Go to content

Cytaty motywacyjne, które cię zainspirują. Sięgnij po nie, gdy masz gorszy dzień

Cytaty motywacyjne, które cię zainspirują
Fot. iStock

Cytaty motywacyjne przydają się na gorszy czas w życiu, ale i w tym dobrym są idealną inspiracją do działania, wprowadzania koniecznych zmian. Motywacja jest niezbędna do tego, by nadać codzienności właściwy bieg, zaczerpnąć z niej dla siebie to, co najlepsze. O ile łatwiej jest działać, gdy motywacja dodaje skrzydeł. A do podniesienia jej poziomu idealnie się sprawdzą cytaty motywacyjne.

Cytaty motywacyjne to nie tylko zapisane na kartce hasła. To myśli, które nas wzmacniają zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy. One mają realną siłę, ponieważ inspirują, dodają chęci do koniecznego działania, na które czasem brakuje nam siły. Aby wzmocnić ich działanie, warto zapisać je na kartce i powiesić np. na lodówce, czy wydrukować, oprawić w ramkę ulubiony cytat i postawić na widoku, by zawieszać na nim wzrok.

Cytaty motywacyjne, które cię zainspirują

Czerp z nich, jeśli tylko będziesz miała taką potrzebę. Do dzieła!

 

„Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to, czego inni pragną”.

Autor nieznany

Nigdy nie chodzi o to jak wielki jest problem – liczy się tylko, jak wielki jesteś ty!

Harv Eker

„Jeśli myślisz o poddaniu się, przypomnij sobie, dlaczego zaczęłaś”.

Autor nieznany

Najlepszą zemstą jest ogromny sukces.

Frans Sinatra

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć”.

Coco Chanel

W życiu nie zawsze wygrywają najmądrzejsi, najpiękniejsi i najbardziej przebojowi. Wygrywają ci, którzy postanawiają wygrać.

Kamila Rowińska

„Można mieć wszystko. Po prostu nie można mieć wszystkiego jednocześnie”.

Oprah Winfrey

Determinacja to poniesienie porażki 19 razy i odniesienie sukcesu za 20. razem.

Julie Andrews

„To wybór, a nie przypadek, decyduje o twoim przeznaczeniu. Sam musisz zdecydować, ile jesteś wart, jaką odgrywasz rolę w świecie i w jaki sposób nadajesz mu sens. Nikt inny nie dysponuje tym, co ty — twoim zestawem talentów, pomysłów, zainteresowań. Jesteś oryginalnym egzemplarzem. Arcydziełem”.

Regina Brett

Wybierz jeden pomysł. Spraw, aby ten pomysł stał się Twoim życiem – myśl o nim, śnij o nim, żyj tym pomysłem. Pozwól, aby mózg, mięśnie, nerwy, każda część Twojego ciała była pełna tego pomysłu i po prostu zostaw w spokoju wszystkie inne pomysły. To jest droga do sukcesu.

Swami Vivekanada

„Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz!”.

Mark Fisher

Nigdy nie rezygnuj z celu, tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

H. Jackson Brown

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”.

Walt Disney 

Człowiek może być tak wspaniały, jak chce. Jeśli wierzysz w siebie, masz odwagę, determinację, poświęcenie, dążysz do realizacji… Jeśli jesteś gotów poświęcić małe rzeczy w życiu i zapłacić cenę za rzeczy, które są tego warte, to możesz to osiągnąć.

Vince Lombardi 

„Nie ma znaczenia, z czym się zmagasz. Masz w sobie wszystko, czego trzeba, by uporać się z przeciwnościami losu i stać się osobą, którą pragniesz być!”.

Marie Forelo

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj.

Mark Twain

Bój się i działaj. Czyli podejmij wyzwanie i sięgnij po to, co dla Ciebie ważne. Uda się? Super! Nie uda? Trudno. Ale dałaś sobie szansę”.

Monika Pryśko

Nigdy nie narzekaj, że masz pod górę, skoro zdecydowałaś się iść na szczyt.

Autor nieznany


źródło: rosnijwsile.pl,www.tekstualna.pl