Lifestyle Psychologia

U progu wiosny staw czoła trudnościom!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
1 marca 2018
wyzwanie radości życia
Pixabay – wyzwanie radości życia
 

Wiosna to wyjątkowy czas, w którym wszystko dookoła Nas budzi się do nowego życia. Ten moment ma niezwykłą moc oddziaływania zarówno dla natury jak i dla każdej z Nas. Zatem warto go w pełni spożytkować ulepszając codzienność w której funkcjonujemy –  w to, co tak naprawdę jest dla Nas najważniejsze!

Jednak, aby otworzyć się na prawdziwe piękno, które jest w każdej z Nas niezbędne są generalne porządki naszego wnętrza – sukcesywnego i trwałego pozbycia się wszelkich barier, ograniczeń, trudności, porażek… To one pozbywają Nas olbrzymiej ilości energii spychając nasze marzenia do szafy! A tą energię zawsze możemy spotęgować wzmacniając nasze poczucie szczęścia, wdzięczności, radości…

Zatem szkoda marnować czas na coś, co się kiedyś wydarzyło i na, co nie mamy wpływu!

Staw czoła trudnościom, które ciążą na Twoim sercu i otwórz się na to, czego najmocniej pragniesz, a magia wiosny wesprze Twoje działania!

Wiem, że nie jest łatwo samej poradzić sobie z bagażem, który zazwyczaj jest wynikiem kilkuletniej nieprzepracowanej przeszłości. Często masz ogromne pragnienie, aby zrzucić go z siebie tylko nie wiesz jak… Odpowiadając na tą potrzebę stworzyłam Kalendarz Mojej Radości, który stanowi kluczowe narzędzie rozwojowe Wyzwania Radości Życia 2018, o którym możesz więcej dowiedzieć się TUTAJ

Dlaczego o nim wspominam? Bo właśnie podczas marca kobiety, które do niego dołączyły będą pracować nad przemianą trudności w dobre-rozwijające doświadczenia. Dołącz i Ty TUTAJ

W czym tkwi skuteczność  Kalendarza Mojej Radości?

To kluczowe narzędzie rozwojowe Wyzwania Radości Życia 2018 r. Dzięki niemu skutecznie zadbasz o swoją radość życia tj. procesowo, trwale i świadomie – w jej najważniejszych obszarach. Jak to jest możliwe? Każdy miesiąc to nowy temat Kalendarza, który zawiera konkretne Kroki – Twoje Serca Radości – kiedy je wykonasz to zadbasz o swoją radość. Te działania oparte są na metodzie małych kroków, tak abyś przełożyła je na własne doświadczenie w 100%. Każdy taki zrealizowany Krok zawsze doda Ci energii, coś ważnego uświadomi, doprowadzi tam gdzie pragniesz dotrzeć!

Kalendarz Mojej Radości
Kalendarz Mojej Radości

8 Kroków dzięki którym dowiesz się jak skutecznie przemieniać trudności w rozwijające doświadczenia?

Krok 1 – Moje Wyzwania do rozwiązania!

Krok 2 – Co dobrego dają mi te doświadczenia?

Krok 3 – Jak poradziłam sobie z podobnymi Wyzwaniami w przeszłości?

Krok 4 – Jakie role życiowe mogą mi pomóc w przemianie trudności?

Krok 5 – Czego potrzebuję, aby rozwiązać moje Wyzwania?

Krok 6 – Co mnie motywuje, aby rozwiązać moje Wyzwania?

Krok 7 – Co by było, gdyby…?

Krok 8 – Czego tak naprawdę pragnę?

Krok 9  – 10 sukcesów wdzięczności marca!

U progu wiosny  zrób generalne porządki w swoim życiu stawiając czoła życiowym zakrętom

To one pozbywają Cię energii sprawiając, że chowasz swoje marzenia do szafy!

Zacznij działać krok po kroku przemieniając trudności w dobre doświadczenia wzmacniając Twoją wewnętrzną siłę.

