Go to content

Uroczyście postanawiam: Jestem kobietą, nie zgubię siebie! Akcja „Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym” [Wyzwanie specjalne]

Fot. iStock / AleksandarNakic

Obiecałaś już tak wiele. Oddałaś potężny kawałek siebie, z miłością i w jej imię. Matka, mama, mamusia. To rola wyjątkowa, taka, w której im więcej oddajesz – tym więcej dostajesz, ale… nie bierz tych zdań zbyt dosłownie. Być mamą, nie znaczy przecież nie być już nikim więcej. Być dla kogoś, nie znaczy zniknąć, zrezygnować z siebie, ze świata. Bo oddawać cząstkę siebie – nie znaczy poświęcać się ślepo, a uczyć jak żyć szczęśliwie.Każdego dnia dajesz swoim dzieciom coś, czego nie da się kupić za żadne pieniądze: dobre i piękne życie.

Uczysz je:
– jak kochać,
– jak się cieszyć,
– jak być sobą,
– jak walczyć o siebie…

… dlatego nigdy, przenigdy, nie zapominaj w tym wszystkim o sobie, bo to właśnie ty, jesteś dla nich obrazem tego, jak świat powinien wyglądać.

Masz już swoje noworoczne postanowienia?

Bez względu na to, o czym myślałaś, dopisz jedną, jedyną (ale najważniejszą) rzecz, na liście noworocznych postanowień:

bede dla siebie dobra napis

i bądź.

Każdego dnia przypominaj sobie, jak wiele jesteś warta, jak wiele masz do zaoferowania światu.

Patrz na siebie oczami swoich dzieci – nie rezygnuj z siebie, zastanów się tylko, co chcesz, by one zobaczyły?

Mamę zrezygnowaną, zmęczoną, ale idealną wedle podręcznikowych definicji? Czy wspaniałego człowieka, który cieszy się życiem, takim, jakie dla siebie wybiera?

Boisz się, że twój czas, odpoczynek czy relaks – że zza to wszystko, zapłacą one, twoje dzieci? Wszystkie się tego obawiamy, ale potem okazuje się, że czasu zamiast nam ubywać – przybywa. Że przestajemy go trwonić, na próbę opanowania emocji, gdy mamy już kompletnie dość. Że jest więcej czułości i przytulania, że tak łatwo się nie denerwujemy, i jakby krzyczymy coraz mniej…

Bo tak już ten świat jest urządzony, że człowiek szczęśliwy nie denerwuje się rozlanym kakao. Nie traci głowy, gdy plan dnia bierze w łeb, nie płacze nad złamanym obcasem – tylko idzie dalej, a wtedy uwierzcie i na przytulanie „no limit” jest w życiu więcej czasu… Spróbujcie 

PS: I pamiętaj, nawet wtedy, gdy robisz coś tylko dla siebie, robisz to dla nich – bo dzieci chcą być takie, jak rodzice.

Dlatego specjalnie dla mam powstało to wyzwanie – napiszcie nam o swoich postanowieniach, o tym jak chcecie być dla siebie dobre w tym roku.

Dołącz do akcji
„Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym!”

Co trzeba zrobić?

ZADANIE KONKURSOWE: 

Napiszcie do nas o waszych marzeniach, planach na nowy rok – skąd się wzięły, jak chcecie je zrealizować i kiedy.

Najciekawsze listy opublikujemy, nagrodzimy i będziemy mocno trzymać kciuki, byście w nowym roku osiągnęli to, co zaplanujecie.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Uwaga specjalnie dla was postanowiliśmy przedłużyć czas na wysyłanie zgłoszeń do 17.01 włącznie 🙂

Czas trwania akcji: 21.12.2016 – 17.01.2017. Ogłoszenie wyników nastąpi do 22.01.2017 roku.

Nagrody

Tulilo.pl

image001

1 x Miś Beniamin

miś Beniamin

Fot. Materiały prasowe

Może stać się pierwszym przyjacielem dziecka.

