Lifestyle

Dlaczego warto ćwiczyć z piłką gimnastyczną?

Redakcja
Redakcja
27 października 2021
 

Piłki gimnastyczne to łatwo dostępne i niedrogie akcesoria, które pozwalają na przeprowadzenie skutecznych ćwiczeń wzmacniających głównie górne partie mięśni. Dzięki nim wykonasz trening w domu, choć gadżety te wykorzystywane są również w profesjonalnych siłowniach i klubach fitness, a nawet gabinetach rehabilitantów. Dlaczego zatem warto ćwiczyć z piłkami gimnastycznymi?

Sportowe akcesoria dla każdego

Prawidłowo wykorzystywane piłki gimnastyczne, takie jak np. https://be-active.pl/pol_m_fitness_Akcesoria-treningowe_pilki_gimnastyczne-169.html umożliwiają skuteczne i wydajne treningi. Te niedrogie akcesoria pozwalają na wszechstronne zastosowanie. Dzięki nim możesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, zgubić zbędne kilogramy, a także powrócić do sprawności po chorobach, wypadkach i urazach. Warto podkreślić, że gadżety te nie obciążają stawów, co sprawia, że mogą z nich bez obaw korzystać osoby nawet z dużą nadwagą, a także te, które z powodu bólu stawów do tej pory rezygnowały z regularnych ćwiczeń.

Treningi w każdych warunkach

Zaletą piłek gimnastycznych jest też łatwa dostępność oraz możliwość wykorzystywania w każdych warunkach. W przeciwieństwie do zaawansowanego, zazwyczaj drogiego sprzętu sportowego wymagającego często odpowiedniej ilości miejsca i warunków, piłki gimnastyczne można stosować wszędzie. Treningi z tymi akcesoriami z łatwością można przeprowadzić w domu. Co istotne, pozwalają one na zróżnicowane treningi. Dostępnych jest bowiem wiele ćwiczeń z tymi właśnie akcesoriami.

Liczne zalety treningowe

Prawidłowo prowadzone i dobrane do indywidualnych potrzeb ćwiczenia z piłkami pozwalają wysmuklić ciało i poprawić kondycję. Systematyczne treningi służą rozwinięciu umiejętności motorycznych, wzmocnieniu mięśni odpowiadających za właściwą stabilizację ciała, a także wyćwiczeniu równowagi. Ponadto piłki pomagają pozbyć się stresu, poprawić funkcjonowanie i mobilność stawów, a także urozmaicić treningi.

Jak ćwiczyć z piłką gimnastyczną?

Istnieje wiele ćwiczeń z piłką gimnastyczną. Które z nich są szczególnie polecane? Jeśli chcesz, aby twój brzuch stał się płaski i wyrzeźbiony, wykonuj tzw. nożyce z piłką gimnastyczną między nogami. Osobom chcącym wysmuklić uda poleca się natomiast następujące ćwiczenie: usiądź na piłce, oprzyj na niej ręce, a następnie ugnij w kolanie nogę i unieś ją do góry, a ciężar ciała przenieś na drugą nogę. Wytrzymaj kilka chwil w tej pozycji, a później zmień nogi.

Pamiętaj, że poza regularną aktywnością fizyczną z piłkami gimnastycznymi, ważna jest też zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta, która pozwoli Ci utrzymać rezultaty systematycznych ćwiczeń.


Lifestyle

Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej – jakie zabiegi wybrać?

Redakcja
Redakcja
28 października 2021
 

Mężczyźni są coraz częstszymi bywalcami gabinetów medycyny estetycznej i kosmetologii. Panowie decydują się na profesjonalne metody walki ze zmarszczkami, takie jak laser czy botoks, usuwają nieestetycznej przebarwienia, pozbywają się nadmiaru tkanki tłuszczowej, usuwają niechciane owłosienie na ciele lub poddają się zabiegom wspomagającym leczenie łysienia. Medycyna estetyczna ma mężczyznom wiele do zaoferowania, a zdecydowana większość zabiegów ma mało inwazyjny charakter.


Zabiegi odmładzające dla mężczyzn

Obecnie nie tylko kobiety chcą wyglądać nienagannie i na jak najdłużej zachować młodość – także panowie przykładają coraz większą wagę do swojego wyglądu. Dlatego decydują się na najbardziej zaawansowaną, niezwykle skuteczna pielęgnację w gabinecie medycyny estetycznej. Zmarszczki – które powstają także u mężczyzn, ale mogą pojawić się w nieco późniejszym wieku niż u kobiet – można wygładzić już podczas jednej wizyty. Mowa o zabiegu z toksyna botulinową. Ostrzykując zmarszczki mimiczne botoksem można zmniejszyć widoczność kurzych łapek, zmarszczek palacza czy zmarszczek na czole.

Kolejnym zabiegiem, który może skutecznie wygładzać zmarszczki i odmładzać skórę to laser frakcyjny. Najskuteczniejszy jest laser iPixel, który działa na zasadzie generowania siateczki mikrouszkodzeń w skórze. Uszkodzenia te otoczone są nienaruszoną tkanką, co pozwala na aktywowanie procesów regeneracji skóry. Ostatecznie wykonanie serii kilku zabiegów pozwala na kompleksowy resurfacing skóry. Zmarszczki są wygładzone, skóra odzyskuje jędrność, jest wygładzona i rozjaśniona.

