Lifestyle

Dla kobiety przy wyborze mężczyzny liczy się jedna istotna rzecz. I nie jest to charakter

Redakcja
Redakcja
25 lutego 2018
Fot. iStock/Mkovalevskaya
 

Zdecydowana większość z nas, kobiet, mówi, że najważniejsze jest to co kryje się wewnątrz człowieka, że nie jest dla nas ważny wygląd zewnętrzny. Podobnie twierdzimy wybierając partnera – przynajmniej tak deklarujemy. Cóż, to faktycznie jedynie deklaracje.

Najnowsze badania pokazują, że kobiety przede wszystkim zwracają uwagę na wygląd. Podczas przeprowadzonych testów kobiety częściej wybierały mężczyzn atrakcyjnych fizycznie niż tych o lepszych cechach osobowości. Dotyczy to zwłaszcza młodszych kobiet, dla których większe znaczenie ma wygląd niż to, czy facet jest godny zaufania, uczciwy i szanujący się.

 

Kobietom biorącym udział w badaniu pokazano zdjęcia trzech mężczyzn różniących się fizyczną atrakcyjnością. Wyniki pokazały, że osobowość mężczyzny rzadko kiedy zmieniała wybór kobiety, jeśli uważała, że nie jest on przystojny.

Profesor Madeleine Fugère, pierwsza autorka badania, na podstawie badań, doszła do wniosku, że nawet minimalny poziom atrakcyjności fizycznej jest istotny zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Przy czym brak atrakcyjności jest częściej akceptowalny u starszych kobiet – 35 plus.

Co ciekawe, kobiety, które przystąpiły do badania, jeszcze przed wykonaniem testów deklarowały, że przy wyborze partnera kierują się przede wszystkim tym, jakim jest on człowiekiem, a nie jak wygląda… Cóż, okazuje się, że nawet szarmancki, szczery i uczciwy facet ma u nas zdecydowanie mniejsze szanse niż przystojny mężczyzna.

Zgadzacie się z tym?


źródło: spring.co.uk

 

 


Lifestyle

Mężczyźni manipulatorzy. Typowe zachowania na które musisz uważać, jeśli jesteś z natury łagodną i łatwowierną osobą

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 lutego 2018
Fot. iStock/svetikd
 

Ilość zachowań manipulacyjnych, do których dochodzi w relacji między dwojgiem ludzi wiele mówi o poziomie toksyczności tego związku. Kiedy znajdujesz się w szczęśliwej i zdrowej relacji, powinnaś zawsze oczekiwać zaufania i wzajemnego szacunku. Nikt nie powinien nigdy znosić manipulacyjnego zachowania osoby, która rzekomo kocha. Jeśli twój partner naprawdę byłby w tobie zakochany, świadomie nie zrobiłby niczego, co mogłoby cię skrzywdzić. Nie wykorzystałby cię, by dostać to, czego chce. Mistrzowie grania na emocjach partnerki, do perfekcji doprowadzili sztukę ukrywania prawdziwych intencji i motywacji. Sprawnie wpędzają partnerkę w poczucie winy i – kiedy już upolują sobie ofiarę – nie chcą odejść.

Tylko dlatego, że jesteś z natury miłą i kochającą osobą, nie możesz po prostu założyć, że ludzie będą postępować tak samo wobec ciebie. Jesteś łatwym łupem dla manipulatora i powinnaś być bardzo ostrożna w miłości.

Typowe zachowania manipulatorów

Znajomość z nimi zawsze zaczyna się od „czarowania”

Manipulatorzy zdobywają zaufanie uwodząc swoim urokiem osobistym, którego zazwyczaj im nie brakuje. Słodkie słówka, czarujące gesty, „nienaturalne” komplementy i zbyt dużo zabiegania o twoje uczucia to sygnały ostrzegawcze. Potrafisz rozróżnić szczere zainteresowanie od manipulacji?

Kłamstwa pojawiają się już na samym początku

A on próbuje „zamazać” granice między tym, co prawdziwe, a tym co jest kłamstwem. Jeśli już na początku złapałaś go na jakichś „nieścisłościach”, zachowaj ostrożność. Nie będzie lepiej.

Czujesz, że twoje zdanie się nie liczy

Bo on zawsze znajduje sposób, by pokazać ci, że nie masz racji, że się mylisz, a prawda jest po jego stronie. Jeśli będzie to robił konsekwentnie, w końcu sprawi, że w to uwierzysz. Przy nim powoli tracisz wiarę w siebie. Jak on to robi?

