Lifestyle

Chcesz zrobić na kimś dobre wrażenie?  To prostsze niż ci się wydaje

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
1 sierpnia 2016
Fot . iStock/Petar Chernaev
 

Liczy się pierwsze wrażenie – i nijak tego uniknąć się nie da. Kiedy kogoś poznajemy, czy spotkamy, to pierwsze 30 sekund warunkuje, czy będziemy chcieli z tą osobą porozmawiać, spotkać się jeszcze raz, czy ją polubimy.

Pewnie rzadko kiedy o tym myślimy na co dzień. Ale tym pierwszym wrażeniem stresujemy się, kiedy bardzo zależy nam, by kogoś poznać, to wówczas  zastanawiamy się – jak się ubrać, zachować, wyciągnąć rękę, czy nie.

Dobre pierwsze wrażenie chcemy też zrobić na pierwszej randce, podczas rozmowy o pracę lub w pierwszym dniu nowej pracy. A co ważne chcielibyśmy, aby dobrze odbierano nas jednak przez cały czas.

Jest kilka prostych i niezwodnych sposobów, żeby nie popełnić gafy podczas pierwszego spotkania i być pozytywnie odbieranym także w czasie kolejnych.

Ubierz się odpowiednio

Niby nie szata zdobi człowieka, ale jednak dość istotne znaczenie ma, co na siebie włożysz. Najpierw kogoś widzimy, a dopiero później zaczynamy rozmawiać, dlatego ubiór ma tu istotne znaczenie. Kiedy przygotowujemy się na ważne dla nas spotkanie warto poświęcić kilka minut więcej, by zadbać o to, co chcemy założyć.

Nie spóźniaj się

Kiedy się spóźniasz dajesz pretekst tej drugiej osobie, by mogła o tobie już pomyśleć bez spotkania ciebie. Zdecydowanie mniej frustrujące jest czekanie na tę druga osobę, niż nerwowe zerkanie na zegarek wiedząc, że się spóźnisz. Spóźnieniom mówimy nie.

Nie łam obietnic

Jeśli coś obiecujesz, to miej pewność, że się z tej obietnicy wywiążesz. Tu nie chodzi tylko o zrobienie dobrego wrażenia mówiąc: „Nie ma problemu, ja się tym zajmę”, ale o faktyczne dotrzymanie słowa. Nic tak nie psuje wizerunku, jak niewywiązanie się ze złożonych obietnic, choćby tych najbardziej błahych.

Szanuj innych

Bez względu na różnorodność opinii i poglądów, z którymi się nie zgadzasz, szanuj ludzi, z którymi rozmawiasz, spierasz się. Chyba jedną z rzeczy, która zraża innych do nas jest brak szacunku wobec drugiego człowieka, pogardzanie nim, wyśmiewanie, poniżanie. Pamiętaj o tym.

Mów często „proszę” i „dziękuję”

Brzmi jak lekcja dla przedszkolaka, ale tak się składa, że w dorosłym życiu wielu z nas o tych dwóch słowach zapomina. Wiem sama po sobie, kiedy spotykam się z kimś w kawiarni i ten ktoś traktuje kelnera jak powietrze – wiele traci w moich oczach. Niestety często obserwuję ludzi, którzy bez „dzień dobry” wchodzą do sklepu, z ust których w najbardziej codziennych sytuacjach nie pada ani „proszę” ani „dziękuję.

Uśmiechaj się

Moim zdaniem nic nie robi tak dobrego wrażenia na drugim człowieku, jak uśmiech, który otwiera drogę do porozumienia, a do tego jest zaraźliwy. Uśmiechaj się jak najczęściej i pokaż innym, że świat wcale nie jest zły, a my powinniśmy dostrzegać w nim wiele powodów do radości.