Mężczyźni chętnie wykonują także peelingi medyczne, które wygładzają i oczyszczają skórę, pozwalają pozbyć się zmian trądzikowych, poszerzonych porów oraz zaskórników. Ponadto u każdego pana doskonale sprawdzają się zabiegi nawilżające na twarz z wykorzystaniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego.

Kompleksowe modelowanie sylwetki

Zabiegi wyszczuplające oraz modelujące sylwetkę nie są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabiegi redukujące tkankę tłuszczową. Może to dotyczyć osób, które borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach czy pośladkach.. Mężczyźni, którzy intensywnie ćwiczą siłowo lub gwałtownie przybrali na wadze, mogą zauważyć na swojej skórze rozstępy. Na to także jest rozwiązanie – można zastosować laser, Dermapen czy peelingi chemiczne. Bardzo skuteczne i cenione przez klientów są także zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej, które stymulują regenerację i produkcję włókien kolagenowych. Ten efekt wykorzystywany jest właśnie między innymi do niwelowania rozstępów, ale także odmłodzenia i poprawy napięcia skóry.

Co jeszcze oferują zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna dla mężczyzn to nie tylko zabiegi na zmarszczki. Wielu panów chętnie korzysta z zabiegów depilacji laserowej. Jest to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. Na tego typu zabieg decydują się przede wszystkim mężczyźni borykający się z nadmiernym owłosieniem na plecach czy klatce piersiowej. Takie zabiegi podyktowane są nie tylko względami estetycznymi, ale także higienicznymi i stanowią doskonałą alternatywę dla częstego golenia ciała. Wystarczy wykonać serię kilku zabiegów depilacji laserowej, a potem wykonywać raz na rok zabieg przypominający, aby móc cieszyć się idealnie gładką skórą.

Wielu mężczyzn boryka się z problemem nasilonej utraty włosów, zwłaszcza na podłożu łysienia androgenowego. Wówczas już w młodym wieku może pojawić się postępujące przerzedzenie włosów, prowadzące ostatecznie do ich całkowitej utraty. Aby powstrzymać wypadanie włosów można wykonać zabiegi nakłuwania skóry głowy, takie jak osocze bogatopłytkowe, mezoterapia igłowa czy Dermapen 4. Seria kilku zabiegów wykonanych na skórze głowy doskonale uzupełnia farmakoterapię łysienia androgenowego. Oczywiście – zabiegi wzmacniające włosy znajdują zastosowanie także w przebiegu innych typów utraty włosów, w tym łysienia polekowego czy spowodowanego stresem.

 


Lifestyle

Kobiety mniej pewne siebie tylko na pozór? Sztuczna inteligencja obnaża, jak naprawdę siebie widzimy

Redakcja
Redakcja
27 października 2021

Co wpływa na poczucie własnej wartości? Czy męska pewność siebie to mit? Przełomowe badanie NEUROHM, rzuca nowe światło na to, co naprawdę o sobie myślimy oraz w jaki sposób pewność siebie przekłada się na sukces osobisty i zawodowy.

Co sprawia, że Polacy wierzą w siebie? Na to pytanie odpowiada najnowszy raport NEUROHM „Uwierz w siebie. Polska 2021”. Firma badawcza, wspólnie z naukowcami i liderami opinii wzięła pod lupę 12 zagadnień dotyczących naszego poczucia skuteczności, odporności na krytykę oraz atrakcyjności.

Badacze skorzystali z inteligentnej technologii iCode™. Za pomocą mierzących czas reakcji, autorskich algorytmów, łączących neuronaukę, psychologię i sztuczną inteligencję ujawnili nie tylko, co deklarujemy, ale również co tak naprawdę myślimy. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie Polaków oraz osobach pracujących w dużych korporacjach.

 

Badanie przekonań o sobie to temat delikatny. Nie wszyscy są gotowi, aby mówić o swoich słabościach lub… aby doceniać swoje mocne strony. Często spotykamy się z próbą kreowania własnego wizerunku, który nie do końca odzwierciedla prawdziwe postawy. Dlatego uznaliśmy, że prawdziwy obraz kobiet i mężczyzn w Polsce otrzymamy, wykorzystując inteligentną technologię iCode™, która sięga nie tylko do tego, co mówimy, ale ujawnia, co tak naprawdę myślimy – komentuje Rafał Ohme, założyciel NEUROHM.

W badaniu wzięło udział siedem międzynarodowych korporacji: Bank BPH SA, Bank Millennium,  Lotte Wedel Sp. z o.o., Orange Polska, PepsiCo Poland, Pfizer Polska, SAP Polska. Ich wyniki zostały porównane do reprezentatywnej próby Polaków.

Kobiety wierzą w siebie bardziej niż nam się wydaje!

