Lifestyle

11 znaków, że on cię kocha. Nawet jeśli tego nie mówi

Redakcja
Redakcja
29 września 2022
fot. Mikhail Spaskov/iStock
 

Faceci z natury nie są romantykami. Niechętnie też mówią kobietom piękne słówka. Wyznawanie miłości, nawet w tej prostej wersji „kocham cię”, napawają ich lękiem. Trudno się temu dziwić, wszak nikt ich tego nie nauczył. Ani ojciec, ani dziadek. Mężczyźni generalnie lepiej czują się w świecie działań i realizacji. Dlatego w ten właśnie sposób najchętniej okazują swoje zaangażowanie. Łatwiej przychodzi im odkręcanie weków, tankowanie samochodu czy reperacja roweru niż prawienie komplementów, kupowanie romantycznych prezentów i robienie miłych niespodzianek. To jest właśnie ich sposób na wyznanie miłości.

 1. Pyta, czy wszystko ok

Kiedy wyjeżdżasz w delegację lub jedziesz z koleżanką na weekend, on zawsze wyśle ci krótkiego SMS-a, by sprawdzić, czy dotarłaś na miejsce bezpiecznie. On nie potrzebuje długich rozmów. Po prostu chce się upewnić, czy z tobą wszystko w porządku.

 1. Robi to, co mówi

Jeśli obiecuje, że umyje okna, robi to.  Nie szuka wymówek. Nie odkłada tego na święte nigdy, bo chce, byś widziała w nim twardego, słownego faceta, który nie strzępi języka na byle obiecanki i wymówki.

 1. Lubi, gdy może ci zaimponować

Chętnie wniesie ciężkie zakupy, zatankuje ci samochód, wymieni opony, wyprowadzi wieczorem psa, kiedy widzi, że jesteś zmęczona i już przysypiasz. Po prostu lubi ci pokazywać, że jest obrotny i czasem ma więcej sił i energii niż ty.

 1. Jesteś wkalkulowana w przyszłość

Kiedy mówi o przyszłości, włącza w nią ciebie. Przykłady? Dostaje zaproszenie na wesele, pyta, czy z nim pójdziesz. Jedzie na narty, pyta, czy dołączysz. Opowiada o kumplach, których jeszcze nie poznałaś i zapewnia, że nie może doczekać się aż cię przedstawi.

 1. Patrzy na ciebie z czułością

Może nie kupuje kwiatów… Może nie jest romantykiem i nie potrafi mówić pięknych słówek. Ale gdy na ciebie patrzy, widzisz w jego oczach miłość!

 1. Słucha tego, co mówisz

Nie jest skupiony tylko na tym, co on mówi. Kiedy ty coś opowiadasz, on autentycznie tego słucha. Może nie pamięta wszystkich szczegółów za tydzień czy miesiąc. Ale czujesz, że kiedy chcesz powiedzieć mu coś ważnego, on nie odpływa myślami do swoich spraw.

 1. Śmieje się z twoich dowcipów

Kiedy żartujesz, on się autentycznie śmieje. Uważa, że jesteś zabawna, nawet jak zrobisz jakąś głupotę czy popełnisz gafę.

 1. Wstawia się za tobą

Kiedy ktoś inny traktuje cię niesprawiedliwie, wkurza się. Wtedy czujesz, że jest po twojej stronie. Nie musi od razu załatwiać wszystkich twoich kłopotów, ale jest wyczulony na każdą krzywdę, która cię spotyka.

 1. Stara się być dobry dla twoich bliskich

Jeśli jest cierpliwy w rozmowie z  twoją przynudzającą mamą i słucha wywodów twojego lekko zarozumiałego taty… Jeśli stara się polubić twoje krzykliwe koleżanki… Jeśli ma tolerancję dla osób, które lubisz i kochasz, a z którymi nie do końca mu po drodze, to znak, że bardzo się stara.

 1. Nie wylicza kasy

Jeśli ma pieniądze, zapłaci cały rachunek. A na pewno już nie rozlicza się z tobą co do złotówki. Nie musi płacić za wszystko, ale czasem lubi mieć gest, byś wiedziała, że w przyszłości ma zamiar troskliwie i z odpowiedzialnością opiekować się waszą rodziną.

 1. Jest gotów na kompromisy

Nie ma ludzi dobranych idealnie. W związku każdy musi odrobinę odpuścić. Jeśli on wie, ze nie lubisz bałaganu, stara się składać wieczorem swoje ubrania. Jeśli nie przepada za twoim psem, nie jest w stosunku do niego obcesowy. Nie musi być idealny i responsywny wobec wszystkich twoich potrzeb i pragnień. Ale się stara, byś była zadowolona.

 Zobacz także

Odpowiedni trening i zdrowe odżywianie kluczem do zdrowego trybu życia

Przestań robić tysiąc rzeczy jednocześnie. 8 dowodów na to, że multitasking szkodzi, a nie pomaga

Homeschooling, czyli świadome nauczanie w domu