Go to content

Czego uczy nas szkoła naszych dzieci? Rodzic potrafi… lepić, kreślić i budować. Akcja „Rodzic wraca do szkoły”

Fot. iStock / 641399174

Rozmawiałam kiedyś z moją znajomą o przedszkolu. Czego dziecko po pierwszym roku może się nauczyć. I nieoczekiwanie ta rozmowa doprowadziła nas do pewnej konkluzji… pytanie brzmi nie czego dziecko uczy się w szkole czy przedszkolu, ale czego nauczyli się rodzice?! – Wiesz, bardzo upraszczając, mój syn na pewno nauczył się „klepać ziemniaki” i mówić „dupa”. A ja? Malować, wydzierać i lepić z plasteliny… (lista była imponująco długa) – człowiek myśli, że jak skończy szkołę, to już nikt nie zmusi go do robienia rzeczy, których szczerze nienawidzi, a tu… klops.

Wrzesień. A razem z nim szkoła i zadania. Również te, w które musi zaangażować się pół rodziny.

Każdy z nas, na pewno spędził nie jedno popołudnie tłumacząc dziecku na głos, jak ważne jest próbowanie nowych rzeczy i zrównoważany rozwój. I to, że nawet, jak nienawidzi rysowania, to dzięki tej pracy plastycznej, wygra rozwojowy milion w totka. Piszę „tłumacząc na głos”, bo niewykluczone, że równolegle w naszych myślach fruwało tylko „nienawidzę plastyki” albo „to złoooo”.

Pamiętam, jak część walk z zadaniami domowymi kończyła się frustracją moich rodziców, podręcznik okazywał się „opowiadać głupoty” itepe, itede. Sama od jakiegoś czasu ze zdumieniem szukam odpowiedzi na niektóre szkolne wyzwania. Moja głowa pogrąża się z iście filozoficznej zadumie, jednak zawsze kończy się tym samym pytaniem bez odpowiedzi: „kto to wymyślił?”.

A wy? Co najbardziej zaskakującego, śmiesznego, strasznego czy kuriozalnego przyszło wam wykonać w ramach szkolnych potyczek? A może już drżycie na myśl o zadaniu na przyszły tydzień? 😉

Z przymrużeniem oka, w końcu zaczynamy weekend i od szkoły chcemy trochę odpocząć. A jak doskonale wiemy z „Harrego Pottera” – jest tylko jeden sposób na Bogina…

Akcja „Rodzic wraca do szkoły”

Zadanie konkursowe

Dwa razy w tygodniu będziemy publikować wpis dotyczący naszej akcji, w którym chcemy was zachęcić do przyjrzenia się sobie, dziecku, samej też szkole z początkiem roku szkolnego, tak, aby może ten rok przejść mniej boleśnie, z minimalnym stresem? Kolejne zadanie to: napisz w komentarzu pod tym wpisem, czego nauczyła cię szkoła twojego dziecka? Co najbardziej zaskakującego, śmiesznego, strasznego czy kuriozalnego przyszło wam wykonać w ramach szkolnych potyczek? A może już drżycie na myśl o zadaniu na przyszły tydzień? 😉 Z przymrużeniem oka, w końcu zaczynamy weekend i od szkoły chcemy trochę odpocząć. A jak doskonale wiemy z „Harrego Pottera” – jest tylko jeden sposób na Bogina…

Wśród najbardziej aktywnych uczestników naszej akcji, wybierzemy laureatów, na których czekają nagrody.

Dodatkowo na każdego uczestnika naszej akcji czeka niespodzianka!

Dzięki uprzejmości Foot Medica, każdy kto weźmie udział w naszej zabawie i pobierze kod promocyjny, będzie mógł skorzystać z rabatu na badanie stóp dziecka/dzieci w 1 z warszawskich placówek FootMedica (ul. Ogrodowa 58 albo Wiertnicza 124). Ponadto dla mam, które skorzystają z badania stóp swoich pociech, czeka bezpłatna konsultacja podologiczna.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

KUPON RABATOWY MOŻECIE POBRAĆ TUTAJ (KLIK). Promocja obowiązuje do 7 października br..

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

3 x voucher na zakupy w sklepie vox.pl o wartości 450 zł (każdy!)

Banner-Voucher-VOX-ohme

3 x zestaw składający się z  LAMPY WISZĄCEJ BULB i LAMPY KOMODOWEJ CORALL W KOLORZE BIAŁYM

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


logo wola

3 x voucher na zakupy w sklepie wola.pl o wartości 100 zł (każdy)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Be active colour od Woli

Aktywnie, sportowo i … modnie – oto najlepszy przepis na udany rodzinny wyjazd czy krótki wypad za miasto. Gdy już zdecydujemy o miejscu podróży warto skompletować wygodny strój. Pamiętajmy, by zwrócić uwagę także na kolory naszego ubrania. To, że barwy potrafią zmienić nasz nastrój widać zwłaszcza wiosną, gdy świat rozkwita żywymi kolorami, a my czujemy przypływ sił witalnych. Właśnie dlatego firma Wola, znana z produkcji skarpet dla całej rodzinny, przygotowała serię „Be Active” i „Be Active Colour” w najmodniejszych odcieniach sezonu. Gładkie czy wzorzyste, ale zawsze kolorowe skarpetki to ważny element garderoby miłośnika aktywnego odpoczynku. Wybierane przez kolejne pokolenia kobiet – dla siebie i dla całej rodziny, są gwarancją najlepszej jakości i niezbędnego podczas podróży komfortu.


Familiowo_Logo_new

2 x zestaw PLANER DLA UCZNIA – MAGNETIC (ZESTAW)

2 x zestaw – PLANER TYGODNIOWY I MIESIĘCZNY – PLANER DUO MAGNETIC

2 x zestaw – PLANER DWUTYGODNIOWY – PLANER DWA TYGODNIE MAGNETIC

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Akcja trwa od 31.08.2017 do 30.09.2017 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 15.10.2017 roku

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.