potrzeb ćwiczenia z piłkami pozwalają wysmuklić ciało i poprawić kondycję. Systematyczne treningi służą rozwinięciu umiejętności motorycznych, wzmocnieniu mięśni odpowiadających za właściwą stabilizację ciała, a także wyćwiczeniu równowagi. Ponadto piłki pomagają pozbyć się stresu, poprawić funkcjonowanie i mobilność stawów, a także urozmaicić treningi.

Jak ćwiczyć z piłką gimnastyczną?

Istnieje wiele ćwiczeń z piłką gimnastyczną. Które z nich są szczególnie polecane? Jeśli chcesz, aby twój brzuch stał się płaski i wyrzeźbiony, wykonuj tzw. nożyce z piłką gimnastyczną między nogami. Osobom chcącym wysmuklić uda poleca się natomiast następujące ćwiczenie: usiądź na piłce, oprzyj na niej ręce, a następnie ugnij w kolanie nogę i unieś ją do góry, a ciężar ciała przenieś na drugą nogę. Wytrzymaj kilka chwil w tej pozycji, a później zmień nogi.

Pamiętaj, że poza regularną aktywnością fizyczną z piłkami gimnastycznymi, ważna jest też zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta, która pozwoli Ci utrzymać rezultaty systematycznych ćwiczeń.