Go to content

Dla kobiety przy wyborze mężczyzny liczy się jedna istotna rzecz. I nie jest to charakter

Fot. iStock/Mkovalevskaya

Zdecydowana większość z nas, kobiet, mówi, że najważniejsze jest to co kryje się wewnątrz człowieka, że nie jest dla nas ważny wygląd zewnętrzny. Podobnie twierdzimy wybierając partnera – przynajmniej tak deklarujemy. Cóż, to faktycznie jedynie deklaracje.

Najnowsze badania pokazują, że kobiety przede wszystkim zwracają uwagę na wygląd. Podczas przeprowadzonych testów kobiety częściej wybierały mężczyzn atrakcyjnych fizycznie niż tych o lepszych cechach osobowości. Dotyczy to zwłaszcza młodszych kobiet, dla których większe znaczenie ma wygląd niż to, czy facet jest godny zaufania, uczciwy i szanujący się.

 

Kobietom biorącym udział w badaniu pokazano zdjęcia trzech mężczyzn różniących się fizyczną atrakcyjnością. Wyniki pokazały, że osobowość mężczyzny rzadko kiedy zmieniała wybór kobiety, jeśli uważała, że nie jest on przystojny.

Profesor Madeleine Fugère, pierwsza autorka badania, na podstawie badań, doszła do wniosku, że nawet minimalny poziom atrakcyjności fizycznej jest istotny zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Przy czym brak atrakcyjności jest częściej akceptowalny u starszych kobiet – 35 plus.

Co ciekawe, kobiety, które przystąpiły do badania, jeszcze przed wykonaniem testów deklarowały, że przy wyborze partnera kierują się przede wszystkim tym, jakim jest on człowiekiem, a nie jak wygląda… Cóż, okazuje się, że nawet szarmancki, szczery i uczciwy facet ma u nas zdecydowanie mniejsze szanse niż przystojny mężczyzna.

Zgadzacie się z tym?


źródło: spring.co.uk