Ten facet sprawia, że ​​wątpisz w swoje własne przekonania

W taki sposób dobiera słowa i argumenty, że zaczynasz kwestionować wszystko, w co wierzyłaś wcześniej. Może rzeczywiście jest tak, jak on mówi? Może to ty się mylisz? Nieustannie wątpisz. Przypomnij sobie jak było, zanim go poznałaś.

Obraca twoje własne słowa przeciwko tobie

I będzie stale używał tego, co powiedziałaś, by cię zmylić i „zbić z pantałyku”. Wkrótce okaże się, że jesteś okrutna, nieczuła, bez serca, że jesteś złym cżłowiekiem, a on cię przecież tak kocha…

Stale przekonuje cię, że przesadzasz

Sprawi, że pomyślisz, że „robisz z igły widły”, podczas, gdy jego zachowanie jest zupełnie normalne. Nie jest, a ty wcale nie „dramatyzujesz”. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej.

Denerwuje się, gdy zaczynasz rozumieć, co się dzieje w waszym związku

Będzie zachowywał się tak, jakby był ofiarą i zacznie pierwszy zarzucać ci, że to ty jesteś osobą, który manipuluje w tej relacji. To znaczy, że zaczyna tracić grunt pod nogami. Będzie łapał się każdej możliwości, żeby cię zatrzymać, łączni z uwielbianym przez niego szantażem emocjonalnym.

Ma zachowania pasywno-agresywne

Zamiast bezpośrednio rozwiązywać problemy, które się między wami pojawiają, przyjmuje postawę pasywno – agresywną. Sarkazm, bolesna ironia, „przygadywanie”, złośliwe komentarze… Doświadczyłaś tego?

Ma napady złości

Próbuje zastraszyć intensywnością swoich emocji, kiedy się zdenerwuje. A kiedy w grę wchodzi jego złość, robi się naprawdę niebezpiecznie.

Zawsze pragnie być zawsze w centrum uwagi

Wie, że jeśli cała uwaga jest skupiona na nim, na jego rzekomych problemach i rozterkach, nie zauważysz negatywnych uczuć, z którymi masz do czynienia będąc w tej relacji. To sposób, żeby cię zmylić, ale również jeszcze mocniej ze sobą związać. Wkrótce zrobisz wszystko, byle tylko on był szczęśliwy. A o sobie zapomnisz.


Na podstawie: relrules.com 


Lifestyle

Kto oszukuje w związku i dlaczego?

Redakcja
Redakcja
25 lutego 2018
Fot. iStock/Inchiy

Jak wynika z badań – mężczyźni i kobiety oszukują swoich partnerów z różnych powodów. Cóż, okazuje się, że faceci, którzy są ryzykantami, ekscytują się seksem lub ci, którzy noszą w sobie jakiś niepokój – najprawdopodobniej oszukują w związku. 

Dla kobiet wzór jest inny. Badania wykazały, że zdecydowanie bardziej motywuje nas poziom szczęścia i satysfakcji. Innymi słowy: kobiety, które są nieszczęśliwe, częściej oszukują.

Badaniami objęto prawie tysiąc mężczyzn i kobiet w związkach monogamicznych, z czego 23% mężczyzn i 19% kobiet przyznało się do tego, że zdradziło.

Profesor Milhausen, prowadzący badania, powiedział, że mężczyźni oszukują w sytuacji wysokiego ryzyka, żeby pobudzić się, chcą, by w ich życiu coś się zadziało. Często wybierają seks z inną osobą niż partner, żeby sprawdzić, czy mają szanse jeszcze u kogoś innego, chcą się sprawdzić.

Kobiety natomiast kładły nacisk na zadowolenie ze związku. Te, które były rozczarowane swoją relacją z partnerem zdradzały dwa razu częściej.

 

Naukowcy zgodnie twierdzą, że badania wspierają seksualne stereotypy: to kobiety częściej martwią się o związek, dostrzegają problem, w efekcie czasami – nie zawsze – zdradzają. Mężczyznami kieruje ich ego, brak tutaj jakieś głębszej refleksji czy choćby ciut usprawiedliwiającej motywacji.


źródło: spring.co.uk

 

 


Zobacz także

Damsko-męskie rozmowy: „Nie musisz mi nic tłumaczyć, ja już doskonale wiem, co miałeś na myśli!”. I bądź tu mądry…

Jak uprać kurtkę puchową i jej nie zniszczyć? Wypróbuj ten sposób

„Pozwoliłaś mi odejść, przez kilka miesięcy żyłem z tamtą kobietą. Żałowałem już, kiedy zamykałem drzwi naszego mieszkania”