Lifestyle

Akcja „Zęby na 6-tkę!”. Weź udział w rodzinnej akcji z nagrodami Oral-B!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
5 sierpnia 2019
 

Dobrze wiemy, że o zęby trzeba dbać! Jednak jak sprostać temu wyzwaniu, gdy maluch nie ma ochoty zaprzyjaźnić się z pastą i szczoteczką? Co robić, gdy starsze dziecko nie daje się przekonać do wieczornego mycia zębów? Wiecie, że co drugie dziecko w Polsce ma próchnicę? Połowa dzieci trzyletnich zmaga się z próchnicą, u nastolatków to już 90 proc.*. Do stomatologa biegniemy dopiero, gdy zaczyna boleć, a raczej, gdy już boli na całego. To ostatni dzwonek, by coś zmienić, by nauczyć nasze dzieci najprostszej i najważniejszej umiejętności. Troski o własne zdrowie.

Małe ząbki – duże wyzwanie! Weź udział w naszej akcji i wygrywaj wspaniałe nagrody od Oral-B!

Akcja „Zęby na 6-tkę!”

Przez dwa tygodnie będziemy zachęcać i podpowiadać wam, jak dbać o piękny uśmiech waszego dziecka. Pierwszy tydzień dedukujemy maluchom i ich rodzicom, drugi poświęcimy budowaniu nawyków sprzyjających prawidłowej higienie jamy ustnej u starszych dzieci. Bądźcie z nami, podejmujcie codzienne mini-wyzwania i wygrywajcie wspaniałe nagrody od marki Oral-B.

Do wygrania co tydzień 25 elektrycznych szczoteczek do zębów – by mycie zębów było przyjemne i wyjątkowo skuteczne.

Poświęćcie nam dwa tygodnie – tylko tyle. Bądźcie uważni na swoje dzieci, jesteśmy z wami, wspieramy was, ale to jest akcja, która wymaga waszej obecności, tej prawdziwej. 5 minut dziennie poświęcone na wspólne mycie zębów to niewielka cena za zdrowie i umiejętność wzięcia za nie odpowiedzialności.

Pierwszy tydzień naszej zabawy, trwający od 05.08.2019 do 11.08.2019 roku dedykujemy maluchom i ich rodzicom. Uczcie swoje dzieci podstaw prawidłowej higieny jamy ustnej i wygrywajcie dla nich wspaniałe szczoteczki z wizerunkiem ich ulubionych bohaterów z bajek. Sprawdźcie dzisiejsze wyzwanie poniżej. 🙂

Rodziców starszych dzieci zapraszamy do udziału w zabawie w drugim tygodniu akcji – od 12.08.2019 do 18.08.2019 roku.

Partnerem akcji jest

Tydzień I – Wyzwanie #1

Nic nie działa lepiej niż skuteczna motywacja. Najlepszą z możliwych jest świadomość dbałości o własne zdrowie, ale… Gdy ma się kilka lat, bardzo trudno jest wybiegać myślami tak daleko w przyszłość. Trudno wam zagonić malucha do szczotkowania? Spróbujcie zrobić swoją tablicę zdrowych zębów. Przybijajcie na niej stemple, naklejacie naklejki i bawcie się przy tym najlepiej na świecie! Już samo przygotowanie takiej planszy to świetna zabawa i zaangażowanie dziecka.

Namalujcie razem zdrowe zęby, za każde umycie stawiajcie serduszko przy ząbku – wymyślcie wspólną nagrodę za cały tydzień porządnego szczotkowania! Możecie rozwinąć nasz pomysł i trochę go „podkręcić”. W komentarzu do tego artykułu napiszcie, jak wam poszło i czy pomysł się spodobał. 

Pamiętajcie o tym, by odwiedzać nas codziennie.  Wśród najfajniejszych odpowiedzi wybierzemy laureatów naszej zabawy. Jak zawsze będziemy premiować waszą kreatywność, zaangażowanie i ilość wykonanych wyzwań.

Nagrody są bajeczne, ale przede wszystkim pamiętajcie, że każdy z was wygrywa ukształtowanie w dzieciach zdrowym nawyków, których nic nie zastąpi. Do dzieła!

