Lifestyle

Akcja „Zęby na 6-tkę!”. Weź udział w rodzinnej akcji z nagrodami Oral-B!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
5 sierpnia 2019
 

Dobrze wiemy, że o zęby trzeba dbać! Jednak jak sprostać temu wyzwaniu, gdy maluch nie ma ochoty zaprzyjaźnić się z pastą i szczoteczką? Co robić, gdy starsze dziecko nie daje się przekonać do wieczornego mycia zębów? Wiecie, że co drugie dziecko w Polsce ma próchnicę? Połowa dzieci trzyletnich zmaga się z próchnicą, u nastolatków to już 90 proc.*. Do stomatologa biegniemy dopiero, gdy zaczyna boleć, a raczej, gdy już boli na całego. To ostatni dzwonek, by coś zmienić, by nauczyć nasze dzieci najprostszej i najważniejszej umiejętności. Troski o własne zdrowie.

Małe ząbki – duże wyzwanie! Weź udział w naszej akcji i wygrywaj wspaniałe nagrody od Oral-B!

Akcja „Zęby na 6-tkę!”

Przez dwa tygodnie będziemy zachęcać i podpowiadać wam, jak dbać o piękny uśmiech waszego dziecka. Pierwszy tydzień dedukujemy maluchom i ich rodzicom, drugi poświęcimy budowaniu nawyków sprzyjających prawidłowej higienie jamy ustnej u starszych dzieci. Bądźcie z nami, podejmujcie codzienne mini-wyzwania i wygrywajcie wspaniałe nagrody od marki Oral-B.

Do wygrania co tydzień 25 elektrycznych szczoteczek do zębów – by mycie zębów było przyjemne i wyjątkowo skuteczne.

Poświęćcie nam dwa tygodnie – tylko tyle. Bądźcie uważni na swoje dzieci, jesteśmy z wami, wspieramy was, ale to jest akcja, która wymaga waszej obecności, tej prawdziwej. 5 minut dziennie poświęcone na wspólne mycie zębów to niewielka cena za zdrowie i umiejętność wzięcia za nie odpowiedzialności.

Pierwszy tydzień naszej zabawy, trwający od 05.08.2019 do 11.08.2019 roku dedykujemy maluchom i ich rodzicom. Uczcie swoje dzieci podstaw prawidłowej higieny jamy ustnej i wygrywajcie dla nich wspaniałe szczoteczki z wizerunkiem ich ulubionych bohaterów z bajek. Sprawdźcie dzisiejsze wyzwanie poniżej. 🙂

Rodziców starszych dzieci zapraszamy do udziału w zabawie w drugim tygodniu akcji – od 12.08.2019 do 18.08.2019 roku.

Partnerem akcji jest

Tydzień I – Wyzwanie #1

Nic nie działa lepiej niż skuteczna motywacja. Najlepszą z możliwych jest świadomość dbałości o własne zdrowie, ale… Gdy ma się kilka lat, bardzo trudno jest wybiegać myślami tak daleko w przyszłość. Trudno wam zagonić malucha do szczotkowania? Spróbujcie zrobić swoją tablicę zdrowych zębów. Przybijajcie na niej stemple, naklejacie naklejki i bawcie się przy tym najlepiej na świecie! Już samo przygotowanie takiej planszy to świetna zabawa i zaangażowanie dziecka.

Namalujcie razem zdrowe zęby, za każde umycie stawiajcie serduszko przy ząbku – wymyślcie wspólną nagrodę za cały tydzień porządnego szczotkowania! Możecie rozwinąć nasz pomysł i trochę go „podkręcić”. W komentarzu do tego artykułu napiszcie, jak wam poszło i czy pomysł się spodobał. 

Pamiętajcie o tym, by odwiedzać nas codziennie.  Wśród najfajniejszych odpowiedzi wybierzemy laureatów naszej zabawy. Jak zawsze będziemy premiować waszą kreatywność, zaangażowanie i ilość wykonanych wyzwań.

Nagrody są bajeczne, ale przede wszystkim pamiętajcie, że każdy z was wygrywa ukształtowanie w dzieciach zdrowym nawyków, których nic nie zastąpi. Do dzieła!

Nagrody:

25 x szczoteczka Oral-B Kids z postaciami Disneya – dla dzieci w wieku 3+

  • Dzięki ruchom oscylacyjnym włókna szczoteczki delikatnie i skutecznie usuwają płytkę bakteryjną.
  • 7 600 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę.
  • 2 tryby szczotkowania: tryb czyszczenia codziennego oraz tryb delikatnego czyszczenia.
  • Profesjonalny 2 minutowy timer, który sygnalizuje co 30 sekund, ze należy przejść do czyszczenia kolejnego obszaru jamy ustnej.
  • Kompatybilna z aplikacją Disney Magic Timer, zachęca dzieci do dłuższego szczotkowania zębów.

