Lifestyle

Co chciałbyś powiedzieć nauczycielowi twojego dziecka? Akcja „Lekcja przetrwania”

Redakcja
Redakcja
19 września 2018
Fot. iStock / xavierarnau
 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to świetny czas na rozpoczęcie rozmowę z nauczycielami, której często brakuje, stąd nierzadko narastające problemy.  Nie wiesz od czego zacząć? Oto siedem rzeczy, o których warto powiedzieć nauczycielowi, to pozwoli mu lepiej zrozumieć potrzeby twojego dziecka. 

Zdrowie

Jeśli twoje dziecko ma cukrzycę, używa inhalatora, ma alergię na orzeszki ziemne lub inne problemy ze zdrowiem, nauczyciel powinien o tym wiedzieć. Podobnie, gdy dziecko badane jest pod kątem zaburzeń, które nie są jeszcze zdiagnozowane.

Problemy rodzinne

Jeśli twoja rodzina przechodzi poważną zmianę, która może wpłynąć na twoje dziecko, na przykład rozwód, śmierć w rodzinie, itp., powiadom o tym nauczyciela, nawet jeśli odnosisz wrażenie, że twoje dziecko tego nie przeżywa.

Osobowość

Być może twój syn jest nieśmiały, a może ma w domu napady złości i obawiasz się, że zrobi to samo w szkole. Najlepiej uświadomić nauczycielom te problemy, zanim staną się problemem w szkole.

Mocne i słabe strony

Twoja córka jest gwiazdą matematyki, ale wstydzi się występując publicznie.  Twój syn uwielbia sport, ale zmaga się z nauką. Jeśli powiesz nauczycielom o tym z góry, będą mieli więcej czasu, aby pomóc dzieciom poprawić się w dziedzinach, w których tego potrzebują.

Szczególne zainteresowania

Informacje na temat zainteresowań dziecka mogą pomóc nauczycielowi w nawiązywaniu kontaktów w klasie. Poinformuj nauczyciela, że ​​twój syn uwielbia jakiegoś superbohatera komiksowego, a twoja córka w liceum jest utalentowanym malarką.

Wszystko opiera się na rozmowie, tam gdzie jej nie ma, rodzą się konflikty, unikajmy ich.

Akcja „Lekcja przetrwania”

Chcesz wziąć udział w naszej akcji? Nic prostszego – pod każdym z artykułów dedykowanych naszej akcji znajdziesz pewne zdanie do wykonania. W komentarzu napisz, jak sobie z nim poradziłeś, co zrobiłeś, pomyślałeś, poczułeś.

ZADANIE #6

Napiszcie w komentarzach pod tym tekstem: o czym chciałbyś/chciałabyś powiedzieć nauczycielowi twojego dziecka, kto wie, może jak zdamy sobie z tego sprawę, będziemy umieli porozmawiać.

Żeby wam umilić szkolny czas przetrwania, w naszej akcji mamy nie lada nagrody.

Nagrody:

5 x para butów tekstylnych (do wyboru w sklepie) + torba bawełniana z logo firmy Befado

Fot. Materiały prasowe


10 x zestaw składający się z:

– limitowanego zestawu długopisów Pilot, w tym wymazywalna kolekcja FriXion

– plecaka z oddychającymi plecami marki Strigo

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


10 x pasy bezpieczeństwa SmartKidBelt

Fot. Materiały prasowe


5 x karta podarunkowa o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach stacjonarnych 5.10.15.


5 x voucher do sklepu internetowego Wola o wartości 100 zł 


5 x zestaw  Wafli Cienkich. Chia smak składających się z:

– 44 opakowań produktu (smaki gryczane plus jaglane)

 

Czy przekąska może być jeszcze bardziej super??

Podobają ci się nagrody – odwiedź naszych partnerów na Facebooku!

Facebook | Instagram

Facebook

Facebook

Instagram, Instagram

 

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Czas trwania akcji: 29.08.2018 – 28.09.2018. Regulamin akcji znajdziecie TUTAJ.