Nagrody:

25 x szczoteczka Oral-B Kids z postaciami Disneya – dla dzieci w wieku 3+

 • Dzięki ruchom oscylacyjnym włókna szczoteczki delikatnie i skutecznie usuwają płytkę bakteryjną.
 • 7 600 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę.
 • 2 tryby szczotkowania: tryb czyszczenia codziennego oraz tryb delikatnego czyszczenia.
 • Profesjonalny 2 minutowy timer, który sygnalizuje co 30 sekund, ze należy przejść do czyszczenia kolejnego obszaru jamy ustnej.
 • Kompatybilna z aplikacją Disney Magic Timer, zachęca dzieci do dłuższego szczotkowania zębów.

Sprawdź pozostałe wyzwania w naszej akcji  tutaj.


Akcja trwa od 05.08.2019 do 18.08.2019 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 01.09.2019 roku

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.

*wprost.pl

Lifestyle

5 emocjonalnych ran z dzieciństwa, które wnosisz do relacji, jeśli jako dziecko nie doświadczyłaś miłości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 sierpnia 2019
Fot. Pixabay / ecowa / CC0 Public Domain
 

Prawo do miłości rodziców jest bezwarunkowym prawem dzieci. Nie żyjemy jednak w idealnym świecie, choć społeczeństwo woli podtrzymywać światopogląd, że wszyscy rodzice (a szczególnie matki) kochają swoje dzieci, wiedzą, jak okazywać im miłość, i wiedzą, jak je najlepiej wychować. Zakłada się, że każdy rodzic jest dojrzałym, odpowiedzialnym dorosłym, bez żadnych problemów emocjonalnych, które mogłyby wpłynąć na jego rodzicielstwo. To spory błąd, a poczucie bycia niechcianym i niekochanym w dzieciństwie tworzy na naszej psychice emocjonalne rany, które nie pozostają bez wpływu na związki, w jakie wchodzimy jako dorośli ludzie.

5 emocjonalnych ran z dzieciństwa, które wnosisz do relacji, jeśli jako dziecko nie doświadczyłaś miłości

1. Dystans

Dziecko wychowane przez rodzica, który otacza je miłością, wsparciem i troską, postrzega związki i przywiązanie do drugiej osoby jako coś dobrego i bezpiecznego. Dziecko wychowywane tam, gdzie rodzic nie okazuje uczuć lub jest niespójny w ich okazywaniu, dowiaduje się, że „ludziom nie można ufać”. Uczy się, że relacje nie są bezpieczne ani spójne; mogą się szybko zmienić. Dla dziecka, które potrzebuje emocjonalnej informacji zwrotnej i przywiązania, jest to druzgocące.  Jako dorosły stale szuka stabilizacji emocjonalnej, ale uczy się pozostać zdystansowanym do kwestii miłości.  Związki sprawiają, że jest niespokojny i niepewny, ponieważ zawsze oczekuje odrzucenia.

2. Problemy z zaufaniem

Dziecko wychowywane przez bliskich, którzy pomagają mu zrozumieć i rozwiązać nawet proste problemy, jako dorosły ufa innym i wierzy, że powinniśmy się wzajemnie wspierać. Dziecko odsunięte, odepchnięte przez rodziców, musi nauczyć się radzić sobie ze wszystkim same. W dorosłym życiu, w związku mierzy się z przekonaniem, że w razie potrzeby partner nie ochroni go ani nie pomoże, a relacje emocjonalne są niebezpieczne.

3. Trudności ze stawianiem oraz przestrzeganiem granic

Jeśli czujemy się kochani w dzieciństwie, uczymy się, że ​​każdy zasługuje na swoją przestrzeń i czas, każdy ma potrzeby, które należy szanować. Niekochane dziecko nie dostaje  „wystarczającej ilości miejsca”.  Gdy dorośnie, będzie cenić sobie niezależność i własną przestrzeń bardziej niż inni, jednocześnie odczuwając potrzebę zadowolenia wszystkich. Będzie miało również problemy z interpretowaniem potrzeby innych dotyczących przestrzeni. Z reguły uważa bowiem, że ​​inni je odrzucają, jeśli nie chcą być razem dosłownie cały czas.

Bywa również, że gdy spotyka na swojej drodze tego kogoś, kto obdarza go silnym, bezwarunkowym uczuciem. Nie potrafi tego uczucia mądrze przyjąć. Albo dosłownie „rzuca się” na nie egoistycznie traktując partnera jak swoją własność.