Sprawdź pozostałe wyzwania w naszej akcji  tutaj.


Akcja trwa od 05.08.2019 do 18.08.2019 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 01.09.2019 roku

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.

*wprost.pl

Lifestyle

5 emocjonalnych ran z dzieciństwa, które wnosisz do relacji, jeśli jako dziecko nie doświadczyłaś miłości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 sierpnia 2019
Fot. Pixabay / ecowa / CC0 Public Domain
 

Prawo do miłości rodziców jest bezwarunkowym prawem dzieci. Nie żyjemy jednak w idealnym świecie, choć społeczeństwo woli podtrzymywać światopogląd, że wszyscy rodzice (a szczególnie matki) kochają swoje dzieci, wiedzą, jak okazywać im miłość, i wiedzą, jak je najlepiej wychować. Zakłada się, że każdy rodzic jest dojrzałym, odpowiedzialnym dorosłym, bez żadnych problemów emocjonalnych, które mogłyby wpłynąć na jego rodzicielstwo. To spory błąd, a poczucie bycia niechcianym i niekochanym w dzieciństwie tworzy na naszej psychice emocjonalne rany, które nie pozostają bez wpływu na związki, w jakie wchodzimy jako dorośli ludzie.

5 emocjonalnych ran z dzieciństwa, które wnosisz do relacji, jeśli jako dziecko nie doświadczyłaś miłości

1. Dystans

Dziecko wychowane przez rodzica, który otacza je miłością, wsparciem i troską, postrzega związki i przywiązanie do drugiej osoby jako coś dobrego i bezpiecznego. Dziecko wychowywane tam, gdzie rodzic nie okazuje uczuć lub jest niespójny w ich okazywaniu, dowiaduje się, że „ludziom nie można ufać”. Uczy się, że relacje nie są bezpieczne ani spójne; mogą się szybko zmienić. Dla dziecka, które potrzebuje emocjonalnej informacji zwrotnej i przywiązania, jest to druzgocące.  Jako dorosły stale szuka stabilizacji emocjonalnej, ale uczy się pozostać zdystansowanym do kwestii miłości.  Związki sprawiają, że jest niespokojny i niepewny, ponieważ zawsze oczekuje odrzucenia.

2. Problemy z zaufaniem

Dziecko wychowywane przez bliskich, którzy pomagają mu zrozumieć i rozwiązać nawet proste problemy, jako dorosły ufa innym i wierzy, że powinniśmy się wzajemnie wspierać. Dziecko odsunięte, odepchnięte przez rodziców, musi nauczyć się radzić sobie ze wszystkim same. W dorosłym życiu, w związku mierzy się z przekonaniem, że w razie potrzeby partner nie ochroni go ani nie pomoże, a relacje emocjonalne są niebezpieczne.

3. Trudności ze stawianiem oraz przestrzeganiem granic

Jeśli czujemy się kochani w dzieciństwie, uczymy się, że ​​każdy zasługuje na swoją przestrzeń i czas, każdy ma potrzeby, które należy szanować. Niekochane dziecko nie dostaje  „wystarczającej ilości miejsca”.  Gdy dorośnie, będzie cenić sobie niezależność i własną przestrzeń bardziej niż inni, jednocześnie odczuwając potrzebę zadowolenia wszystkich. Będzie miało również problemy z interpretowaniem potrzeby innych dotyczących przestrzeni. Z reguły uważa bowiem, że ​​inni je odrzucają, jeśli nie chcą być razem dosłownie cały czas.

Bywa również, że gdy spotyka na swojej drodze tego kogoś, kto obdarza go silnym, bezwarunkowym uczuciem. Nie potrafi tego uczucia mądrze przyjąć. Albo dosłownie „rzuca się” na nie egoistycznie traktując partnera jak swoją własność.

4. Lęk przed porażką 

Kochający rodzic powinien nauczyć swoje dziecko, że niepowodzenie jest czymś normalnym w życiu. Niezrównoważony emocjonalnie rodzic może stosować wobec dziecka kary, jeśli nie spełni ono jego oczekiwań. To sprawia, że przyszły dorosły czuje, że jeśli z czymś sobie nie radzi, nie zasługuje na miłość ani aprobatę. W relacji miłosnej to bardzo trudna sytuacja dla naszego partnera.

