Go to content

„Książę” zachwyci was w kinach już w najbliższy weekend!

W najbliższy weekend w całej Polsce – NOC MUZEÓW, a w wybranych kinach –  PRZEDPREMIEROWE pokazy filmu „KSIĄŻĘ”, opowiadającym o najgłośniejszej – i jedynej jak dotąd – kradzieży dzieła sztuki z  Galerii Narodowej w Londynie.

Już od najbliższego piątku, 13 maja w wybranych kinach w całej Polsce dostępne będą przedpremierowe pokazy filmu „Książę”, w którym główne role grają zdobywcy OSCARÓW: Jim Broadbent i Helen Mirren. Oboje gwarantują aktorstwo na najwyższym poziomie, a zważywszy, że to  film producenta takich hitów jak „Notting Hill”, „Boska Florence”, „Judy”, „Królowa”, „Slumdog, milioner z ulicy”, czy „Żelazna dama” – widzowie mają zapewnioną znakomitą rozrywkę, łzy wzruszenia i kryminalną akcję w tle. Film wchodzi do kin w całej Polsce 20 maja.

 Film opowiada nieprawdopodobną, acz prawdziwą historię Kemptona Buntona niepozornego brytyjskiego taksówkarza, który w walce o swoje przekonania był gotów walczyć nawet z władzą. Został on oskarżony o wykradzenie z Galerii Narodowej w Londynie „Portretu Księcia Wellingtona”, autorstwa Francisco Goyi.

Była to pierwsza tego typu sytuacja w historii tej renomowanej instytucji – i do dziś pozostaje jedyną kradzieżą w jej obecnie niemal dwustuletniej historii. Czynem tym Kempton ośmieszył brytyjskie władze, zrobił to jednak w szczytnym celu.

 Oczywiście znakomity scenariusz i reżyseria są bardzo istotne, ale dziennikarzy i widzów najbardziej zachwycają aktorskie kreacje Jima Broadbenta, który gra Kemptona Buntona i Helen Mirren – w roli jego żony, Dorothy Bunton. Nicky Bentham, producentka „Księcia” tak mówi o Broadbencie: “Jestem przekonana, że widzowie zakochają się w filmowym Kemptonie, bo Jim zagrał go tak, jak tylko on potrafi – z wdziękiem i szelmowską iskierką w oku”. Na temat roli Mirren wypowiada się Roger Michell, reżyser filmu: „Byłem pod dużym wrażeniem przygotowania Helen, jej aktorskiej transformacji. Jestem pewien, że zaskoczy widzów tą rolą”.

Jesteśmy pewni, że czas spędzony w kinie podczas projekcji “Księcia” – będzie wyjątkowy. Podobnie jak ten film.