 


Lifestyle

Chcesz chudnąć pół kilograma na tydzień? To proste – zacznij chodzić

Redakcja
Redakcja
19 września 2018
Fot. iStock / Rocky89
 

Chodzenie może być świetnym sposobem na poprawę zdrowia i pozbycie się zbędnych kilogramów.  Niestety, nadal nie doceniamy marszu, jako formy aktywności, dzięki której spalamy kalorie. A przecież tak niewiele potrzeba – wygodne obuwie i strój, można dodać dobre towarzystwo na pogaduchy, wyznaczyć sobie trasę w lesie, w parku, z dala od ruchliwej ulicy i po prostu iść. Bardzo szybko poczujecie korzystne efekty chodzenia. Osobiście znam kobietę, która po trzech miesiącach marszu – pięć razy w tygodniu przez godzinę, straciła 10 kilogramów. 

Zrób z chodzenia trening 

To nie ma być spacer, tylko marsz, im szybciej, tym więcej kalorii spalisz. Poczuj, że twoje tętno wzrasta, że ciało podejmuje wysiłek – nie tak mocny jak podczas biegania, ale zdecydowanie mocniejszy niż podczas zwykłego spaceru. Jeśli możesz, wybieraj miękkie ścieżki – one także sprzyjają większej liczbie utraty kalorii.

Zbuduj mięśnie

Aby tracić na wadze, musisz upewnić się, że twoje spacery dają ci coś więcej niż spalanie kalorii, muszą też zbudować mięśnie. To dlatego, że mięśnie są kluczem do utrzymania metabolizmu na jak najwyższym poziomie.  Brzmi zawile? Na szczęście, możesz bezproblemowo włączyć trening siłowy do swoich spacerów, idąc pod górę lub wchodząc po schodach.

Zredukuj kalorię

Pamiętaj, żeby po spacerze zjeść coś, co stanowi 70 – 75% spalonych podczas marszu kalorii, dzięki temu będziesz spalać więcej kalorii, niż jesz. Staraj się utrzymać deficyt kaloryczny na poziomie 250 kalorii, w ten sposób jesteś na dobrej drodze, by tracić około pół kilograma tygodniowo.

To jak? Wybieracie się dzisiaj na spacer?


Lifestyle

Odkryj recepturę mleka modyfikowanego inspirowaną badaniami nad składem mleka matki

Redakcja
Redakcja
19 września 2018
Fot. iStock / LSOphoto

Dlaczego naukowcy z całego świata nieustannie prowadzą badania nad składem pokarmu kobiecego? Odpowiedź na to pytanie jest jedna – aby lepiej poznać ten niedościgniony wzorzec karmienia i wprowadzać nowe rozwiązania w żywieniu niemowląt. Naukowcy NUTRICIA od 40 lat analizują skład mleka kobiecego. Dzięki ich przełomowym odkryciom powstał Bebilon Profutura 2 – nasza najbardziej zaawansowana formuła (doskonała, gdy mama decyduje się na zmianę sposobu karmienia dziecka) dzięki bogactwu składników inspirowanych badaniami nad składem mleka matki. Teraz produkt jest dostępny w zupełnie nowym, innowacyjnym opakowaniu, unikalnym na polskim rynku!

 • Karmienie piersią to najlepszy sposób żywienia dziecka. Jeśli mama z jakiegoś powodu nie może karmić lub kontynuować karmienia piersią, aby wspierać rozwój swojego dziecka, powinna wybrać mleko następne inspirowane badaniami nad jej pokarmem.
 • Naukowcy NUTRICIA od 40 lat prowadzą badania nad mlekiem mamy, dokonując przełomowych odkryć i doskonaląc receptury mlek modyfikowanych.
 • Bebilon Profutura 2 to nasza najbardziej zaawansowana formuła, doskonała, gdy mama decyduje się zacząć podawać dziecku mleko modyfikowane, dzięki zawartości składników inspirowanych badaniami nad składem mleka matki.
 • Teraz produkt jest dostępny w nowym, innowacyjnym opakowaniu – unikalnym na polskim rynku, zapewniającym lepszą higienę, bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Wszystko, co dobre!

