Go to content

Chcesz schudnąć, nie popełniaj tych błędów. Akcja „To lato jest Twoje. Pierwszy krok do zmian”

Fot. iStock/AntonioGuillem

Dlaczego tak trudno wytrwać nam na diecie? Bo często jest ona zwyczajnie nieskuteczna, a do tego my oczekujemy błyskawicznych jej efektów. Tak się niestety nie da. Stała utrata wagi bez efektu jo jo, to ciężka praca, ale z jakimi efektami.

Chcesz schudnąć naprawdę, nie na chwilę? Nie popełniaj tych błędów:

Nie tnij kalorii bez uwzględnienia BMR

Wiadomo, że najprostszą formą na pozbycie się zbędnych kilogramów jest spalanie więcej kalorii niż przyjęliśmy. Nie chodzi jednak o to, żeby jeść za mało i ograniczyć kalorię do minimum. Każdy z nas jest inny, każdy ma inny BMR, czyli podstawową przemianę materii. Na jej podstawie powinniśmy wyliczyć ilość spożywanych kalorii.

Nie głoduj się

Są tacy, którzy twierdzą, że zastosowanie dwóch dni kompletnego postu w ciągu tygodnia da szybki efekt utraty wagi. Nic bardziej mylnego. Organizm zakoduje sobie głodówkowe dni i będzie odkładał kalorie spożyte wcześniej. W ten sposób tylko spowolnisz swój metabolizm, a to pierwszy krok do przybierania na wadze.

Nie ograniczaj węglowodanów

Jeśli łączysz dietę z wysiłkiem fizycznym, nie ma opcji, by pozostać na diecie nisko węglowodanowej. Cukry dostarczają paliwa naszemu organizmowi, dają mu energię. Jeśli je odstawiamy organizm zapasy zacznie czerpać z tłuszczu, a następnie z białka i mięśni. To może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Pamiętaj węglowodany pomagają spalać tłuszcz.

Nie myl pragnienia z głodem

Bardzo często, gdy pijemy niewystarczającą ilość wody, mylimy uczucie pragnienia z głodem. To prowadzi do niepotrzebnego objadania się. Należy pić około 2 litrów wody dziennie, nawodniony organizm nie domaga się dodatkowej porcji jedzenia.

Nie podjadaj wieczorem

Zasada stara jak świat, ale żeby nie podjadać wieczorem, trzeba się najeść w ciągu dnia i polubić lekkie poczucie głodu, które towarzyszy nam, gdy kładziemy się spać. Niech twój organizm w nocy zajmie się odpoczynkiem, a nie trawieniem wrzuconego w siebie wieczorem jedzenia.

Nie daj się nabrać

Na co? Na niskotłuszczowe produkty. To, że na opakowaniu widnieje 0% tłuszczu, wcale nie znaczy, że jest odpowiedni dla twojej diety. Dlaczego? Bo najczęściej, by utrzymać dobry smak odtłuszczonych produktów dodawanych jest do nich cukier… I koło się zamyka. Ty ograniczasz tłuszcz, w zamian dostajesz wielką porcję cukrów prostych. I dziwisz się, że nie chudniesz?

Nie oczekuj cudów

Najpierw mierz siły na zamiary. Pomyśl jak realnie możesz wyglądać, jaką sylwetkę jesteś w stanie osiągnąć. I nie oczekuj, że szybka dieta i błyskawiczna utrata wagi zbliży cię do ideału. To tak nie działa. Szybko to znaczy bez równowagi, z zachwianiem metabolizmu, a w efekcie z potężnym jo-jo. A przecież nie o to ci chodzi.

Wakacje co prawda zbliżają się ku końcowi. Udało się tobie dokonać zmian? Jeśli nie w takim stopniu, w jakim założyłaś sobie na początku, to może rozłóż swoje plany w czasie. I pomyśl, jak cudownie będziesz wyglądać za kilka miesięcy, nie mówiąc o kolejnym lecie. A nam napisz, co już udało ci się dokonać.

Będziesz chciała się poddać? Nie rób tego, masz nas!

Wśród najaktywniejszych z was wybierzemy i nagrodzimy najfajniejsze komentarze! Rozwiązanie akcji po 15. sierpnia. Bądźcie z nami!

Akcja „”To lato jest Twoje. Pierwszy krok do zmian”

Co trzeba zrobić?

Przez kolejne sześć tygodni będziemy specjalnie dla was pisać jak odmienić swoje życie – jak żyć zdrowiej, piękniej; jak schudnąć, jeść zdrowiej, ćwiczyć; jak uwolnić swoją głowę; nauczyć się czegoś nowego. Jak odmienić swoje życie – na lepsze! W komentarzu pod tym tekstem, napisz, co udało ci się zrobić, jakie masz plany i i sukcesy? To lato jest nasze, razem sięgniemy po gwiazdkę z nieba!


Nagrody:

Od marki Diu Vitam

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  tygodniowy pakiet wody Diu Vitam (3 kartony)

Od marki Eveline:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 zestaw składający się z:
– kremu z lini Express Face Care
– kremu z lini AquaHybrid
– kremu z lini LiftHybrid krem 40+

Od marki NOVA Kosmetyki:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw kosmetyków zawierający:
– pianka do mycia twarzy GoCranberry
– maseczka do twarzy GoCranberry
– krem ochronny z SPF 10

Od marki Bioline

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 x  wybrany produkt do pielęgnacji ciała (body oil coconut, body oil monoi lub balsam sweet almond ) + mydełko aleppo

Od marki by Insomnia

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  T-shirt Nell z nadrukiem

Od marki FootMedica

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x konsultacja podologiczna (wraz z drobnym zabiegiem w przypadku potrzeby)
2 x  badanie stóp (obejmujące badanie manualne i badanie komputerowe stóp)

Partnerzy akcji:

logotypy akja lato

Czas trwania akcji: od 04.07.2016 do 15.08.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane: cz. 1) po 3 tygodniach trwania akcji, cz. 2) do 10 dni od jej zakończenia.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji