Lifestyle

Cytaty o szczęściu, dzięki którym, przestaniesz je sobie wreszcie odbierać

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
29 października 2018
Cytaty o szczęściu, dzięki którym, przestaniesz je sobie wreszcie odbierać...
Fot. iStock / freemixer – Cytaty o szczęściu, dzięki którym, przestaniesz je sobie wreszcie odbierać...
 

Zastanawiasz się czasem, jak to u licha jest z tym szczęściem i nie możesz zrozumieć? Dlaczego jedni zdają się je mieć zawsze przy sobie, blisko, jakby pojawiało się od niechcenia, podczas gdy inni walczą o nie do utraty sił, z mizernym skutkiem. Są takie cytaty o szczęściu, które pomagają wreszcie dostrzec to, co najważniejsze. Że szczęście nie pochodzi ani od losu ani od ludzi. Nie może być nagrodą ani celem. Szczęście jest podróżą i tylko my sami, możemy je sobie „zrobić”… codziennie od nowa.

„Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi. Wiedzą tylko kiedy, byli szczęśliwi…”, nauczmy się widzieć teraz, nie tęsknić za wczoraj.

Cytaty o szczęściu, dzięki którym, przestaniesz je sobie wreszcie odbierać…

Do wszystkich warunków szczęścia brakuje najczęściej jednego, który trzeba przynieść ze sobą, daru umiejętności bycia szczęśliwym.

Autor: Emanuel Wertheimer

Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec.

Źródło: film Amelia

Człowiek, który żyje dla samego szczęścia, nie może być szczęśliwy! Zapamiętaj to sobie!

Autor: Orhan Pamuk, Śnieg

Człowiek szczęśliwy jest zbyt zadowolony z teraźniejszości, by oddawać się zanadto rozmyślaniom o przyszłości.

Autor: Albert Einstein

Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby o sprawy innych ludzi tak samo mało troszczyli się, jak o swoje własne.

Autor: Oscar Wilde

Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi. Wiedzą tylko kiedy, byli szczęśliwi.

Autor: William Somerset Maugham

Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.

Autor: Ernest Hemingway

Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą

Autor: przysłowie buddyjskie

Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże.

Autor: Pearl Buck

Szczęście jest czymś więcej niż zewnętrzna pomyślnością; warunki wewnętrzne więcej dlań znaczą.

Autor: Władysław Tatarkiewicz

Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.

Autor: Erich Fromm

Tajemnica szczęścia nie leży w posiadaniu rzeczy, ale w rozkoszowaniu się nimi.

Autor: Eugène Delacroix

Wszyscy pragniemy szczęścia i bardzo o nie zabiegamy. Ale kiedy już przyjdzie, zaczynamy rozglądać się trwożnie za rachunkiem, jaki nam przyjdzie za nie zapłacić.

Autor: Jonathan Carroll

Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia.

Autor: Aldona Różanek

Nie szczędź czasu na to, aby być szczęśliwym.

Autor: Phil Bosmans

Istnieje szereg zasad, które określają czym jest szczęście, i jeśli ich nie spełniasz, twoja świadomość nie dopuszcza do siebie myśli, że jesteś szczęśliwy.

Autor: Paulo Coelho, Czarownica z Portobello


Źródło: pl.wikiquote


Lifestyle

8 powodów, by codziennie zjadać banana

Redakcja
Redakcja
29 października 2018
Fot. iStock / nicoletaionescu
 

Jesteś głodna, masz ochotę na sycącą przekąskę, nudzisz się na bloku reklamowym ulubionego serialu? Zjedz banana i pozbądź się stresu. Jest przynajmniej osiem powodów, by banany jeść codziennie!

Jeden banan zjadany codziennie potrafi narobić bardzo wiele dobrego! Jest bogaty w błonnik, poprawia zasiedlenie prawidłową florą bakteryjną, wpływa na odporność. Ma tez swój niemały udział w zapobieganiu nowotworom i dzięki tryptofanowi ulula was do snu. Jest bogaty w magnez i kwas foliowy – cóż pozwoli poczuć się lepiej niż brak niepotrzebnego stres, hę?

8 powodów, by codziennie zjadać banana:

1. Poprawia trawienie i wpływa na uczucie sytości

2. Wspiera bakterie probiotyczne

3. Reguluje ciśnienie krwi

4. Koi nerwy

5. Pomaga w profilaktyce nowotworów

6. Dodaje sił

7. Ułatwia zasypianie

8. Wzmacnia kości

Fot. Pixabay / StockSnap / CC0 Public Domain


Lifestyle

Jak się ponownie otworzyć na miłość, po tym jak zostałeś zraniony

Redakcja
Redakcja
28 października 2018
Fot. iStock/Prochkailo

Pewnie każdy z nas to poczuł. Kiedy nadchodzi miłosne rozczarowanie, naturalną tendencją jest ucieczka, rezygnacja z miłości. Ale jeśli nie pozwolimy sobie ponownie otworzyć się na miłość, możemy przegapić coś wyjątkowego –  szansę zbudowania relacji, do której naprawdę dążymy. Oto dziesięć sposobów, aby pomóc Ci ponownie otworzyć się na miłość.