Wyniki badań częściowo potwierdzają powszechny pogląd, że kobiety są z siebie mniej zadowolone niż mężczyźni. Mają niższe niż mężczyźni poczucie skuteczności oraz są mniej odporne na krytykę, a jedyny obszar, w którym wypadają lepiej od mężczyzn, to poczucie własnej atrakcyjności. Jednak iCode ujawnia, że wiele z owych negatywnych opinii kobiety wyrażają jedynie na poziomie deklaracji. Choć nawet co druga kobieta deklaruje negatywne myślenie o sobie (56%), to tylko co czwarta jest rzeczywiście o tym przekonana (26%).

Kultura Instagrama spowodowała, że przywykliśmy do nakładania masek, a swoje życie, tak jak siebie samych, próbujemy upiększać filtrami. Tendencja do autoprezentacji nie zawsze jednak wiąże się z przedstawianiem siebie w samych superlatywach. U kobiet zaobserwowaliśmy fałszywą skromność – skłonność do przedstawiania siebie w negatywnym świetle. Jednak nasze badanie wskazuje, że postawy te są słabo ugruntowane w prawdziwych przekonaniach. Mężczyźni są pewniejsi od kobiet, ale jedynie o 3 punkty procentowe – tłumaczy Natalia Suska, CEO NEUROHM.

Kobieta może być szefem? – tak tylko mówimy!

Badacze NEUROHM zapytali też Polaków czy kobiety mogą być szefami. Aż 82% ankietowanych kobiet i mężczyzn deklaruje, że wierzy w kompetencje kobiet do pełnienia funkcji kierowniczych. Inteligentne testy ujawniają, że jest w tym dużo politycznej poprawności. Z tym poglądem faktycznie utożsamia się jedynie 27% badanych! Dotyczy to w równym stopniu mężczyzn, jak i kobiet. Aż 55% ankietowanych prezentowało postawę politycznej poprawności, odpowiadając twierdząco, ale po długim wahaniu.

Co ciekawe, na pogląd ten nie miał wpływu ani status zawodowy, ani zarobki, ani zajmowana pozycja. Przekonanie o kompetencjach kobiet na kierowniczych stanowiskach wzrasta natomiast wraz z wiekiem i wykształceniem ankietowanych. Dodatkowo mocno przekonani są o tym mężczyźni, którzy posiadają dzieci oraz… pracownicy korporacji. W tym ostatnim przypadku efekt jest najsilniejszy – co druga osoba pracująca w dużej firmie szczerze wierzy w kompetencje kobiet jako liderek.

Posiadanie dzieci. Trampolina lub pułapka poczucia własnej wartości

Elementem, który ma szczególny wpływ na poczucie własnej wartości jest posiadanie dzieci. Ale uwaga! Dotyczy to przede wszystkim mężczyzn. Ojcowie są mniej podatni na krytykę, mają większe poczucie skuteczności, a dodatkowo czują się bardziej atrakcyjni! I jest to efekt niezależny od wieku!

Podobnej intensywnej zależności nie zaobserwowaliśmy u mam. Głównym wyznacznikiem poczucia własnej wartości kobiet jest wiek (im większe doświadczenie, tym większa pewność siebie). Krytycznym momentem jest jednak dla nich powrót do pracy z urlopu macierzyńskiego. Już po około 6 miesiącach od wznowienia pracy zawodowej, wśród matek wyraźnie wzrasta podatność na krytykę i samokrytykę. Co więcej, zmienia się postrzeganie nie tylko siebie, ale kobiet w ogóle. Matki zaczynają mniej wierzyć w kompetencje kobiet na kierowniczych stanowiskach!


Raport „Uwierz w siebie. Polska 2021” przedstawia wybrane wyniki pochodzące z szerszego badania zrealizowanego w okresie kwiecień-lipiec 2021 na reprezentatywnej grupie 1000 Polek i Polaków oraz pracownikach korporacji.

Patronami projektu są Bank BPH SA, Bank Millennium,  Lotte Wedel Sp. z o.o., Orange Polska, PepsiCo Poland, Pfizer Polska, SAP Polska.

Partnerami projektu są Wyższe Szkoły Bankowe, Akademia Leona Koźmińskiego, GorillaJob, Mindgram i Syno Poland.

Pełna treść raportu dostępna jest na stronie www.uwierzwsiebie.com.pl

NEUROHM to międzynarodowa firma dostarczająca inteligentne technologie i badania oparte na neuronauce. Specjalizuje się w analizach takich obszarów jak: potrzeby i satysfakcja konsumentów, klientów i pracowników, wizerunek marki, reklama, sensoryka produktów. Wykorzystuje innowacyjne metody badawcze oparte między innymi o pomiar czasu reakcji (RT). Od ponad 20 lat NEUROHM prowadzi badania w ponad 30 państwach na sześciu kontynentach. Od marca 2020 regularnie monitoruje postawy Polaków wobec koronawirusa i hybrydowej rzeczywistości.

 


Zobacz także

Silna kobieta nie powinna nigdy przepraszać za te 7 rzeczy

Trzy sytuacje, które pokażą ci, czy umiesz odmawiać. Jak nauczyć się mówić „nie”

Moja pierwsza miłość była jak uderzenie pioruna, jak wygrana w Lotto, czy kupno najpiękniejszych szpilek na świecie!