Go to content

Czego możesz się spodziewać, kiedy skończysz 30 lat, czyli oczekiwania kontra rzeczywistość

Fot. Kaboompics / Public Domain

– Mam doła – powiedziała do mnie znajoma 15- latka. Jestem taka stara. Nie wiem co to będzie, jak skończę tyle lat, co ty!  Uśmiechnęłam się, bo rzeczywiście, kiedy człowiek jest jeszcze bardzo młody wyobraża sobie te kolejne dekady swojego życia jako coś bardzo odległego. Ale czas mija, dorastamy, mamy coraz więcej lat i… okazuje się, że nie taki wilk straszny. A nawet zdecydowanie fajny! Nasze oczekiwania nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, życie toczy się dalej, a my, zmieniamy się co prawda, ale raczej na… lepsze.

Jeszcze przed 30-tką, myślisz sobie, że kiedy przekroczysz tę magiczną liczbę:

1. „Zestarzejesz się”, kiedy tak naprawdę zaczniesz o siebie lepiej dbać

Rzeczywiście, łapiesz się na tym, że wieczorem częściej wybierasz dobrą książkę lub film niż imprezę do rana.  Ale dzięki temu zaczynasz zauważać cała masę innych, wartościowych rzeczy i poszerzasz krąg swoich zainteresowań. Twój gust się zmienia, sięgasz po lektury, które wcześniej odkładałaś na później. Masz o wiele więcej zainteresowań, choć pewnie znacznie mniej czasu. Częściej myślisz o swoim rozwoju duchowym i ciekawią cię zagadnienia psychologiczne.

2. „Szybciej przybędzie ci na wadze”, kiedy tak naprawdę dopiero zaczniesz zwracać uwagę na to, co jesz

Fast food przestaje być miejscem częstych spotkań z przyjaciółmi, staje się raczej wyjściem awaryjnym w sytuacjach kryzysowych. Zaczynasz częściej wychodzić do restauracji, interesujesz się zdrową żywnością. Inna sprawa, że twoja przemiana materii zwalnia i nie możesz już tak zupełnie bezkarnie jeść wszystkiego na co masz ochotę 😉

3. „Będziesz wypatrywać pierwszych zmarszczek i siwych włosów” kiedy tak naprawdę nabierzesz świadomości swojego ciała

Zaczynasz akceptować swoje ciało i jego niedoskonałości. Rozumiesz już, że piękno to zdecydowanie więcej niż regularne rysy twarzy i gładka cera. Ty czujesz się piękna, pewna siebie i kobieca. Wiesz co dla ciebie dobre, nie eksperymentujesz już ze swoją urodą. A seks odkrywasz na nowo.

4. „Teraz to już tylko praca i rodzina”, podczas gdy dopiero teraz nabierzesz odwagi do realizacji swoich marzeń

Pewnie masz już dla kogo, jesteś więc podwójnie zmotywowana. Świadomie decydujesz bo masz wystarczająco dużo życiowego doświadczenia by mądrze wybrać i tyle odwagi, by podjąć niepopularne decyzje. Częściej wiesz czego chcesz, co cię uszczęśliwia i dążysz do szczęścia świadomie. Czujesz moc, nabierasz wiatru w żagle.

5. „Będziesz taka poważna i poukładana”, kiedy tak naprawdę przestaniesz przejmować się tak bardzo opinią innych

Wcześniej może nawet trochę udawałaś, teraz czujesz to naprawdę: jesteś odpowiedzialna za własne życie, innym nic do tego. Kiedy trzeba zawalczysz o swoje, rezygnujesz z tego, co cię niszczy. Negatywne opinie i plotki nie zranią cię do żywego,  raczej zmotywują lub rozśmieszą.

6. „W miłości przestaniesz być spontaniczna”, podczas gdy twój związek jest mocny i bardziej” na poważnie”

Teraz o wiele bardziej świadomie wchodzisz w relacje i związki, znasz swoje oczekiwania i poznałaś już prawdę o kompromisach. Potrafisz być bardziej uważna i otwarta na drugą osobę, masz świadomość, że o miłość trzeba dbać.

A poza tym:  🙂

Wszystkie twoje ulubione sitkomy z dzieciństwa są już oficjalnie uznane za klasyki (pamiętacie „Pełną chatę”?)

Bary i puby robią się nagle zbyt głośne

Oglądasz aktualne zdjęcia swojego pierwszego chłopaka na Facebooku i myślisz: czy to naprawdę tamten chłopak na motorze? Jak to dobrze, że mnie rzucił!

Częściej niż biwak pod lasem wybierzesz wygodny hotel, bo zmienia ci się podejście do kwestii komfortu i wygody

Częściej myślisz o przyszłości i o bezpieczeństwie materialnym

Zaczynasz doceniać wartość spotkań w rodzinnym gronie, bo rozumiesz już nieuchronność przemijania

Wszystkiego najlepszego drogie 30-latki! Przed wami dużo wspaniałości!

 

Opublikowany przez Bright Side na 22 marca 2016