Go to content

Jak przyspieszyć opalanie?

Fot. iStock

Opalenizna kojarzy nam się z wakacjami, czasem wolnym, relaksem. Kiedy widzimy kogoś z muśniętą słońcem skórą, od razu wiemy, że ostatnie dni albo tygodnie poświęcił na odpoczynek. Słońce daje nam energię, poprawia nastrój, a opalenizna (oczywiście nie ta na smołę) dodaje uroku i sprawia, że nawet na siebie w lustrze patrzymy mniej krytycznie. Są tacy, którzy uwielbiają wylegiwać się na słońcu, ale też ci, którzy marzą o opaleniźnie szybkiej i bez bólu. Jak przyspieszyć opalanie? Jest kilka prostych sposobów.

Jak przyspieszyć opalanie?

Wybierz krem z niskim filtrem

Aby szybko uzyskać efektowną opaleniznę, powinniśmy zastosować balsam lub olej o niskim SPF, by się opalić, a jednocześnie mieć pewną ochronę przed silnymi promieniami słońca. Najlepiej wybrać SPF między 4 a 15 w zależności od siły opalenizny bazowej. Jeśli jesteś już nieco opalona, możesz wybrać niższy SPF. Jeśli to twoja pierwsza opalenizna zdecyduj się na SPF 15, by uniknąć poparzeń słonecznych.

Pamiętaj o balsamie do ust z SPF 15, by nie stały się suche i spierzchnięte.

Zastosuj naturalne oleje

Jeśli masz dobrą opaleniznę bazową, możesz zastosować naturalne oleje, które przyciągną słońce i zapewnią oliwkowy blask twojej skórze. Może to być:

  • oliwa z oliwek
  • olej kokosowy
  • olej z orzechów laskowych
  • olej z awokado
  • olej z kiełków pszenicy
  • olej słonecznikowy
  • olej sezamowy

Często zmieniaj pozycję

Podobnie jak kurczaka na rożnie (cóż, takie porównanie przyszło mi do głowy), tak i my często musimy się odwracać, żeby uzyskać równomierną opaleniznę. Warto rozważyć obracanie ciała o 1/4 obrotu co pół godziny. Zacznij od pleców, a następnie połóż się na prawej stronie, później brzuch i lewa strona.

Ustaw się w bezpośrednio w słońcu

Gdy słońce przesuwa się po niebie, przesuń ręcznik lub fotel tak, aby zawsze znajdować się twarzą do słońca. Jeśli nie chcesz leżeć przez cały dzień, pomyśl o aktywności zakładając na siebie jak najmniej ubrań.

Opalaj się między 10 a 16

Chociaż dermatolodzy zwykle zalecają unikania słońca w godzinach szczytu, tylko w tych godzinach jesteś w stanie szybko się opalić.

Użyj odblaskowego arkusza

Potrzebujesz czegoś, co skupi promienie słoneczne. Technika odblaskowego arkusza to podmuch z przeszłości, ale faktycznie skupi słońce na twojej skórze. Na rynku dostępnych jest kilka produktów odblaskowych, które mogą przyciągnąć promienie słoneczne. Możesz położyć się na odblaskowym ręczniku lub kupić odblaskowy ekran słoneczny. Oprzyj ekran przeciwsłoneczny w talii i przechyl go pod kątem około 45 stopni, przyspieszenie opalania murowane.

Połóż się na wodzie

Woda przyciąga i odbija światło słoneczne, co warto wykorzystać. Pomyśl o pływaniu na materacu lub innej wodnej zabawce, to na pewno pozwoli na szybsze uzyskanie pięknej opalenizny.

Nie zapomnij o pielęgnacji

Po opalaniu nasmaruj swoje ciało balsamem na bazie aloesu lub innym nawilżającym. Po kąpieli słonecznej skóra powinna zostać dobrze nawilżona, by utrzymała piękny brązowy kolor.