Lifestyle Macierzyństwo

Prawdziwa przyjaźń… Chodź, razem na pewno ją znajdziemy. Nasza nowa akcja „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
1 lipca 2016
Fot. iStock / wundervisuals
 

Pamiętasz jeszcze ten czas, gdy jako dziecko marzyłaś o magicznej przyjaźni? Nie o księciu z bajki, o bogactwie czy wygodnym życiu, ale o tym, by tak jak twoi ulubieni bohaterowie książek przeżywać razem przygody. By zwiedzić Fabrykę Czekolday Charliego, by podać sobie dłoń z przyjaznym olbrzymem, który będzie cię chronił… by po prostu mieć tego kogoś najbardziej wyjątkowego z wyjątkowych. Przyjaciela ze snów…

… Tak? A dziś, nadal wierzysz w super przyjaźń? Nie pozwól by twoje dziecko przegapiło tak ważny moment w życiu. Prawdziwa przyjaźń istnieje, no chodź razem  na pewno ja znajdziemy!

Prawdziwa przyjaźń…

Jaka jest ta prawdziwa? Jakie ma cechy i czy można ja poznać, szczególnie wtedy, gdy ma sie ledwie parę lat? Ktoś zapyta – czy te małe przyjaźnie, rozbijające się z łoskotem o kłótnie: kto pierwszy będzie się huśtał na placu zabaw i kto z kim stanął w parze na WF-ie, są niewartościowe, śmieszne, błahe. Nic bardziej mylnego, bo małe problemy małych ludzi – tylko nam, dorosłym wydają sie maluczkie. A to czy komuś uda się odnaleźć tę „prwadziwą przyjaźń” w swoim życiu, w dużej mierze zależy od tego, jaką przyjaźń znajdziemy właśnie na tym podwórku…

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Bo prawdziwa przyjaźń…

… nie zna czasu

… jest cierpliwa

… jest wyrozumiała

… potrafi wybaczać

… potrafi czekać

… jest szczera lecz nieraniąca

… jest uczciwa

… jest wzajemna

… rośnie w nas i dojrzewa całe życie

… uczy pokory

… daje siłę

… jest mobilizacją

… uczy akceptacji

… jest rzadka i bardzo cenna

… wymaga

… daje

… jest bezpieczeństwiem

… pachnie wspomnieniami i ma kolory przyszłości

… łączy bez barier

… to wartość, którą uczymy sie tworzyć już na przedszkolnym podwórku…

Nasza nowa akcja „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Prawdziwe przyjaźnie rodzą się często w dziecięcych głowach, jeszcze na długo przed tym, gdy zmaterializują się w pzredszkolu czy szkolnej ławce. Bądźcie z nami, od dziś bedziemy wpserać was i wasze dzieci w poszukiwaniach prawdziwej przyjaźni. W bardzo miłym towarzystwie BFG, czyli Bardzo Fajnego Giganta. Bo to właśnie tacy bohaterowie jak Sophie i BFG, zamieszkują w naszej wyobraźni, gdy jesteśmy mali i prowadzą nas trochę jak przyjaciel, trochę jak przewodnik do dorosłości. Sprawmy, żeby była wypełniona szczęściem – nie goryczą!

Co trzeba zrobić?

Trzy razy w tygodniu bedziemy przygotowywać dla was mapę naszej przyjacielskiej podróży, bądźcie z nami – piszcie, jak udało wam się wspólnie pokonać kolejny jej odcinek!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

 

Akcja trwa od 01.07.2016 – 14.07.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 26.07.2016 roku.
Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Lifestyle Macierzyństwo

Konkurs „Prawdziwa przyjaźń”

Redakcja
Redakcja
1 lipca 2016
Fot. iStock / ArtMarie
 

Jak wygląda prawdziwa przyjaźń? Czy się do niej dorasta, a może wręcz przeciwnie – od tcyh mniejszych od siebie można się wiele nauczyć? Pokażcie nam jak razem z dziećmi odkrywacie tajemnice przyjaźni i czy jesteści gotowi na tak wspaniałą przyjaźń, jak ta, która zrodziła się między Sophie a bardzo popyrtanym BFG.. Bardzo Fajnym Gigantem!

