Dom i wnętrze Lifestyle Psychologia

„Chcesz uporządkować swoje życie? Uporządkuj przestrzeń wokół siebie”. Ruszamy z nową akcją

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
17 maja 2017
Fot. iStock / Delpixart
 

Siadasz na kanapie, patrzysz na to, co cię otacza i… Albo oddychasz z ulgą albo przepełnia cię frustracja. Jak jest u ciebie? Masz czasem wrażenie, że chciałbyś uciec, wyprowadzić się i zacząć jeszcze raz żyć lżej, spokojniej, w harmonii? Miewasz takie myśli? Może nachodzą cię wtedy, gdy dopada cię chandra, gdy coś nie układa się w związku, pracy, w relacjach z rodziną, a na domiar złego z szafy wysypuje się na ciebie stos ubrań?

Wydaje się, że nagle ich waga pomnożyła się do wagi emocjonalnego słonia, choć to nadal tylko kilka bluzek.

Znamy to doskonale i wiemy, że bez względu na to czy postanowisz zostać minimalistką, perfekcyjną panią domu czy japońską mistrzynią porządkowania przestrzeni – takie wielkie odgracanie życia ma zbawienny wpływ. Również na to, jak wiele bałaganu mamy w myślach.

Dlatego ruszamy z naszą nową akcją, „Chcesz uporządkować swoje życie? Uporządkuj przestrzeń wokół siebie”. Bądźcie z nami i zróbcie ten pierwszy krok. Partnerem naszej akcji jest Curver, dzięki któremu czekają na was wspaniałe nagrody.

Gotowe?

Wyzwanie pierwsze:

akcja porzadkowanie curver

Rozejrzyj się. Zapisz na kartce:

 • co naprawdę chcesz zmienić?
 • co najbardziej ci przeszkadza?

Co trzeba zrobić?

Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy przygotowywać dla Was wskazówki, jak uporządkować swoją przestrzeń i uwolnić głowę. Zróbcie swój plan wielkiego sprzątania i korzystajcie z naszych podpowiedzi. Pod artykułami publikowanymi w ramach akcji, piszcie, co udało wam się zrobić, co planujecie i oczywiście, jak się z tym poczułyście. Żeby żyło się lekko warto odpiąć odrobinę ciężarów, które nosimy!

Najfajniejsze komentarze nagrodzimy 🙂 Jak zawsze będziemy brać pod uwagę waszą aktywność i zaangażowanie w zmiany.

Akcja trwa od 17.05.2017 do 31.05.2017 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 10.06.2017 roku

Nagrody:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

8 x zestaw koszy Knit, składający się z kosza na bieliznę KNIT 57l oraz kosza do magla KNIT 40l

Linia produktów Knit jest nowoczesną kolekcją o unikatowym designie, nawiązując do modnego trendu robienia na drutach. Tkana struktura oraz dbałość o detale dodaje jej emocjonalnego i artystycznego charakteru, a wytrzymały materiał zapewnia wysoką funkcjonalność. Stylowe kosze na bieliznę w szczególności pomagają zachować porządek w łazience czy pralni, dodając jednocześnie tym wnętrzom niesamowitego uroku.

curver

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Dom i wnętrze Lifestyle Psychologia

Przestań się wszystkim przejmować! Wypróbuj metodę Zero Żalu i „olej” nieistotne sprawy

Redakcja
Redakcja
18 maja 2017
Fot. iStock / Dekalog człowieka radosnego
 

Odpowiedzialność jest ważną cechą, ale branie życia za bardzo poważnie nie zawsze wychodzi na zdrowie. Często przytrafiają się rzeczy, które zmuszają do chwili zastanowienia i znalezienia odpowiedzi na pytanie, co dalej robić? Ale nadmierne przejmowanie się problemami ani szybciej ich nie rozwiąże, ani nie pozwoli skupić się na czymś bardziej przyjemnym.

Posprzątaj w swojej głowie

Łatwiej o czymś mówić, niż konkretnie działać, dlatego często na dobrych chęciach się kończy. Dalej przejmujesz się nawet tym, czym nie powinnaś, marnując swój czas i energię. Ale jeśli postarasz się choć trochę, na pewno uda ci się wprowadzić potrzebne zmiany w swojej głowie. Uporządkowanie priorytetów zdecydowanie rozwiewa wątpliwości i pokazuje, czym rzeczywiście warto się zająć.