Fot. iStock/Martin Dimitrov

Fot. iStock/Martin Dimitrov

Odłóż telefon

Zmora naszych czasów – telefon. Nie możesz z kimś się spotykać i jednocześnie zerkać w telefon odpisując na wiadomości innych. Jak ty byś się czuł, gdyby ktoś w ten sposób zachował się wobec ciebie. Warto na to zwrócić uwagę, zarówno samemu sobie, jak u drugiej osobie. Spotykasz się ze mną, to poświęć swój czas dla mnie, a nie jeszcze setkom innych ludzi.

Nie uciekaj wzrokiem

Kiedy z kimś rozmawiasz skup jego i swoją uwagę na tej rozmowie, a najłatwiej zrobić to utrzymując kontakt wzrokowy. Nie mów do kogoś stojąc bokiem, nie uciekaj wzrokiem, nie spuszczaj oczu. Chcesz, by ktoś traktował cię poważnie i zapamiętał cię – spójrz mu w oczy.

Nie bierz wszystkiego na poważnie

Nie bądź sztywniakiem, bez braku dystansu do siebie i do świata. Ludziom, którzy nie śmieją się z siebie i z żartów innych, trudno zaufać i trudno się do nich przekonać. Nie musisz być śmiertelnie poważnym choćby nawet podczas pierwszego spotkania. Trafi ci się jakaś gafa – obróć to w żart. To zdecydowanie lepsza droga.

Uścisk dłoni

Pomyśl, jakie wrażenie chcesz wywrzeć na drugiej osobie. Nie bez kozery mówi się o tym, że uścisk dłoni odzwierciedla twój temperament. Są osoby, które podczas pierwszego spotkania oczywiście towarzyskiego, a nie zawodowego – przytulają się tworząc w ten sposób pewien rodzaj intymności. Ale uwaga, nie każdy jest przygotowany na bliski kontakt fizyczny. Warto wyczuć granicę, do jakiej możemy się posunąć.

Komplementuj innych

Jeśli widzisz, że ktoś świetnie wygląda, powiedz to. Komplementy co prawda wprawiają nas w zakłopotanie, ale mimo wszystko jest nam miło, kiedy ktoś z boku zauważa nasze starania – że schudliśmy, że mamy włosy inaczej obcięte, że dobrze nam w jakimś kolorze sukienki. Szczery komplement to zawsze dobre wrażenie.

Nie narzekaj

Choć narzekanie to nasza skłonność narodowa, to wystrzegaj się tego, no chyba, że lubisz usiąść i narzekać na wszystko i wszystkich, ale to nie ma nic wspólnego z robieniem dobrego wrażenia. Myśl pozytywnie i opowiadaj o pozytywnych sprawach nie skupiając się na tym, co ci w życiu nie wyszło.

A Wy? Na kim dzisiaj chcecie zrobić dobre wrażenie?


Lifestyle

Jesteś w stanie odróżnić, co jest „prawdziwe”?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
1 sierpnia 2016
Fot. Screen z Facebooka/ Bored panda
 

Poniedziałek nie musi gryźć. A żeby jeszcze łagodniej przejść ze świata nicnierobienia do tego 200% normy – przyda się odrobina relaksu. To co, jesteście w stanie odróżnić, który z tych przedmiotów jest prawdziwy? Mi się niestety nie udało ;).

Obejrzyjcie niesamowity filmik, odprężcie się i podajcie dalej.


Źródło: Facebook BoredPanda


Lifestyle

Konkurs „Chcesz być szczęśliwa? Uśmiechnij się! Pokaż nam swoją radość”

Redakcja
Redakcja
1 sierpnia 2016
Fot. iStock/Petar Chernaev

Czy wiecie, że uśmiechem można oszukać swój mózg? Naprawdę. Możecie przekonać się na własnej skórze. Otóż, okazuje się, że nawet przyklejając sobie do twarzy sztuczny uśmiech, na który w ogóle nie macie ochoty, wasz mózg odczytuje to jako sygnał, że wszystko jest w porządku, że jest wam dobrze. Tym samym obniża poziom stresu, pompuje hormony, które sprawiają, że nasz nastrój się polepsza. Wystarczy grymas na twarzy – by ten został zamieniony przez nasz mózg w prawdziwy uśmiech.