Razem z Wydawnictwem Znak zapraszamy do wspólnej zabawy, a jest co świętować, bo…

Już 1 lipca do kin wchodzi ekranizacja słynnej książki dla najmłodszych Roalda Dahla w reżyserii Stevena Spielberga, a wszytko to z okazji setnych urodzin jednego z najsłynniejszych dziecięcyh pisarzy!

100 lat oald dahl

Zasady:

  1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. Razem ze swoimi dziećmi pokażcie nam prawdziwą przyjaźń! Forma dowolna – zdjęcia, kilka słów, list, praca plastyczna, film, animacja, piosenka, wierszyk – wszystko na raz 😉 – zaskokczcie nas! Wszystkie chwyty dozwolone, każda forma dozwolona, którą można przesłać nam mailem.
  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.
  3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszą nadesłaną wiadomość.

Zadanie konkursowe:

Razem ze swoimi dziećmi pokażcie nam prawdziwą przyjaźń! Forma dowolna – zdjęcia, kilka słów, list, praca plastyczna, film, animacja, piosenka, wierszyk – wszystko na raz 😉 – zaskokczcie nas! Wszystkie chwyty dozwolone, każda forma dozwolona, którą można przesłać nam mailem. Zgłoszenia w formie elektronicznej przesyłajcie na adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując Konkurs „Prawdziwa przyjaźń”. Nie zapomnijcie w wiadomości podać swojego imienia i nazwiska. Jeżeli chcecie przesłać nam film – najlepiej umieście go w sieci lub w chmurze i wyślicie do nas link.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

 

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

Konkurs trwa od 01..06.2016 do 14.07.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 26.07.2016 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Galeria konkursowa

* Niektóre prace nadesłane w ramach konkursu moga zostać nieopublikowane – ze względów technicznych, nie wyklucza to ich udziału w konkursie.

Paulina Orlińska
Prawdziwy przyjaciel da Ci ze swojego talerza leniuszka – rzekł mały wielbiciel leniwych pierogów.

 

Janina Pacek

Janina Pacek

Janina Pacek

Małgorzata Alberska

Sybilla Grzybowska-Jarek
Na tym etapie życia najlepszymi przyjaciółmi są rodzice. Dla takiego szkraba są całym światem.

Sybilla Grzybowska-Jarek

Sybilla Grzybowska-Jarek

Wiesława Tomaszewska.
Moją największą przyjaciółką zawsze była młodsza o trzy lata siostra. Od dziecka robiłyśmy wszystko razem. Bawiłyśmy się, biegałyśmy po dworze, jeździłyśmy na rowerach, razem wyjeżdżałyśmy na wakacje do babci, cioci czy później już na wyprawy w góry czy nad morze. O wszystkim sobie mówiłyśmy, zwierzałyśmy się sobie. Nie było między nami tematów tabu. Nie pamięta nawet żebyśmy kiedykolwiek się kłóciły ze sobą czy miały jakieś burzowe chwile. Teraz jesteśmy już dorosłymi kobietami ale nadal mamy
świetny kontakt. Mieszkamy w różnych miastach ale ciągle rozmawiamy przez telefon. Jestem bardzo szczęśliwa że mam siostrę.
Sama też mam dwie córki między którymi jest różnica dwóch lat. Jeszcze są małe, ale już świetnie się porozumiewają. Razem się bawią i razem dokazują. Staram się organizować im czas w taki sposób żeby mogły wspólnie wykonywać jakieś czynności. Aby więź między nimi się pogłębiała. Mam nadzieję, że utworzy się między nimi taka relacja jak między mną a moją siostrą.
Pracę, którą przesyłam w załączniku jest naszym zbiorowym dziełem. Mimo że praca wykonana tylko przeze mnie i starszą córkę byłaby na pewno dużo ładniejsza technicznie, to jednak Dominika pozwoliła swojej młodszej siostrze Klaudii pomóc w malowaniu.
W centralnym miejscu naszego rysunku znajduje się Dominika z Klaudią. Wokół narysowałyśmy lalki i misia. Ulubionych przyjaciół moich córek. Dziewczynki bardzo kochają swoje lale i misia. Troszczą się o nich jak o najlepszych przyjaciół.

Wiesława Tomaszewska

Wiesława Tomaszewska

Agnieszka Szczygieł.