Zrób listę

To ułatwi podjęcie decyzji, od czego zacząć porządki. Umieść na niej wszystkie sprawy, które w jakiś sposób cię ograniczają lub przywiązują. Zaznacz to, co cię najczęściej przytłacza, wpływa na twoją wrażliwość i odbiera energię. Może to być bezsensowne chodzenie po galerii handlowej, siedzenie na działce i teściów gdy marzysz o seansie w kinie czy marnowanie czasu na portalach społecznościowych kosztem swego życia. Wszystko, co się znajdzie na tej liście (pamiętaj, bądź wobec siebie uczciwa!) czeka na uprzątnięcie. Koniec z zagraceniem umysłu, czas lepiej zorganizować mentalną przestrzeń.

Działaj bez sentymentów, czyli metoda Zero Żalu

Stworzyła ją Sarah Knight i omówiła w książce „Magia olewania”. To trudne, ale konieczne, bo powracanie do sentymentów, zastanawianie się nad tym, czy aby na pewno chcesz się z czymś pożegnać nie ma sensu. Po stworzeniu listy musisz się jej konsekwentnie trzymać, a im więcej będziesz nad tym myślała, tym bardziej skłonna będziesz aby odpuścić. Aby było łatwiej, podziel swoją listę na kategorie:

 • 1. rzeczy,
 • 2. praca,
 • 3. przyjaciele, znajomi, obcy,
 • 4. rodzina.

Dzięki temu łatwiej dokonasz selekcji rzeczy mniej ważnych i dojdziesz do wniosku, co naprawdę nie sprawia ci radości i dasz sobie z tym spokój. Zacznij od rzeczy, bo będzie ci łatwiej. Zrozumiesz, że nie musisz robić tego, co wypada, czego oczekują inni i co ma ich zadowolić. Najzwyczajniej w świecie podejmij decyzję, czym nie będziesz się przejmować, a potem „olej” to.

I nie martw się tym, czy przypadkiem rodzina i znajomi się na ciebie nie obrażą. Bądź szczera i uprzejma a nowe granice wytyczysz łatwiej, niż podejrzewasz. Im częściej będziesz w porządku wobec siebie, tym lepsze będzie twoje życie.


 

źródło: Vita, nr 5 2017, sukcespisanyszminka.pl


Dom i wnętrze Lifestyle Psychologia

Regulamin akcji „Chcesz uporządkować swoje życie? Uporządkuj przestrzeń wokół siebie”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
17 maja 2017
Fot. iStock / Delpixart

Regulamin akcji „Chcesz uporządkować swoje życie? Uporządkuj przestrzeń wokół siebie”

WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE „Chcesz uporządkować swoje życie? Uporządkuj przestrzeń wokół siebie”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Akcji pod nazwą Konkurs „Chcesz uporządkować swoje życie? Uporządkuj przestrzeń wokół siebie”  zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od Akcja trwa od 17.05.2017 do 31.05.2017 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 10.06.2017 roku
 3. Sponsorami nagród w Konkursie jest marka Curver- zwana dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl. 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsorów nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich. 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
  ZADANIE KONKURSOWE

  Co trzeba zrobić?

  Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy przygotowywać dla was wskazówki, jak uporządkować swoją przestrzeń i uwolnić głowę. Zróbcie swój plan wielkiego sprzątania i korzystajcie z naszych podpowiedzi. Pod artykułami publikowanymi w ramach akcji, piszcie, co udało wam się zrobić, co planujecie i oczywiście, jak się z tym poczułyście. Żeby żyło się lekko warto odpiąć odrobinę ciężarów, które nosimy!

 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania.
 3. W czasie trwania konkursu można dodawać wiele komentarzy. Organizator weźmie również pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu aktywność uczestników podczas wszystkich wyzwań.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 10.06.2017 roku

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

  1. Sponsorem nagród w Konkursie jest marka Curver-  – zwany dalej Sponsorem.
  2. Laureatami Konkursu zostanie 8 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  3. Nagrody:

   8 x zestaw koszy Knit, składający się z kosza na bieliznę KNIT 57l oraz kosza do magla KNIT 40l

4. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.

5. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.

6. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne akceptacją niniejszego regulaminu oraz z prawem do wykorzystania tejże pracy przez Organizatora w celach promocyjnych.

7. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.

8. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom  za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.

Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.

Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.

Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.

Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.

Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.

Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).


Zobacz także

Świąteczny reset. Kto znajdzie jajo?

Jola Lewicka

Rozbiera kobiety, by zobaczyły jakie są piękne. Jola Lewicka: „Nie ma znaczenia jak wyglądasz, ale jak o sobie myślisz, że wyglądasz.”

Stylowy relaks pod gołym niebem