Lifestyle

Akcja „Przed Świętami znajdź chwilę – znajdź siebie”. List do Mikołaja

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
7 grudnia 2017
Materiały prasowe / Fot. Despositophotos
 

Święta, Święta i… nawet się nie obejrzysz, jak zmęczona opadniesz na kanapę i zaczniesz myśleć o Nowym Roku. Co zostanie? Piękne wspomnienia, ostatnia puszka pierniczków, ból pleców i worki pod oczami… A gdyby w tym roku Święty Mikołaj odwiedził cię wcześniej, a w prezencie przyniósł ci sposób na Święta piękne wspomnień bez tej całej walki o przetrwanie?

Jak długa jest lista zadań, które przed sobą postawiłaś?

Przygotowanie Wigilii, wysprzątanie, dekoracje, pieczenie, ogarnięcie listy marzeń, żeby pod choinką znalazły się wszystkie małe i duże życzenia? Ach, no tak – pewnie jeszcze możesz pomnożyć część tych zadań, bo i babcia i mama i ciocia potrzebują twojej pomocy… Co jeszcze musisz odhaczyć? Zakupy, gotowanie, papier do pakowania prezentów – dodatki i drobiazgi, które wyczarują dla wszystkich atmosferę?

Masz czasem wrażenie, że Święta są dla wszystkich, tylko nie dla ciebie?

STOP!

Popatrz na to wszystko z szerszej perspektywy, zatrzymaj się, zaplanuj wszystko i pomyśl, co możesz jeszcze zrobić dla siebie! Zobaczysz, nic się nie stanie, jeśli na tegoroczne Święta podarujesz sobie odrobinkę zdrowego egoizmu. Nadejdą Święta – tak jak zawsze, ale tym razem i ty będziesz mogła z uśmiechem z nich korzystać!

Zadbaj o siebie. Tak, o siebie. O swoje dłonie, twarz, o swoje ciało. To samo, dzięki któremu możesz tak wiele. I gwarantujemy ci, że doskonały moment! Nie tylko na to by, poświęcić 10 minut na maseczkę, ale to najlepszy czas na to, by trwale zmienić w swoim życiu pewne priorytety. Ty też jesteś ważna – nawet przed Świętami.

Ruszamy z nową akcją, w której będziemy was zachęcać, do znalezienia czasu na myślenie i dbanie o siebie również (a może przede wszystkim) przed Świętami. Żebyście siadając do wigilijnego stołu czuły się równie wyjątkowo, co reszta domowników. Porzuciły na zawsze rolę „Kopciucha” i z taką pozytywną, świąteczną energią zaczęły nowy rok. Do dzieła! Jesteście tego warte! Zawsze.

Akcja „Przed Świętami znajdź chwilę – znajdź siebie”. List do Mikołaja

W komentarzach do naszych akcyjnych wpisów, piszcie, co udało wam się zrealizować, by znaleźć w świątecznym zamieszaniu chwilę dla siebie – i siebie samą. Napisz w komentarzu swój list do Mikołaja, opowiedzcie mu swoich sukcesach w zadbaniu o siebie i oproście o to, czego jeszcze wam w tym trudnym zadaniu brakuje.

Nagrody:

5  x pakiet  zabiegów endermologii całego ciała (w skład których wchodzą 3 rodzaje zabiegów)*

zaproszenie endermologia1 zaproszenie endermologia2

Cały zabieg polega na wykonywaniu specjalistycznego masażu mechanicznego, który wykorzystuje podciśnienie. Odpowiednio prowadzona głowica sprawia, że powstaje fałd skóry. Następnie poddawany jest rolowaniu od wewnątrz i na zewnątrz przez elektronicznie sterowane rolki. Poruszają się one nie tylko ruchem obrotowym wewnątrz głowicy, ale również względem siebie – w zależności od wybranych parametrów zabiegu.

Korzyści endromologii to:

 • Wyszczuplanie
 • Modelowanie sylwetki
 • Redukcja cellulitu
 • Zwiększenie elastyczności skóry

endermologia-v2

Akcja trwa od 7.12 – 24.12.2017. Wyniki zostaną opublikowane na stronie www.ohme.pl do dnia 02.01.2018 roku.*

*Regulamin akcji znajduje się tutaj.

*Aktualizacja 15.12.2017 – wydłużono czas trwania akcji.

Lifestyle

„Jak na dziewczynę z baru to nawet nieźle wyglądasz”. Przywyknijcie drogie panie, tak podrywa się na „negi”

Redakcja
Redakcja
7 grudnia 2017
Fot. iStock/Izabela Habur
 

Podryw stosowany przez mężczyzn może mieć różne oblicza. Do tej pory niezależnie od tego, czy podrywał chłopak w dresie z trzema paskami, czy pan pod krawatem, zawsze starali się oni wywrzeć na kobiecie jak najlepsze wrażenie. Uśmiechy i komplementy towarzyszyły tym staraniom, a teraz możecie zostać zaskoczone czymś innym, czasem szokującym.