Agnieszka Szczygieł

Agnieszka Szczygieł

 Karolina Woźniak

 Karolina Woźniak

Karolina Woźniak

Anna Anioł. Prawdziwa i bezinteresowna przyjaźń między dzieckiem, a ulubionym zwierzakiem 🙂

Anna Anioł

Anna Anioł

Anna Krzysteczko

Anna Krzysteczko

Anna Krzysteczko

Agnieszka Hausmann.
Moja mama, mój powiernik. Choć wczesniej róznie bywało z biegiem lat dostrzegłam, że to ona zawsze trwa. Zawsze czeka i zawsze wysłucha. choć mieszkam z dala od domu to na szczescie są telefony. Rozmawiamy codziennie o rzeczach ważnych i o pierdołach. Wiem że na nią moge zawsze liczyć. Nasza przyjaźń wiele przeszła. Na początku nie było kolorowo. Miałam okres buntu i chcialam być zawsze mądrzejsza. Co ty wiesz mamo-mówiłam. Okazało się że ona wiedziała. Dziś gdy smam mam córeczkę już wiem jak to jest. I nie nie czytam książek o wychowaniu dziecka, pytam mamy, bo ona wie lepiej. W końcu wychowała bardzo fajną córkę.

 Agnieszka Hausmann

Agnieszka Hausmann

Ewelina Jackowska wraz z Jagodą i Kaliną.
Specjalnie na ten konkurs córka przygotowała pracę plastyczną obrazującą jej przyjaźń ze zwierzętami.Mieszkamy na wsi i w pobliżu rówieśników do zabawy brak, lecz córka jest bardzo wrażliwa na przyrodę oraz zwierzątka ( bez przerwy przynosi do domu jeże, lub małe pisklęta znalezione w łąkach) mieszkając na wsi możemy pozwolić sobie na mały zwierzyniec w postaci pieska, kota i króliczków a także papużek, chomika, żółwia, rybek i okolicznych znajomych naszych milusińskich 😉 Kiedy zapytałam córki co oznacza prawdziwa przyjaźń, ta bez namysłu głaskając kota odpowiedziała, że  prawdziwa przyjaźń oznacza min. opiekę nad zwierzątkami, karmienie ich, podawanie wody zwłaszcza w upalne lato, sprzątanie ich klatek. To właśnie zobrazowały jej małe rączki.

Ewelina Jackowska

Ewelina Jackowska

Agata Ostrowska.
Przesyłam dowód prawdziwej przyjaźni – Karolcia i Ewcia. Choć dzieli je miejsce zamieszkania, rocznik urodzenia, różni rodzice – przyjaźń trwa i kwitnie, bo łączy je wspólna pasja – rozmowy i zabawa lalkami:). Dziewczyny poznały się na gminnym przedszkolnym konkursie recytatorskim 3 lata temu i tak „recytują” do dziś:)

Agata Ostrowska

Agata Ostrowska

 


Lifestyle Macierzyństwo

Oczekujesz rewolucji w nawilżaniu skóry? Kosmetyki hybrydowe odpowiedzą na potrzeby twojej skóry

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
1 lipca 2016
hybrydowe
Fot. iStock / andresr

Dla każdej kobiety kondycja skóry na twarzy, jest jedną z najistotniejszych kwestii związanych z troską o młody, promienny wygląd. Już coraz młodsze panie szukają informacji, w jaki sposób zadbać o cerę, by cieszyła ona swym wyglądem przed długie lata. Ponieważ czas upływa nieubłaganie, warto świadomie szukać rozwiązań, które bez konieczności podejmowania wielu prób, dadzą to, na czym najbardziej kobietom zależy.

