Go to content

Choć nikt nas tak nie denerwuje, to nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Kiedy ich kochamy bardziej?

mężczyzna z kotem
fot. iStock

Podobno zrobiłyśmy się bardziej męskie, bardziej samcze i dlatego nasz kochany mężczyzna zrobił krok w tył. Schodzi nam z drogi, nie ma przestrzeni do zadbania o swoją męskość. Zdaniem profesora Lwa Starowicza – liczba niedojrzałych mężczyzn przyjmuje charakter epidemii. To kobiety są dzisiaj „bardziej i we wszystkim”, być może dlatego dzisiaj tak trudno im nas zachwycić. My jednak wcale nie chcemy wyobrażać sobie życia bez nich. I z całą pewnością są pewne rzeczy za które kochamy bardziej, jesteśmy im wdzięczne i czujemy się potrzebne.

Kiedy kochamy bardziej?

Kiedy nie przeszkadza im cellulit

Nie jest tak, że w ogóle go nie zauważają. Widzą go, jednak akceptują jego istnienie. Bo jest częścią nas i naszych niedoskonałości. Widzą, że go wystarczająco nie nawidzimy, nie potrzebujemy kolejnych uwag czy złośliwości.

Kiedy towarzyszą nam w zmianach

Doceniamy mężczyzn, którzy rozumieją potrzebę naszych zmian, ponieważ lubimy się rozwijać, nie stoimy w miejscu, stagnacja nas dołuje i wpędza w złe samopoczucie. Dobrze jest mieć obok siebie kogoś, kto nas w tej drodze wspiera i mobilizuje do działania.

Kiedy są romantyczni

Mit romantycznej miłości ciągle jest żywy i jakkolwiek byśmy się wypierały – uwielbiamy każdy jej przejaw w życiu codziennym. Kolacje przy świecach, czuły list, nawet sms z serduszkiem… Kochamy niespodzianki, prezenty, nawet te najdrobniejsze. Po prostu lubimy, kiedy ON robi coś z myślą o nas.

Kiedy znoszą nasz PMS

Możemy na zmianę krzyczeć, a potem płakać mu w ramię, że na pewno już nas nie kocha. I zostawi. A on to wszystko znosi, mimo tego, że nijak nie rozumie co się wtedy z nami dzieje…

Kiedy są sprawczy i zaangażowani

Ich głowy są pełne pomysłów. Zaskakują wizjami wspólnego spędzania czasu. Ich, wręcz dziecięcy zapał nas rozbraja. I nie przeszkadza nam to, że czasami lądujemy z kieliszkiem w ręku pod kocem.

Kiedy są delikatni

Delikatny buziak w czoło na ulicy, dotknięcie dłoni, spontaniczny przytulas – zawsze nas rozczula. Takie gesty są dla nas oznaką, że im na nas zależy i nie wstydzą się okazywać swoich uczuć.

Kiedy dbają o siebie

Uwielbiamy facetów, którzy wiedzą, co to prysznic i nie awanturują się kiedy zwyczajnie trzeba zmienić tshirt…

Kiedy zajmują się dziećmi

I to niekoniecznie swoimi. Mężczyzna bawiący się z dzieckiem jest dla nas najpiękniejszym widokiem.

Kiedy dotrzymują obietnic

Tak, rzeczywiście tak mamy, że do szału doprowadza nas urwana szafka, niedokręcony zamek, czy wiertarka na szafce czekająca od miesiąca na swoje użycie. I tak, rozumiemy, że jeśli powiedzieliście, że coś zrobicie, to nie trzeba wam o tym, co tydzień przypominać. A jednak obiecane i zrobione – znaczy czasem więcej niż tysiące słów.

Kiedy kupują nam kwiaty nawet wtedy, gdy same je sobie kupujemy

Tak po prostu jest. I kropka.

Kiedy kochają zwierzęta

Mamy swoją teorię na temat takich facetów. Gardzimy przemocowcami, agresorami, a czasy bohaterów polujących na zwierzynę w lesie – minęły. Rozczula nas widok tulącego się do psa mężczyzny, a już na pewno nie ze strzelbą w ręku.

Kiedy dobrze nam w łóżku

Dzięki nim czujemy się atrakcyjne i akceptowane, co przekłada się na nasze podejście do własnego ciała. Seks jest dla nas naprawdę ważny,  czasami kiedy mamy wszystkiego dosyć, paradoksalnie to też nas odstresowuje.