Go to content

Blogerka nie goliła ciała przez rok. W ten sposób chce promować naturalne piękno

Fot. Screen Instagram/i_am_morgie

Wyobrażasz sobie nie golić regularnie nóg? Nie depilować pach? Blogerka fitness postanowiła zerwać z kultem pięknego ciała i na rok odrzuciła przyrządy do depilacji. Efektem postanowiła podzielić się w mediach społecznościowych. Jej projekt robi furorę i budzi wiele emocji.

Blogerka Morgan Mikenas miała dosyć przestrzegania norm narzuconych przez społeczeństwo. Zbuntowała się przeciwko kultowi gładkiego ciała i postanowiła promować naturalność. Jako powód podała także zmęczenie częstą depilacją, która zajmowała jej sporo czasu. Na Youtube znajduje się nagrany przez nią film, w którym opowiada o swoim projekcie. – Uważam, że powinniśmy odchodzić od przymusu przyjmowania wyznaczonych norm kulturowych. Najważniejsze, żeby ludzie robili tylko to, co sprawia, że czują się ze sobą dobrze. Nikt nie powinien być za to oceniany – tłumaczy.

Jej celem nie jest zachęcenie dziewczyn do zaprzestania depilacji i odsłaniania wiosną nieogolonych nóg. Chce jedynie zwrócić uwagę na to, że naturalność jest piękna. Apeluje także o zainteresowanie się niesprawiedliwymi oczekiwaniami społecznymi.

 

Zdjęcia dziewczyny wywołały dyskusję. Wielu internautów jest oburzonych i nie ukrywa swojego obrzydzenia, jednak jest też spora grupa, która popiera brak depilacji i gratuluje jej odwagi.

W dzisiejszych czasach nieogolone pachy bądź nogi mogą stać się powodem wykluczenia społecznego. Dziewczyny, które się nie depilują są wyśmiewane i wytykane palcami. Dlatego warto uświadamiać społeczeństwo, że każdy ma prawo decydować o swoim ciele i o tym, jak ono wygląda. Takich projektów powinno być więcej.