Mama ma szczególny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Aby wspierać ten proces, powinna zadbać także o odpowiedni sposób żywienia niemowlęcia. Mleko matki to najlepszy pokarm, jaki mama może dać swojemu potomstwu. Jeśli kobieta z jakiegoś powodu nie może kontynuować karmienia piersią, powinna wybrać mleko modyfikowane inspirowane jej pokarmem. Naukowcy z całego świata nieustannie analizują skład mleka kobiecego i dokonują w tej dziedzinie wiele nowych odkryć, m.in. dotyczących jego właściwości oraz wpływu na organizm dziecka. To właśnie nauka i wiedza ekspertów NUTRICIA stanowią podstawę do tworzenia oraz doskonalenia receptur mlek modyfikowanych. Wynikiem ich długoletniej pracy i osiągnięć jest Bebilon Profutura 2 – nasza najbardziej zawansowana formuła, doskonała, gdy z jakichś powodów mama decyduje się przejść z karmienia piersią na karmienie mlekiem następnym. Najbardziej zaawansowana, czyli jaka?

Fot. Materiały prasowe

Bogactwo składników w zasięgu ręki

Na przestrzeni 40 lat z pomocą najnowocześniejszych technologii oraz dzięki współpracy z wieloma organizacjami badawczymi naukowcom NUTRICIA udało się dokonać wielu znaczących odkryć. Już ponad 30 lat temu odkryli oni długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe, a w 1994 roku – oligosacharydy w mleku mamy. Inspirując się oligosacharydami mleka matki, w 1998 NUTRICIA opatentowała i w 2003, jako pierwsza na świecie dodała do mlek modyfikowanych unikalną kompozycję krótko- i długołańcuchowych oligosacharydów GOS/FOS. Chociaż mleka mamy nigdy nie da się w pełni odtworzyć, naukowcom NUTRICIA udało się opracować najbardziej zaawansowaną wśród produktów Bebilon 2 formułę mleka modyfikowanego – Bebilon Profutura 2. Produkt jest doskonały, gdy mama decyduje się na zmianę sposobu karmienia dziecka, dzięki bogactwu składników inspirowanych badaniami nad składem mleka matki, wspierających kształtowanie młodego organizmu, w tym m.in.:

 • wyższej zawartości kwasu DHA* (omega 3), który jest ważny dla prawidłowego rozwoju wzroku***,
 • zawartości kwasu ALA** (omega 3), istotnego dla rozwoju mózgu i tkanek nerwowych,
 • dodatku unikalnych tłuszczów.

Bebilon Profutura 2 w swojej recepturze zawiera także:

 • opatentowaną, klinicznie przebadaną kompozycję oligosacharydów GOS/FOS, inspirowaną oligosacharydami występującymi w mleku matki,
 • witaminy A, C i D** dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego,
 • żelazo** dla rozwoju poznawczego,
 • cynk**, niezbędny dla prawidłowego wzrostu,
 • wapń**, wspierający prawidłowy rozwój kości.

Opakowanie na miarę dzisiejszych czasów

„Bebilon Profutura 2 stworzyli eksperci, czerpiąc z najnowszych odkryć i badań nad składem mleka matki, aby wspierać rozwój organizmu dziecka w kluczowym okresie 1000 pierwszych dni życia. Stosujemy najnowsze rozwiązania, aby pomagać mamom, które z różnych względów nie mogą karmić piersią i decydują się na podawanie swojemu dziecku mleka modyfikowanego. Jesteśmy dumni, że mleko o naszej najbardziej zawansowanej recepturze jest teraz dostępne w zupełnie nowej odsłonie. Unikalne na polskim rynku opakowanie powstało, aby poprawić wygodę i komfort użytkowania – z myślą o potrzebach współczesnych, bardzo świadomych mam, dla których bezpieczeństwo i wysoka higiena są bardzo ważne” – mówi Dorota Jóźwiak-Jakubowska, Starszy Kierownik marki Bebilon 2.