Kosmetyki hybrydowe w służbie nawilżonej skóry twarzy

Jeśli niepokoi cię słowo „hybryda” w kontekście kosmetyków do twarzy, nadchodzi czas, by rozwiać te obawy. Hybrydę inaczej można nazwać połączeniem zaawansowanych technologicznie rozwiązań wraz z naturalnymi składnikami. To doskonałe i skuteczne rozwiązanie, które znajduje coraz więcej fanek, dzięki skuteczniejszemu niż dotychczas oddziaływaniu składników na skórę.

quote rozowy ohme2Lek. med. Bożena Bierzniewska, Specjalista dermatolog
Hybryda kosmetyczna oznacza połączenie najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie składników razem z komponentami pochodzącymi z natury. Dodatkowo hybryda kosmetyczna „cross function” oznacza takie połączenie, w którym uzyskuje się produkt, który kojarzy w sobie efekty kilku różnych form działając na przykład jak: krem pielęgnacyjny, korektor i serum. Hybryda kosmetyczna „cross category” to krem który jest w stanie spełniać tak samo dobrze dwie funkcje na przykład: zapewniać efektywne nawilżenie i skuteczne działanie anti-aging.

Eveline Cosmetics wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnych kobiet

Kosmetyki stworzone przez Eveline Cosmetics w nowej linii Aqua Hybrid odpowiadają na potrzeby kobiet, łącząc w swoich kosmetykach bardzo przemyślaną i precyzyjnie dobraną recepturę. Dzięki temu każda kobieta jest w stanie znaleźć dla swojej skóry to, czego potrzebuje, zarówno działanie intensywnie nawilżające, oraz przeciwstarzeniowo.

Stosując specyfiki będące kosmetyczną hybrydą, mamy szansę wpłynąć i pobudzić do działania głębsze warstwy naskórka. Tym samym uruchamiane są mechanizmy zarówno ochronne jak i naprawcze, co daje efekty lepsze niż spodziewane po klasycznych kosmetykach do pielęgnacji twarzy. Która z pań nie marzy o tym, by ich cera stała się wygładzona, z poprawionym kolorytem, znikającymi zmarszczkami czy przebarwieniami oraz intensywnie nawilżona?

quote rozowy ohme2Lek. med. Bożena Bierzniewska, Specjalista dermatolog
Nowa linia Aqua Hybrid firmy Eveline Cosmetics to szybka opowiedz na ten nowatorski trend, który pojawił się w światowej kosmetologii. Są to produkty będące efektem ogromniej wiedzy, znajomości rynku międzynarodowego, starannych przemyśleń i wielotygodniowej pracy najlepszych fachowców. Kremy, które są wyprodukowane w oparciu o technologię hybrydową pokazują jak poprzez umiejętne połączenie i dobór składników można spowodować, że efekty działania mogą być lepsze nawet od spodziewanych.

Kobiety w różnym wieku potrzebują innego, choć tak samo skutecznego wsparcia

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że już trzydziestolatki powinny dokładniej się przyjrzeć swojej skórze. Panie po 35 r.ż. mogą już zauważyć u siebie niepokojące zmiany, pierwsze zmarszczki. Nadchodzi najwyższy czas, by zadbać o skórę, i nie dać się upływowi czasu. Należy sięgnąć po krem, który nie tylko wpłynie na naprawę uszkodzeń i odmłodzenie skóry ale również będzie skutecznie opóźniał dalsze zmiany związane ze zmieniającą się metryką. Zachowana sprężystość i nawilżenie cery odwdzięczy się za kilka lat, gdy przyjdzie czas na sięgnięcie po intensywniejsze środki.

Po 45 r.ż., panie cierpią z powodu nasilonych niedoborów hormonów estrogenowych odpowiedzialnych za utrzymanie młodości skóry, a stąd już prosta droga do pojawienia się widocznych zmarszczek. Najlepiej sięgnąć po kosmetyk dodający sprężystości, gęstości skórze oraz zapobiegający spadkowi poziomu jej nawilżenia. To odświeży wygląd każdej kobiety.

Panie po 55 r.ż. potrzebują jeszcze innej pielęgnacji, z powodu przejścia menopauzy. W tym czasie należy zwrócić uwagę na krem gwarantujący silne działanie odmładzające, przedłużający żywotność komórek, rozjaśniający koloryt oraz spłycający zmarszczki i rozjaśniający przebarwienia.

Zwracając szczególną uwagę na potrzeby kobiet z każdej z wyżej wymienionych grup wiekowych, Eveline Cosmetics stworzyło kosmetyki hybrydowe, gwarantujące skuteczne działanie i przynoszące satysfakcję każdej z pań.

quote rozowy ohme2Lek. med. Bożena Bierzniewska, Specjalista dermatolog
Kremy oparte na technologii hybrydowej to produkty, które są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących nieinwazyjnych ale skutecznych sposobów wpływających na opóźnianie efektów starzenia i poprawę wyglądu. Metody hybrydyzacji wykorzystywane w kosmetykach otwierają nowe drzwi, za którymi znajdują się produkty o znacznie większej sile działania i skuteczności.