Dodatki w żywych kolorach i miły uśmiechnięty pyszczek zdradzają pokusę do dziecięcych figli. Podczas zabawy z przytulnym Misiem Beniaminem twoje dziecko będzie czuło się wyjątkowo bezpiecznie. Wysokojakościowy Miś z pewnością przetrwa dzieciństwo Twojej pociechy i powróci po latach, kiedy pokocha go kolejne pokolenie. Miś Beniamin to doskonały prezent nie tylko dla dziecka, ale również dla ukochanej osoby.

1 x Kot Figuś i 1 x Myszka Figusia

Myszka Figusia

Fot. Materiały prasowe

Kot Figuś

Fot. Materiały prasowe

Pastelowe, ciepłe kolory oraz delikatne, wyjątkowo mięciutkie zabawki to wyjątkowa Kolekcja Figusiowych Przytulanek. Milutki Kot lub Myszka może być pierwszą zabawką twojego maluszka, pierwszym przyjacielem, który rozweseli smutne dni i nie tylko. Już od pierwszych chwil życia malucha rozwiń jego horyzonty nowych doświadczeń. Zwierzątka o sympatycznym imieniu Figusie są wyjątkowo mięciutkie i delikatne. Zajmują pierwsze miejsce w kategorii „Mój najlepszy przyjaciel”.

1 x Piesek Arek

Miłość do maskotek rozkwita w każdym pokoleniu, w którym pojawia się nowy członek rodziny. Każdy chce obdarować malucha pierwszą przytulanką, nieistotne czy dużą czy małą. Dzięki takim gestom każdy dorosły chce dać maluchowi poczucie bezpieczeństwa i powoli oswoić dziecko z samodzielnym spaniem we własnym łóżeczku. Świetną przytulanką może okazać się wielki piesek, który przykuje uwagę każdego malca. Może na nim poleżeć albo z nim spokojnie zasnąć.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Większy Pies Arek został wykonany z niezwykle miłego w dotyku pluszu. Szybko podbije serce każdego dziecka.

1 x Owieczka Blanka

Owieczka Blanka

Fot. Materiały prasowe

Sympatyczna, zawsze uśmiechnięta owieczka Blanka doda uroku każdej małej dziewczynce. Kolorowa opaska, z małą, pakowną torebeczką w kwiaty podbije serca nie tylko młodych dam. Ma miłe i puszyste futerko, a jej wesoła mordka pozwala doświadczyć niezwykłych przygód. Zostać jej nowym przyjacielem i weź ją szybko na spacer.

1 x Miś Maksym

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Chcesz bliskiej osobie wyznać coś ważnego, a może przekonać swoje dziecko, co jest ważne? Poznaj słodką gromadkę misiów, które zrobią to za ciebie. Unikalny Miś Maksym, ubrany w pastelową koszulkę, bez słowa zdradzi twe najskrytsze myśli. W końcu miłość rozkwita od pokoleń, a w szczególności do tak słodkiego misia, jak Maksym.

… oraz wiele, wiele innych fajnych nagród ;)…

Zabawka dla malucha ma podobne znaczenie w jego rozwoju, jak książka dla starszego dziecka, jest to niezbędne w jego dalszej nauce. Dziecko i zabawka to dwa nieodłączne elementy dzieciństwa, które przybierają różne formy, podczas wspólnej zabawy. Proces wychowania dziecka buduje się, poprzez odpowiedni dobór zabawki, która wraz z każdą chwilą wzbogaca doświadczenia, wiedzę, a także umiejętności dziecka. Zabawka pozwala przystosować się do kształtowania się wrażeń estetycznych, poszerzania horyzontów, rozwoju kreatywności, a także procesów socjalizacyjnych i komunikacji międzyludzkiej. Zabawka pozwala dziecku poznać bliżej otaczający je świat, dostrzec relacje, jakie zachodzą, podczas zabawy oraz świetnie sprawdza się w wymienności ról, takich jak troskliwy opiekun czy przyjaciel na dobre i na złe dla dziecka.

Zabawki marki Tulilo, to wyjątkowo miłe pluszaki, które zauroczą każde dziecko i przeniosą je w kolory świat zabawy.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.