Fot. Materiały prasowe

Innowacyjne opakowanie Bebilon Profutura 2 – jedyne takie na polskim rynku – poprawi wygodę użytkowania poprzez:

 • podwójne zabezpieczenie – wskaźnik zamknięcia i folia uszczelniająca wewnątrz opakowania zapewniają podwójną ochronę mleka modyfikowanego;
 • specjalnie zaprojektowany uchwyt do miarki oraz wyprofilowane wnętrze opakowania minimalizują kontakt pokarmu ze skórą, aby utrzymać higienę;
 • szerokie i płaskie opakowanie oraz wydłużony kształt miarki, co ułatwia nabieranie i odmierzanie potrzebnej ilości pokarmu.

* W porównaniu do średniej zawartości wśród mlek następnych.

** Bebilon Profutura 2 zgodnie z przepisami prawa zawiera witaminy A, C i D, żelazo, cynk, wapń oraz kwas alfa-linolenowy (ALA).

*** Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 100 mg DHA dziennie.

Ważne informacje: Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt oraz rekomendowane dla małych dzieci wraz z urozmaiconą dietą. Mleko matki zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.

Bebilon 2 to linia mlek modyfikowanych zaspokajających różnorodne potrzeby żywieniowe niemowląt. Została stworzona przez ekspertów zainspirowanych wieloletnimi badaniami nad mlekiem matki. Bebilon Profutura 2 to nasza najbardziej zaawansowana formuła, doskonała na przejście po karmieniu piersią. Zawiera unikalną kompozycję składników, inspirowaną badaniami nad mlekiem mamy, wspierającą rozwój dziecka, w tym jego układu odpornościowego. Więcej informacji o produktach marki Bebilon 2 można znaleźć na stronie www.bebiprogram.pl.

NUTRICIA Polska to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. Specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych wymagających specjalistycznego żywienia. NUTRICIA Polska dostarcza produkty żywnościowe dla dzieci we wszystkich kategoriach, m.in. mleka następne, takie jak Bebiko 2 Nutriflor+, Bebiko PRO+ 2, Bebilon 2 z Pronutra+, Bebilon Profutura 2 i mleka modyfikowane typu Junior oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (m.in.: Bebiko Comfort 2 Nutriflor+, Bebilon Pepti 2 DHA), a także pełną gamę produktów uzupełniających dla niemowląt i małych dzieci (marka BoboVita).

NUTRICIA Polska jest częścią grupy spółek DANONE – światowego lidera na rynku żywności, któremu we wszystkich działaniach przyświeca dbanie o zdrowie. W Polsce DANONE działa w 4 obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia: produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój), żywność dla niemowląt i małych dzieci (NUTRICIA) oraz żywność medyczna (NUTRICIA Medyczna). Wszystkie spółki DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz realizacja misji, zgodnie z którą poprzez żywność niesiemy zdrowie tak wielu ludziom, jak to możliwe. Przez nasze produkty, projekty i programy zachęcamy do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych na co dzień oraz przyczyniamy się do zrównoważonego rozwoju planety. W 12 lokalizacjach w kraju zatrudnienie znajduje ponad 3 000 osób, rozwijających się zawodowo w bezpiecznym i przyjaznym środowisku pracy.

Artykuł powstał we współpracy z Nutricia Polska


Zobacz także

Nasi bracia najmniejsi też są ofiarami wojny. Jak możemy im pomóc?

„Kiedyś też lubiłam, gdy noszono mnie na rękach. Ale teraz już tego nie chcę”. Pomóżmy, bo dobro wraca!

Co się dzieje z naszym ciałem, gdy nie bierzemy prysznica przez dwa dni?