Jak się ponownie otworzyć na miłość, po tym jak zostałeś zraniony

Pomyśl o złamanym sercu jako o przeszłości. Nie możesz zabrać ze sobą złamanego serca, gdziekolwiek jesteś. Może być ciężko o nim zapomnieć, ale nie musi to być pierwsza myśl, która przychodzi ci do głowy, gdy spotykasz kogoś interesującego, nowego. Osoba, która złamała ci serce w przeszłości, nie ma nic do zaoferowania w teraźniejszości, więc po co pozwalać jej kształtować twoją przyszłość?

Zaufaj wszechświatowi. Co, jeśli życie ma lepsze plany dla ciebie? Plany, które nie wymagają łez i nie powodują bólu serca. Dlatego jedynym sposobem, w jaki możemy zaufać wszechświatowi, jest odpuścić to, czego nie możemy zmienić, lub przestać próbować zmienić kogoś, kto tego nie chce.

Naucz się czegoś dzięki tej smutnej historii. Prawda jest taka, że ​​czasami musisz dostać w kość, aby nauczyć się, jak sobie radzić. Aby ponownie otworzyć się na miłość, musisz przyjrzeć się lekcjom, które dało ci złamane serce – może nauczyło cię ufać swojej intuicji lub kochać siebie bardziej, a może nauczyło cię, jak odejść lub gdzie postawić granice? Uczenie się na błędach z przeszłości jest jedynym sposobem, w jaki możesz znaleźć miłość, na którą zasługujesz, a nie jedynie tak zwane „okruchy miłości”.

Nie zanurzaj się w swojej goryczy i niechęci. Łatwo jest pomyśleć, że wszyscy cię zranią, kiedy już raz zostałeś zraniony, ale zamiast trzymać się bólu i wszystkiego, co poszło nie tak, pozwól zadziałać mocy przebaczenia i przypomnij sobie, że ktokolwiek cię skrzywdzi nie był wcielonym złem, po prostu nie były najlepszą osobą dla ciebie.

Zrozum, że zamknięcie twojego serca na miłość nie sprawi, że będziesz szczęśliwszy. To normalne – nawet zdrowe – być bardziej ostrożnym, ale całkowite zamknięcie się i negatywne nastawienie do miłości doprowadzi cię tylko do żalu i nieszczęścia.

Bądź uczciwy wobec siebie. Czasami zawinił „nieodpowiedni moment”, a czasem twoje własne obawy i niepewność. Jeśli możesz być uczciwy wobec siebie, jeśli chodzi o to, co dokładnie poszło nie tak w z twoim związku i określić, w jaki sposób się do tego przyczyniłeś, z większym prawdopodobieństwem unikniesz tych błędów w przyszłości.

Zaakceptuj, że miłość zawsze będzie ryzykowna. Otwarcie się na kogoś lub zakochanie się w kimś zawsze będzie ryzykowne, a rezultat nigdy nie będzie zagwarantowany. Ale tak jak to w życiu bywa, niektóre rzeczy są warte ryzyka.

Nie spiesz się. Nie spiesz się, aby poznać kogoś nowego. Nie spiesz się, słuchaj twojego serca i uważaj na swoje uczucia.

Porzuć porównania. Porównywanie się z innymi lub porównywanie innych z twoim byłym przeszkadza ci czerpać przyjemność z danej chwili. Nie oceniaj książki po okładce i nie bądź tak niesprawiedliwy dla siebie. Powinniśmy wierzyć, że nasza historia zakończy się szczęśliwym zakończeniem.

Pamiętaj, że jesteś kochany. Pomyśl o wszystkich ludziach, którzy cię kochają i o ludziach, którzy cię cenią. Pomyśl o dobrych rzeczach, które robisz dla ludzi i o tym, jak wspierasz swoich przyjaciół i rodzinę. Pomyśl o tym, jak starasz się być lepszym człowiekiem; nie zapominaj, że jesteś osobą godną miłości.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Zobacz także

Intymność – dobro luksusowe. Jak odnaleźć w sobie radość z kobiecości. Akcja „7 dni dla siebie”, wyzwanie #6

termogeniki

Które produkty faktycznie wspomagają proces termogenezy?

Żeby każda mama mogła siusiać w spokoju… Powiedzmy to głośno i wyraźnie!