A że uśmiech jest zaraźliwy, wszyscy o tym wiemy. Akurat to możemy sprawdzić bez żadnego problemu po prostu uśmiechając się do innych. O ile przyjemniej się czujemy spotykając kogoś, kto się do nas uśmiechnie. Odruchowo ten uśmiech odwzajemniamy, a za tym toczy się już cała lawina uśmiechniętych ludzi.

Tak często o tym zapominamy. Tak rzadko uśmiechamy się do siebie, do innych pędząc w tej naszej codzienności. Dlatego postanowiliśmy to zmienić. Wraz z Gabinetem Stomatologicznym „Uśmiech Zdrowia”, bo kto jak kto, ale oni wiedzą najlepiej jak zadbać o piękny uśmiech, zapraszamy was na konkurs:

„Chcesz być szczęśliwa? Uśmiechnij się! Pokaż nam swoją radość”.

  1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.
  3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszą nadesłaną wiadomość.

Zadanie konkursowe:

Zadanie jest bardzo proste. Otóż prześlij do nas na adres [email protected] swój uśmiech. Zachwyć nas swoją radością i pokaż, jak bardzo jesteś szczęśliwa. My z wielką przyjemnością najciekawsze, najbardziej zwariowane, najbardziej zaskakujące zdjęcia nagrodzimy.

Zdjęcia* w formie elektronicznej przesyłajcie na adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując Konkurs „Chcesz być szczęśliwa? Uśmiechnij się! Pokaż nam swoją radość”. Nie zapomnijcie w wiadomości podać swojego imienia i nazwiska.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

*Dopuszczalny jest kolaż składający się maksymalnie z 3 zdjęć.

Nagrody:

Dla trzech zwycięzców Gabinet Stomatologiczny „Uśmiech Zdrowia” ufundował nagrody: pełny zabieg czyszczenia zębów, który obejmuje: scaling, piaskowanie oraz fluoryzację.

Koszt zabiegu to 250zł.

Fot. iStock/ Sneksy

Fot. iStock/ Sneksy

 

To jak? Uśmiechajcie się, róbcie zdjęcia i przesyłajcie do nas. Czas trwania konkursu od 01.08.2016 do 15.08.2016.


Regulamin konkursu dostępy tutaj.

Galeria konkursowa

Magdalena Górecka

Magdalena Górecka

Iwona Grudziądz

Iwona Grudziądz

Tomasz Kejna

Tomasz Kejna

Justyna Maria Faszcza

Justyna Maria Faszcza

TOMCZYK EWELINA

TOMCZYK EWELINA

Katarzyna Bylica

Katarzyna Bylica

Paweł Sawski

Paweł Sawski

Justyna Mordon

Justyna Mordon

Patrycja Zaremba

Patrycja Zaremba

Paulina Bilińska

Paulina Bilińska

Emila Kejna

Emila Kejna

Magdalena Kiepas

Magdalena Kiepas

Karolina Kruk

Karolina Kruk

Martyna Targosz

Martyna Targosz

Katarzyna Pawlak

Katarzyna Pawlak

 Agnieszka Kędziora

Agnieszka Kędziora


Zobacz także

4 znaki zodiaku, które mają problem z odchudzaniem

Po czym poznasz, że jesteś silna? Słaby mężczyzna ma przy tobie tylko dwie możliwości: stać się silnym, albo odejść

Po czym poznasz, że jesteś silna? Słaby mężczyzna ma przy tobie tylko dwie możliwości: stać się silnym, albo odejść

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie na Ukrainie? Cztery rady psycholożki dziecięcej, Aleksandry Piotrowskiej