4. Lęk przed porażką 

Kochający rodzic powinien nauczyć swoje dziecko, że niepowodzenie jest czymś normalnym w życiu. Niezrównoważony emocjonalnie rodzic może stosować wobec dziecka kary, jeśli nie spełni ono jego oczekiwań. To sprawia, że przyszły dorosły czuje, że jeśli z czymś sobie nie radzi, nie zasługuje na miłość ani aprobatę. W relacji miłosnej to bardzo trudna sytuacja dla naszego partnera.

5. Niska samoświadomość i brak poczucia wartości

Rodzic powinien okazywać dziecku konsekwentnie aprobatę i uwagę, aby nauczyło się ono, że jest kochane i dobre takie, jakie jest. Toksyczny, hiperkrytyczny rodzic sprawia, że dziecko wątpi w to, że jest godne miłości i uwagi i nie może nic zrobić dobrze. Czuje się wadliwe. Jako dorosły, nie potrafi rozpoznać swoich mocnych stron, ani zalet. Często wikła się w szkodliwe relacje, nie dostrzega sygnałów alarmowych w zachowaniu partnera.


Na podstawie: powerofpositivity.com


Lifestyle

Regulamin akcji „Zęby na 6-tkę!”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
5 sierpnia 2019

Regulamin akcji „Zęby na 6-tkę!”

WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE „Zęby na 6-tkę!”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Akcji pod nazwą „Zęby na 6-tkę!”  zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Blum Media sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.

  1. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora, w okresie Akcja trwa od 05.08.2019 do 18.08.2019 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 01.09.2019 roku
 2. Sponsorem nagród w Konkursie jest marka Oral-B. – zwana dalej Partnerem.
 3. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 4. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl. 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Partnera, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich. 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
  ZADANIE KONKURSOWE – dołącz do ackji tutaj.
  Przez dwa tygodnie będziemy podpowiadać wam, jak dbać o piękny uśmiech wasze dziecka. Pierwszy tydzień dedukujemy maluchom i ich rodzicom, drugi poświęcimy budowaniu nawyków sprzyjających prawidłowej higienie jamy ustnej u starszych dzieci. Bądźcie z nami, podejmujcie codzienne mini-wyzwania i wygrywajcie wspaniałe nagrody od marki Oral-B. Na naszej stronie www.ohme.pl, w czasie trwania akcji, znajdziecie specjalnie oznaczone artykuły, dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej u dzieci.Do wygrania co tydzień 25 elektrycznych szczoteczek do zębów – by mycie zębów było przyjemne i wyjątkowo skuteczne.Pierwszy tydzień naszej zabawy, trwający od 05.08.2019 do 11.08.2019 roku dedykujemy maluchom i ich rodzicom. Uczcie swoje dzieci podstaw prawidłowej higieny jamy ustnej i wygrywajcie dla nich wspaniałe szczoteczki z wizerunkiem ich ulubionych bohaterów z bajek. Sprawdźcie dzisiejsze wyzwanie poniżej. :)Rodziców starszych dzieci zapraszamy do udziału w zabawie w drugim tygodniu akcji – od 12.08.2019 do 18.08.2019 roku. Aby wziąć udział w akcji, należy wykonać mini-wyzwanie i opisać je w komentarzu do artykułu,
 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania.
 3. W czasie trwania konkursu można dodawać wiele komentarzy. Organizator weźmie również pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu aktywność uczestników podczas wszystkich wyzwań.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 50 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl. Laureaci zostaną wyłonieniu zgodnie z podziałem akcji na tygodnie (I tydzień – 25. laureatów, II tydzień – 25. laureatów).
 3. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 01.09.2019 roku

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

  1. Fundatorem nagród w Konkursie jest marka Oral-B – zwana dalej Partnerem.
  2. Laureatami Konkursu zostanie 5o osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  3. Nagrody:

   Nagrody:

   I tydzień akcji:
   25 laureatów

   II tydzień akcji:
   25 laureatów

4. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.

5. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.

6. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne akceptacją niniejszego regulaminu oraz z prawem do wykorzystania tejże pracy przez Organizatora w celach promocyjnych.

7. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami RODO. Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.

8. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom  za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i Partner nie ponoszą odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i Partner nie ponoszą odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i Partner nie ponoszą odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

Zobacz także

Spokojnie, to tylko awaria! 5 sytuacji, w których można i warto odpuścić

Jedenaście warstw, tapeta czy zła kolejność nakładania produktów? Najczęściej popełniane makijażowe błędy

W ciągu dwóch minut auto nagrzewa się do 36 stopni, w trakcie kolejnych czterech do 45… Obejrzyj i uratuj komuś życie