Go to content

Czerwone, wytrawne, a może szampan? Co wino, które pijesz, mówi o twojej osobowości

Fot. iStock / filadendron

Która kobieta nie kocha wina? Każda z nas ma swój ulubiony gatunek, po który sięga. Jedne piją tylko wytrawne czerwone, inne jedynie białe półsłodkie, a niektóre z nas raczą się winem musującym, bo to najbardziej im smakuje. Podobno istnieje powiedzenie, że w winie leży prawda. Co zatem wino, jakie pijemy, mówi o naszej i tych, z którymi siadamy do stołu, osobowości?

Cabernet Sauvignon

To król czerwonych win. Jeśli jesteś fanką właśnie tego wina, raczej nie obchodzi cię, co jest modne. Wiesz, co lubisz i nie groźne dla ciebie są opinie i wpływy innych. Zdarza ci się być upartą, ale ludzie ufają tobie i twoim wyborom, często prosząc cię o wsparcie i pomoc.

Cabernety pochodzą z całego świata. Zasadniczo są nieco bardziej gorzkie i bardziej suche niż inne czerwone, więc to nie przypadek, że samo to można powiedzieć o tobie.

White Zinfandel

Cóż, nie ma co ukrywać, że wśród znawców White Zinfeld uznawany jest za rozwodnioną wersję swojego czerwonego kuzyna. Jeśli jesteś fanką tego właśnie wina, to raczej obawiasz się tego, co lubisz, niż po to sięgasz. Mimo to jesteś bardzo otwartą osobą, chcesz słuchać i próbować nowych rzeczy, ale bez dodatkowych zakłóceń. Nie bój się zaryzykować. Ważne dla ciebie jest, by ludzie cię lubili i uwierz, naprawdę cię lubią.

Merlot

Jeśli pijesz Merlota, tym samym zapewne odmawiasz picia Cabernet. Czy wiesz, że gdyby wino było Szekspirem, Cabernet byłby Montechem, a Merlot Capuletami? Merloty wydają się być bardziej kremowe lub bardziej miękkie niż Cabernet. Ci, którzy je piją nie są tak pewni siebie i uparci, raczej unikają konfliktowych konfrontacji. Lubią być w centrum uwagi, dopóki nie zaczyna im samym to ciążyć.

Szampan/ wina musujące

Szampan jest w zasadzie gazowanym białym winem. Technicznie można go nazwać „szampanem” tylko wtedy, gdy jest uprawiany i wytwarzany we francuskim regionie Szampanii.

Są dwa typy ludzi, którzy piją szampana: ci, których życie toczy się na szybkim pasie ruchu lub tych, którzy uważają się za ponadprzeciętnych. Różnica polega na tym, kiedy i jak się ją pije – albo każdy dzień jest imprezą, albo świętem.

Tak czy inaczej, wolisz w życiu to, co najlepsze: ładne ubrania, drogie jedzenie, modną fryzurę, piękne paznokcie i fantazyjne torebki. Jak sobie radzisz w tym wszystkim z czym, co najlepsze nie jest, czyli kacem?

Chardonnay

Chardonnay to Cabernet of Whites. Nie jest tak suchy jak Pinot Grigio, a kolor ma nieco bardziej kontrastowy. Jeśli pijesz to właśnie wino, oznacza, że jesteś osobą ceniącą tradycję, zwłaszcza, gdy chodzi o twoje upodobania. Jesteś dojrzała, bardziej doświadczona. Dobrze sobie radzisz z większością rzeczy, choć czasami możesz być trochę zbyt konserwatywny. Ludzie cenią cię bardzo za dyskrecję.

Riesling

Dla wielu Riesling to ulubiony rodzaj wina. Piją go zwłaszcza ci uwielbiający ostre potrawy. Jeśli sięgasz po Riesling prawdopodobnie nie jesteś fanką gorzkich smaków, zarówno w jedzeniu jak i w życiu. Jesteś bardzo subtelną osobą.

 Malbec/Shiraz /Red Zinfandel

Są to najbardziej popularne czerwone wina w ciągu ostatnich dziesięciu lat. I dlatego je pijesz. Jesteś świadomy czasów i tego, co się dzieje. Chcesz być na czasie i lubisz nadążać za tym, co jest w modzie.

Pinot Noir

Mówi się, że jeśli chcesz zacząć pić czerwone wino, powinnaś zacząć od Pinot Noir, które nie jest tak pełne i wyraziste, jak inne czerwone wina.

Jeśli pijesz Pinot, cenisz zdanie innych. Podobnie jak winogrona używane do zbioru tego wina, możesz być nieco uparty. Pinot Noir są trudne do wyprodukowania, ponieważ pochodzą z winogron o grubej skórce.

I co myślicie o pomyśle określenia naszej osobowości na podstawie wina, jakie pijemy?


źródło: Yourtango