Go to content

Oczy zielone, życie szalone? Sprawdź, co mówi o tobie kolor oczu

fot. wundervisuals/iStock

Mówi się, że oczy są odzwierciedleniem duszy. Wystarczy spojrzeć w nie głęboko, by dowiedzieć się, z kim mamy do czynienia. Jak się okazuje, istnieje zależność między kolorem oczu, a cechami charakteru. Szalony, kreatywny czy stały w uczuciach? Sprawdź, co mówi o tobie kolor oczu.

Co mówi o tobie kolor oczu?

Niebieskie oczy

Osoby obdarzone niebieskimi oczami są niezwykle uczuciowe, wrażliwe i romantyczne. Choć często uważa się, że niebieskoocy są zamknięci w sobie, to zdecydowana większość kobiet charakteryzuje się silną psychiką i dużym uduchowieniem. Taką barwą tęczówki wyróżniają się osoby o bogatej wyobraźni, sympatyczne, uprzejme i chętnie niosące pomoc innym. Co ciekawe, osoby o niebieskich oczach posiadają umiejętność dobrego planowania i przewidywania.

Zielone oczy

Zielonym kolorem oczu może pochwalić się jedynie około 1-2 proc. populacji. Najczęściej spotykamy go u mieszkańców północnych krajów europejskich. Ponoć osoby o zielonych tęczówkach uważane są za bardzo atrakcyjne i seksowne. To jednostki bardzo inteligentne, kreatywne i spostrzegawcze. Osoby te są silnie psychiczne i nie boją się pracy pod presją czasu. Szybko zawierają nowe znajomości, są wiernymi partnerami i odpowiedzialnymi przyjaciółmi. Zdarza się, że zielonoocy mają problem z przyjmowaniem komplementów i pochwał. Choć są bardzo poukładani, to stać ich też na trochę szaleństwa i nieprzewidywalności.

Zobacz również: Domowe sposoby na podkrążone oczy – mleko, pomidory, ziemniak

Jasnobrązowe oczy

Osoby o oczach piwnych i bursztynowych doskonale odnajdują się w nowych sytuacjach i chętnie podejmują wyzwania. Lubią adrenalinę, są towarzyskie i łatwo nawiązują nowe przyjaźnie. W związkach są wierne, uczciwe i stałe uczuciowo. Należą do osób godnych zaufania – cieszą się szacunkiem i doceniane są ze względu na szczerość i prawdomówność. Niektórzy szybko się denerwują, dają się ponieść emocjom, a tym samym zdarza się, że ranią innych – nawet najbliższych.

Ciemnobrązowe oczy

Brąz jest bardzo popularnym kolorem tęczówki. Około 90 proc. społeczeństwa ma właśnie brązowy kolor oczu – niemalże wszyscy mieszkańcy Azji, Afryki i Ameryki Południowej, a także większość mieszkańców Europy i Australijczyków. Osoby o oczach ciemnobrązowych uważane są za odpowiedzialne, uczciwe i wierne. Kierują się swoimi zasadami i poczuciem moralności. Asertywność to ich mocna strona. Osoby posiadające ten kolor oczu doskonale sprawdzają się w rolach przywódców, liderów i kierowników. Wyróżniają się dużym temperamentem, lubią dominować, a także posiadają zdolność motywowania innych. Osoby o ciemnobrązowych oczach są pełne energii do działania, silne i odpowiedzialne. Co ciekawe, brązowa tęczówka, która zawiera dużo melaniny, chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele schorzeń narządu wzroku.

Zobacz również: Trzy „brzydkie” cechy charakteru, które świadczą o twojej wysokiej inteligencji. Nie zmieniaj się!

Szare oczy

Szary kolor oczu jest bardzo rzadko spotykany. Jest domeną osób kreatywnych, twórczych i mających silną osobowość. Szaroocy są bardzo ambitni, lubią wyzwania i ryzyko. To osoby odważne, lubiące rywalizację. Zdarza się, że osoby o szarym kolorze tęczówki, w życiu prywatnym mają problem z odwagą, często się izolują i zachowują szczególną ostrożność w relacjach damsko-męskich. Osoby o szarych oczach wyróżniają się nietypowym poczuciem humoru, a niektórzy w ogóle nie lubią żartować. Podobno szaroocy wykazują o wiele większą wytrzymałość na ból w porównaniu do osób o ciemnych oczach.