Pomocny Ci w tym będzie marcowy Kalendarz Mojej Radości


Lifestyle Psychologia

5 żelaznych depozytów radości każdej mamy!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
12 lipca 2018
Radość życia
fot.: Pixabay – Radość życia
 

Macierzyństwo to rewolucja życiowa dla każdej kobiety, to nic nowego. Dla mnie to MEGA REWOLUCJA, która  rozpoczęła się przeszło 2  lata temu i obecnie potęguje…

Kiedy pojawił się mój drugi najdroższy skarb – córeczka Amelka (2 czerwca) moje życie uległo po raz drugi zmianie… ulega ciągle zmianie… to czas, w którym bardzo głęboko pracuję sama ze sobą. Bardzo wymagający jest dla mnie każdy dzień, ponieważ oprócz opieki nad moimi skarbami staram się także pracować. To jest MEGA WYZWANIE!!! W jego sprostaniu pomagają mi moje depozyty radości  – mój wewnętrzny skarb, który uważam, że powinna mieć każda mama, nie tylko pracująca 😉

Każdy taki depozyt oparty jest na świadomości, kiedy z niego korzystam, to błyskawicznie dodaje mi siły i wówczas  negatywne otoczenie nie ma na mnie żadnego wpływu. Dlaczego? Ponieważ mam wokół siebie pozytywną uszczelkę radości. I to jest piękne!

Zatem…

5 żelaznych depozytów radości, które powinna mieć każda mama…

Pierwszy – Rodzina – wartość…

Świadomość, że jest dla Ciebie  najważniejsza, a macierzyństwo to inwestycja, dzięki której zadbasz o nią. Ona przyniesie Ci piękne bezcenne owoce: szczęśliwe i zdrowe dzieci. Rodzina to fundament, na którym budujesz całe swoje życie   – wszystko, co w życiu masz.

Drugi – Spokój wewnętrzny…

Ukryta najpotężniejsza siła, która zawsze pomoże Ci przetrwać chwile słabości i największe trudności. Po każdym takim przetrwaniu podniesiesz się i zaczniesz działać ze zwiększoną motywacją wzmacniając swoje wartości. Oparty on jest na miłości do samej siebie, poczuciu własnej wartości, a także akceptacji.

Trzeci – Akceptacja…

Głębokie zrozumienie, że zaspokojenie Twoich potrzeb jest na drugim miejscu. Na pierwszym są potrzeby Twoich skarbów. To jest taki czas! Tutaj ważne jest także wybaczanie samej sobie wszelkich potknięć. Mam na myśli np. zaplanowanie sobie czegoś i nie zrobienie tego. Co wówczas czujesz? Masz do samej siebie żal, jesteś zła na samą siebie? Jeśli tak, to z takim podejściem tylko będziesz szkodzić sama sobie, swojej rodzenie i najbliższych Ci osób. Kiedy już się potkniesz to Wybacz sobie! Każde wybaczenie oczyści Twój umysł z negatywnych myśli, a ciało z negatywnych emocji dodając energii do dalszego działania!

Czwarty – Miłość do samej siebie… 

– kocham samą siebie akceptując wszystkie niedoskonałości, wybaczyłam i wybaczam sobie wszelkie „grzeszki”, jestem szczera w stosunku do samej siebie, ufam sobie i swojej mądrości. Tak wyrażaj na co dzień swoją miłość do samej siebie, dzięki czemu wzmacniasz swoje poczucie szczęścia.

Ciąża i czas po niej to duża próba miłości do samej siebie – akceptacji swojego ciała. Nie jest ono wymarzone i wiele z Nas nie radzi sobie z tym pragnąc za wszelką cenę od razu schudnąć. To jest droga donikąd! Moim lekarstwem jest świadoma głęboka akceptacja, dbanie o ciało w postaci zdrowego odżywiania i malutkiej aktywności choćby spacery z dziećmi i oczywiście czas.

I piąty – Chwila tylko dla siebie…

Jak ją odnaleźć w toku macierzyńskich dziennym i nocnych obowiązków… Można pod warunkiem, że docenia się najmniejszą chwilę, potrafi się łączyć ten czas w obecności dzieci i prosi o pomoc najbliższych.

Moje drogie na zakończenie pamiętajcie:

Silna mama to silna rodzina!

Ta złota myśl towarzyszy mi w każdej chwili.

Niech towarzyszy także i Tobie i zatem do działa w odkrywaniu depozytów radości szczęśliwej mamy i rodziny.

Nie wiesz jak odkrywać takie depozyty?

Pomoże Ci  w tym skutecznie mój kurs on-line Bank Radości Życia TUTAJ


Lifestyle Psychologia

Powiedz STOP Wewnętrznemu Krytykowi!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
30 stycznia 2018
wewnętrzny krytyk
Pixabay

Czy wiesz co jest powodem, że czasami osiągasz to czego pragniesz, a czasami nie?

Czujesz się silna, że nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych?

A innym razem masz wrażenie, że wszystko „wali Ci się na głowę”?

Co ma wpływa na to, że jeden dzień jest dla Ciebie piękny i słoneczny, a drugi pełen czarnych chmur?

Dlaczego tak jest?

Świat się nie zmienia, zmieniają się tylko nasze postrzeganie świata!

Jest „coś” w Nas, co odbiera Nam satysfakcję z tego co robimy…

To „coś” to Twój Wewnętrzny Krytyk powołany już we wczesnym dzieciństwie!

Stanowi on jedną z największych blokad Twojej radości!

Kim jest Wewnętrzny Krytyk i kto go tworzy?

To wynik doświadczenia, które wzmocnili w Tobie rodzice, znajomi, nauczyciele… Mógł się stać bardzo silną częścią Ciebie. Jak możesz go zidentyfikować?

Jeśli słyszysz w sobie głosy: Nie uda mi się, Nie dam rady, To nie jest dla mnie…

To wówczas przemawia do Ciebie Wewnętrzny Krytyk poddając w niepewność każde Twoje działanie. 

Ma on na Ciebie ogromne oddziaływanie, tworząc pesymistyczne nawyki myślowe, zniechęcając Cię do działania i 

zawsze wykorzysta Twoje momenty słabości! 

To właśnie Wewnętrzny Krytyk odpowiedzialny jest za to, że być może odłożyłaś swoje największe marzenia do szafy.

Jak zdemaskować Wewnętrznego Krytyka?

Jeśli usłyszysz w sobie ten pełen negatywnych myśli głos to przestań się oceniać – że Ci się nie należy, że na to nie zasługujesz, że jesteś zbyt słaba.

Pamiętaj głosy Wewnętrznego Krytyka nie są Tobą, to tylko przekonania otoczenia, które miało ogromny wpływ na Ciebie podczas dzieciństwa i w okresie dojrzewania. 

Pomyśl… Dlaczego masz zrezygnować z własnych celów życiowych, poczucia spokoju, szczęścia dla osób, które być może nawet nie są Ci bliskie? Po co masz karać samą siebie, za coś czego kiedyś nie byłaś świadoma.

Wszystko zależy od tego z jakiej perspektywy patrzysz na daną sytuację – jak ją oceniasz interpretując, na co wpływ ma także Wewnętrzny Krytyk.

Czy chcesz, aby on nadal zasiadał na fotelu Prezesa w Twoim systemie przekonań?

Nie zwlekaj, zdemaskuj go i wyproś z własnego życia!

Wyciągaj wnioski i zacznij mówić NIE Wewnętrznemu Krytykowi!

Potrzebujesz wsparcia i inspiracji, aby poradzić sobie z Wewnętrznym Krytykiem?

Dołącz do bezpłatnego Wyzwania Radości Życia i pobierz lutowy Kalendarz Mojej Radości dzięki któremu raz na zawsze pokonasz Wewnętrznego Krytyka!!!

 

Dziś jest dobry dzień, aby być sobą i tworzyć życie, jakie pragniesz mieć!