Negi — koszmar feministek

Czasy rycerzy już dawno minęły, a w podrywie coraz częstsze jest podejście określane mianem neggingu, z czego raczej kobiety nie będą zadowolone. W skrócie chodzi o to, że mężczyzna podrywa ładną kobietę obniżając jej samoocenę. W teorii brzmi to tajemniczo, a w praktyce może wyglądać mniej więcej tak: zainteresowany mężczyzna mówi upatrzonej „ofierze”, że jak na dziewczynę z tego baru to wygląda całkiem nieźle. Albo, że ma fajną kieckę, ale siostra wyglądałaby w niej lepiej. A ona zechce mu udowodnić, że on się myli, że jednak jest więcej warta, niż on insynuuje. Komplement wątpliwy, metoda szokująca, ale dla wielu facetów skuteczna. Są kobiety, które dają się łapać na takie gierki słowne, bo od razu chcą pokazać facetowi, że są lepsze, niż jemu się wydaje i mogą to śmiało udowodnić, podrywając jegomościa.

Czy nam się to może podobać?

Teoretycznie posługiwanie się negami nie ma na celu obrażenia kobiety. Ale niestety tak, jak nie każdy poeta będzie Mickiewiczem, tak nie każdy facet potrafi posłużyć się neggingiem, i wtedy zamiast oryginalnego podrywu, kobieta otrzymuje porcję chamstwa. Panowie nie wiedząc jak się za to zabrać, potrafią przyczepić się do wyglądu kobiety, który bywa powodem kompleksów, przy czym po prostu ją obrażają. To takie znane od dawna końskie zaloty, przeniesione z czasów podstawówki na zachowania dorosłych facetów.

Są tacy, którzy twierdzą, że metoda jest skuteczna i są kobiety, którym może się to spodobać. Jednak to dotyczy pań na tyle  atrakcyjnych, że żadna złośliwość nie wpłynie na nie negatywnie. Za to mniej urodziwe kobiety słysząc złośliwość okraszoną uśmiechem, mogą nie być zachwycone. Wytykanie wad wpływa na poczucie wartości, skuteczne je obniżając. Choć negi są coraz bardziej popularną  „zabawą” propagowaną w gronie facetów, to jednak wydaje się, że w większości kobiety wolą standardowy, nawet oklepany komplement, od sztucznego podkręcania sytuacji i nietrafionych złośliwości.

źródło: www.elitedaily.comwww.newstatesman.com 


Lifestyle

Regulamin akcji „Przed Świętami znajdź chwilę – znajdź siebie”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
7 grudnia 2017
Materiały prasowe / Fot. Despositophotos

Regulamin konkursu „Przed Świętami znajdź chwilę – znajdź siebie”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Przed Świętami znajdź chwilę – znajdź siebie”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs „Przed Świętami znajdź chwilę – znajdź siebie” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Oh!me, Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 7.12 – 24.12.2017. Wyniki zostaną opublikowane na stronie www.ohme.pl do dnia 02.01.2018 roku.*
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest Centrum Zdrowej Skóry. zwany dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe:

  W komentarzach do naszych akcyjnych wpisów, piszcie, co udało wam się zrealizować, by znaleźć w świątecznym zamieszaniu chwilę dla siebie – i siebie samą. Napisz w komentarzu swój list do Mikołaja, opowiedzcie mu swoich sukcesach w zadbaniu o siebie i oproście o to, czego jeszcze wam w tym trudnym zadaniu brakuje.

 1. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania Organizatora.
 2. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 5 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 21.12.2017 roku  na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorem nagród w Konkursie jest Centrum Zdrowej Skóry.
 2. Laureatami Konkursu zostanie 5 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
 3. Nagrody:

  5  x pakiet  zabiegów endermologii całego ciała (w skład których wchodzą 3 rodzaje zabiegów)

  Cały zabieg polega na wykonywaniu specjalistycznego masażu mechanicznego, który wykorzystuje podciśnienie. Odpowiednio prowadzona głowica sprawia, że powstaje fałd skóry. Następnie poddawany jest rolowaniu od wewnątrz i na zewnątrz przez elektronicznie sterowane rolki. Poruszają się one nie tylko ruchem obrotowym wewnątrz głowicy, ale również względem siebie – w zależności od wybranych parametrów zabiegu.

  Korzyści endromologii to:

  • Wyszczuplanie
  • Modelowanie sylwetki
  • Redukcja cellulitu
  • Zwiększenie elastyczności skóry

   

 4. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 5. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 6. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 7. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 8. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Sponsora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub kurierską w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).
*Aktualizacja 15.12.2017 – wydłużono czas trwania akcji.

Zobacz także

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać na drugi koniec świata? Historie Polek, które odważyły się żyć inaczej. Wyjechały

Sygnały niedoboru magnezu, czy wiesz jak je rozpoznać? Załatw sprawę w kuchni! Akcja #rodzINKA. Tydzień II, wyzwanie 10

Dzień Mężczyzny - 10 marca

Kochani Panowie, w dniu waszego święta życzymy wam (zupełnie niezłośliwie), tych kilku rzeczy