AQUA HYBRID Głęboko nawilżający krem wygładzający zmarszczki 35+ dzień/noc Eveline Cosmetics

Głęboko nawilżający krem wygładzający zmarszczki z serii Aqua Hybrid Eveline Cosmetics zapewnia pełne spektrum pielęgnacji przeciwzmarszczkowej skórze po 35. roku życia z blue Collagenem, hydromanilem i kwasem hialuronowym.

Dzięki zastosowaniu hybrydyzacji kosmetycznej,  łączy w sobie właściwości kilku preparatów pielęgnacyjnych:

 • intensywnie nawilżającego kremu,
 • korektora pierwszych zmarszczek,
 • antyoksydacyjnego serum hamującego procesy starzenia. 

  Fot. Materiały prasowe

  Fot. Materiały prasowe

Swoje skuteczne działanie zawdzięcza składnikom takim jak olejek sojowy, elastyna, kwasy omega 6, D-panthenol i alantoina. Wzmacniają one efekty działania  kompleksów ANTI-AGE, dzięki czemu już od pierwszej aplikacji skóra jest perfekcyjnie nawilżona, wygładzona i chroniona przed czynnikami inicjującymi starzenie.

AQUA HYBRID Intensywnie Ujędrniający krem – serum przeciw zmarszczkom  45+ dzień/noc Eveline Cosmetics

Intensywnie ujędrniający krem-serum przeciwzmarszczkowy z serii Aqua Hybrid Eveline Cosmetics zapewnia pełne spektrum pielęgnacji ANTI-AGE  skórze po 45. roku życia z proretinolem A.

Dzięki zastosowaniu hybrydyzacji kosmetycznej,  łączy w sobie właściwości kilku preparatów pielęgnacyjnych:

 • regenerującego kremu,
 • skoncentrowanego korektora zmarszczek,
 • serum z efektem BLUR – zapewniającego efekt błyskawicznego wygładzenia skóry.
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Starannie wyselekcjonowane składniki naturalne – kwasy omega 6, masło shea, D-panthenol i alantoina – wzmacniają efekty działania  kompleksów ANTI-AGE , dzięki czemu już od pierwszej aplikacji skóra jest idealnie wygładzona, bardziej napięta i intensywnie odżywiona.

AQUA HYBRID Silnie liftingujący krem – serum przeciw głębokim zmarszczkom  55+ dzień/noc Eveline Cosmetics

Silnie liftingujący krem-serum przeciwzmarszczkowy z serii Aqua Hybrid Eveline Cosmetics zapewnia pełne spektrum pielęgnacji regenerującej  skórę po 55. roku życia.

Dzięki zastosowaniu hybrydyzacji kosmetycznej,  łączy w sobie właściwości kilku preparatów pielęgnacyjnych:

 • liftingującego kremu,
 • skoncentrowanego wypełniacza zmarszczek,
 • serum modelującego owal twarzy.
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zawarte w serum składniki naturalne  –  oliwa z oliwek, proteiny pszenicy, masło shea, D-panthenol i alantoina –wzmacniają efekty działania proretinolu A i   kompleksów ANTI-AGE, dzięki czemu już od pierwszej aplikacji skóra jest wyraźnie ujędrniona, intensywnie wygładzona i jedwabiście miękka w dotyku.

Doskonałą wiadomością jest również to, że cena za każdy z tych kosmetycznych nowości, nie przyprawia o ból głowy – 17,99 zł za 50 ml . Warto się skusić, nie tyle ze względu na rozsądną cenę, a na działanie, które poprawi twój wygląd i samopoczucie. Bo przecież każda z nas chce się czuć dobrze i pięknie we własnej skórze.


Wpis powstał we współpracy z firmą Eveline Cosmetics

 


Zobacz także

7 objawów świadczących o tym, że twój partner dąży do przejęcia kontroli w związku

Wiecie, co będziecie robić w weekend? Nie? Tu znajdziecie odpowiedź. GENIALNE