Go to content

Co kształt twarzy mówi o osobowości? Sprawdź, swój typ

Kształt twarzy poza tym, że jest istotnym elementem wyglądu, może świadczyć o ciekawych rzeczach. Okazuje się, że można doszukiwać się tu innych informacji, nie tylko o najlepszym rodzaju uczesania i makijażu. Zwolennicy „czytania z twarzy” uważają, że może ona kryć wskazówki związane z pewnymi cechami osobowości, a nawet informacje na temat zdrowia. 

Takie podejście nie jest rzeczą nową, bo od wieków przykładano uwagę do wyglądu ludzkiej twarzy wierząc, że wskazuje ona na to co się dzieje w życiu wewnętrznym, duchowym. Jakie typy osobowości skrywa w sobie 6 różnych kształtów twarzy? Możesz sprawdzić dalej, co miłośnicy tematu wyczytali z poszczególnych typów twarzy.


 

źródło: krokdozdrowia.com

1/6 Twarz owalna

Owalna buzia charakteryzuje się szerokim czołem i podbródkiem odrobinę węższym od kości policzkowych. To najczęściej spotykany typ twarzy, o zrównoważonych proporcjach oraz wyraźnymi rysami. Osoby mające owalną twarz mocno przykładają się do tego co robią, myślą o konsekwencjach swoich działań. Mogą być odrobinę nieśmiałe na początku znajomości, ale później dają się odkryć z najlepszej strony.

Fot. iStock

2/6 Twarz okrągła

Długość i szerokość twarzy są do siebie zbliżone i często osoba o tego typu kształcie twarzy, kojarzy się z wyglądem i niewinnością dziecka. Jednak na przekór pierwszemu wrażeniu takie osoby najczęściej są pewne siebie, dojrzałe, twardo stąpające po ziemi. Bez problemu zawiązują nowe znajomości, są uprzejmi więc cieszą się sympatią otoczenia.

Fot. iStock

3/6 Twarz w kształcie trójkąta/serca

Twarz w kształcie serca (trójkąta) charakteryzuje się szerokim czołem, bardziej wystającymi policzkami i wystającym podbródkiem. Sprawia to, że osoby takie postrzegane są jako roześmiane, sympatyczne, pozytywne. Ich atutem jest duża siła wewnętrzna, kreatywne podejście do problemów. Nie boją się ciekawych przygód i wytrwale dążą do osiągnięcia celu.

Fot. iStock

4/6 Twarz prostokątna (podłużna)

Ten typ kształtu twarzy oznacza, że buzia jest dłuższa, niż szersza i przywodzi na myśl osoby poważne, zrównoważone. Takie osoby wbrew pozorom są energiczne, przyjazne, miłe. Często są liderami wzbudzającym i podziw i szacunek.

Fot. iStock

5/6 Twarz kwadratowa

Zbliżona długość i szerokość (długość może przeważać) i do tego wyraźne rysy policzków i czoła sprawiają, że najczęściej osoby te postrzegane są jako inteligentne, zrównoważone, dążące do perfekcjonizmu. To interesujące osobowości, które przyciągają innych swoją siłą.

Fot. iStock

6/6 Twarz diamentowa

Czyli taka o wysokim czole, szerokim podbródku oraz szerokiej żuchwie. Osoby mające ten typ kształtu twarzy najczęściej postrzegane są jako przyjazne, ale o silnym charakterze, nie bojące się wyzwań.