5. Niska samoświadomość i brak poczucia wartości

Rodzic powinien okazywać dziecku konsekwentnie aprobatę i uwagę, aby nauczyło się ono, że jest kochane i dobre takie, jakie jest. Toksyczny, hiperkrytyczny rodzic sprawia, że dziecko wątpi w to, że jest godne miłości i uwagi i nie może nic zrobić dobrze. Czuje się wadliwe. Jako dorosły, nie potrafi rozpoznać swoich mocnych stron, ani zalet. Często wikła się w szkodliwe relacje, nie dostrzega sygnałów alarmowych w zachowaniu partnera.


Na podstawie: powerofpositivity.com


Lifestyle

Masz problem z wyrażaniem uczuć? Może jesteś jednym z tych czterech znaków zodiaku?

Redakcja
Redakcja
5 sierpnia 2019
Fot. iStock / OcusFocus

W każdym dobrym i mocnym związku liczysz na to, że partner powie ci o swoich emocjach, zasygnalizuje, gdy mu źle, smutno, gdy jest zdenerwowany lub podzieli się swoją ekscytacją. Tyle tylko, że jeśli on lub ona mają problem z wyrażeniem swoich uczuć, ten rodzaj emocjonalnej intymności może nie przyjść naturalnie, bez względu na to, jak dobrze się znacie. I chociaż każdy może mieć trudności z dzieleniem się swoimi emocjami, niektóre znaki zodiaku mają z tym większy problem.

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Dla niektórych osób trudności z wyrażaniem emocji mogą wynikać z trudności z nawiązaniem kontaktu z samym sobą. Jednak zdecydowanie nie jest tak w przypadku Raka. To właśnie ten znak zodiaku prawdopodobnie bardzo świadomy swoich uczuć. Problem pojawia się, gdy zaczyna się zastanawiać, jak inne osoby mogą na nie zareagować. Raki są bardzo wrażliwe i wycofują się, gdy obawiają się odrzucenia lub niezrozumienia. Zwykle płaczą wyrażając swoje uczucia, ponieważ tak głęboko odczuwają różne emocje.

Rada dla Raka:

Chociaż może to być naprawdę trudne, spróbuj podzielić się tym, jak się czujesz. Tłamszenie w sobie negatywnych emocji może być bardzo bolesne, powiesz o niej komuś, komu ufasz, na pewno cię nie odrzuci.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Chociaż niektórzy nie mają problemu z rozmawianiem o wszystkim ze wszystkimi, są osoby, które nie wyobrażają sobie takiej sytuacji. Panny nie lubią publicznych pokazów, a pod ich zachowawczym zachowaniem kryje się bardzo wrażliwa dusza. Panny boją się, że zostaną osądzone jako słabe, więc zazwyczaj starają się mówić bardzo rzeczowo. Tyle tylko, że Panna, która udaje, że nigdy się nie denerwuje, w końcu będzie potrzebować emocjonalnego wsparcia.

Rada dla Panny:

Jeśli dzielenie się swoimi uczuciami jest dla ciebie trudne, spróbuj wyrazić je pisząc. Wyślij komuś, komu ufasz, list lub e-mail wyjaśniający, co się z tobą dzieje.

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Skorpiony są tajemnicze i intensywne. Wolą obserwować uczucia innych niż swobodnie wyrażać swoje. Jeśli jesteś Skorpionem, możesz mieć problemy z zaufaniem do innych, co sprawia, że wydajesz się oderwany od tego, co czujesz.

Rada dla Skorpiona:

Jeśli masz trudności z otwarciem się na kogoś w swoim życiu, zacznij od pytania, jak się ostatnio czuł. Słuchanie może sprawić, że poczujesz się bezpieczniej, jeśli chodzi o dzielenie się własnymi uczuciami.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Jako Wodnik prawdopodobnie nie jesteś osobą wylewną. W rzeczywistości ten znak zodiaku może być bardzo zdystansowany, bo nie lubi dramatycznych sytuacji. Wodni woli zachować spokój, podczas gdy inni próbują odgadnąć, co myśli. Fakt, że po pewnym czasie, taki rodzaj odcięcia może prowadzić do poczucia osamotnienia.

Rada dla Wodnika:

Nikt nie mówi, że masz o swoich emocjach dyskutować publicznie. Zaproś bliskiego przyjaciela do domu, abyś mógł wyrazić to, co czujesz w bardziej intymnym otoczeniu, w którym nie będziesz musiał myśleć, jak zareagują inni ludzie.


Zobacz także

Jeśli nie możesz powiedzieć swojemu partnerowi lub żonie, co robisz, prawdopodobnie nie powinieneś tego robić

policjantki

One w męskim świecie. Policjantki

Moje życie wciąga mnie niczym ruchome piaski, z których nie potrafię się uwolnić, przytłacza i woła do mnie „nie dasz rady”