Go to content

Czarna lemoniada – absolutny hit kulinarny 2017 roku, który wspomaga odchudzanie

Fot. Screen z Instagram/samit265

Klasyczna lemoniada cytrynowa doczekała się silnej konkurencji, która nie tylko interesująco wygląda, lecz także świetnie smakuje. Czarna lemoniada podbija rynek, a na Instagramie jest prawdziwym hitem. Zobacz, skąd się bierze jej kolor oraz dlaczego pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i powinna znaleźć się w naszej diecie podczas kuracji odchudzającej.

Czarny napój został uznany za jeden z najważniejszych trendów kulinarnych 2017 roku i zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie, również w Polsce (można ją znaleźć w ofercie knajp w Poznaniu i Gdańsku). Czemu zawdzięcza swoją wyjątkową barwę? Sekretem jest węgiel aktywny powstały z łupin kokosa, drewna i torfu, który ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Co jeszcze znajduje się w jej składzie?

Czarna lemoniada to najczęściej sok wyciśnięty z cytryn z wodą, połączone z syropem klonowym oraz dodatkiem wspomnianego węgla aktywnego. Jeśli masz ochotę przygotować w domu swój napój, możesz polepszyć jego smak używając wody kokosowej. Dlaczego warto po nią sięgnąć? Na przykład po to, aby pozbyć się toksyn, co jest świetną informacją dla osób dbających o swoje zdrowie i chcących przeprowadzić detoks organizmu oraz odchudzających się. Przyczynia się do tego dodatek węgla, który ma silne właściwości oczyszczające. Jednocześnie jest to zastrzyk energii, który świetnie stawia na nogi, dzięki połączeniu węgla z cytrusami.

Post udostępniony przez @soulfullywell

Biorąc pod uwagę zawartość dużej dawki witaminy C oraz właściwości węgla, czarna lemoniada jest zachwalana jako skuteczny środek na kaca, który pomaga pozbyć się skutków picia alkoholu.

Czyżby wreszcie poimprezowe poranki stały się znośne?

Źródło:prevention.com