Go to content

Co zrobić, kiedy on chce się rozstać, a ty pragniesz, by ta relacja trwała dalej. Nie pozwól złamać sobie serca

Fot. iStock / NKS_Imagery

Powody, dla których się zakochujemy, są tak różne, że nie sposób poznać i opisać je wszystkie. Tak samo jest z rozstaniami, czasem nie da się ich w pełni zrozumieć ani wyjaśnić. Szczególnie trudno jest wtedy, gdy jedno z partnerów chce zakończyć związek, a drugie – nie. Jeśli jesteś po tej drugiej stronie, twój partner chce odejść, a ty pragniesz, by ta relacja trwała, nie wpadaj w panikę i nie rozpaczaj. Nie działaj pod wpływem emocji, nie daj się ponieść impulsom. Do miłości nikogo nie zmusisz i nie zatrzymasz go na siłę.

Musisz być świadoma sytuacji. Musisz przyjrzeć się powodom, które skłoniły drugą osobę do podjęcia tej decyzji.

Czy ten związek naprawdę się kończy?

Trwałe, stabilne relacje nie kończą się w jedną noc. Może zignorowałaś jakieś problemy w waszym związku, nieświadomie odepchnęłaś je na bok? Jeśli oboje byliście tak samo zaangażowani, warto podjąć próbę ratowania tej miłości. Jeśli twój partner oddalił się od ciebie emocjonalnie i nic nie wskazuje na to, by miał ochotę „wrócić”, lepiej nie marnować czasu. Żeby wiedzieć, na jakim etapie znajduje się relacja warto zrozumieć, że kiedy związek się kończy, szczególnie przejawia się to w jego głównych, trzech aspektach. Są nimi:

Kompromis:

Obejmuje on czas, zainteresowanie, słuchanie i dostępność. Jeśli każde z was żyje „swoim życiem”, albo życie drugiego nie wzbudza zainteresowania, jest to znak, który dowodzi, że związek się kończy.

Intymność:

Odnosi się do zaufania, komunikacji i wzajemnej akceptacji. Czy żaden z tych elementów nie zawodzi w waszej relacji?

Namiętność:

Oznacza zdrową seksualność, satysfakcjonującą dla obu partnerów. Obejmuje to także fizyczne okazywanie uczuć. Gdy jej brak, związek przechodzi poważny kryzys.

Jeśli spojrzysz na związek z dystansem i zdasz sobie sprawę, że trudności występują we wszystkich trzech aspektach , najlepszą opcją jest uznanie, że wszystko się skończyło.

Gdy tylko jeden z dwóch partnerów chce zakończyć związek

Czasami, chociaż miłość trwa i szukamy sposobów, aby ze sobą rozmawiać, druga osoba już podjęła decyzję. Nie możesz nic zrobić.

Powinnaś odpuścić, nawet jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć jego powodów lub jesteś pewna, że się myli. Nie można wymusić trwałości związku. W tym momencie czas się pożegnać. Nie myśl o tym, co stanie się za tydzień, rok, dwa lata. Koncentruj się na teraźniejszości. Czas skupić się tylko na sobie. Nie czuj się winna, nie przewiduj przyszłości, nie podejmuj decyzji. Po prostu zadbaj o siebie i rób rzeczy, które lubisz. Miłość powróci do twojego życia.


Na podstawie: nospensees.fr