Go to content

Dlaczego warto wybierać Macbooki?

Dlaczego warto wybierać Macbooki?
fot. unsplash.com

Pytanie zawarte w tytule artykułu nie jest bezzasadne. Coraz więcej osób zastanawia się czy wybrać komputer z oprogramowaniem od Microsoft czy jednak sprzęt od Apple. Ciężko jest porównywać ze sobą te sprzęty. Microsoft stara się, aby komputery wyposażone w Windows były funkcjonalne i przyjazne dla użytkowników. Apple od lat proponuje nam stylowe i funkcjonalne komputery, stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak wybrać dobrego MacBooka
  • dlaczego warto wybierać MacBooki
  • gdzie kupić dobre MacBooki

MacBooki to komputery od Apple wyposażone w ich oprogramowanie oraz funkcje. Coraz więcej osób wybiera je dla siebie choć różnią się systemem operacyjnym. Są eleganckie i funkcjonalne. Niestety o komputerach z Windows jeszcze kilka lat temu nie można było tak powiedzieć. Były dość siermiężne, a ich oprogramowanie zawierało sporo błędów, które długo były aktualizowane przez ekipę Microsoftu.

Na czym skupić się wybierając MacBooka?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym do czego potrzebny nam jest sprzęt komputerowy. Jeśli potrzebujemy komputera do pracy i jesteśmy specjalistami w konkretnej branży, to warto wybierać komputer dostosowany do naszych potrzeb. Na przykład, jeśli jesteśmy grafikami powinniśmy wybrać sprzęt z dużym monitorem, mocną kartą graficzną i bogatą paletą akcesoriów i oprogramowania do obróbki grafiki. Na szczęście Apple wychodzi naprzeciw swoim użytkownikom i wymyśla coraz to nowe funkcje, które znacznie ułatwiają życie ludziom z różnych branż.

Możemy wyróżnić trzy rodzaje MacBooków. Podstawowymi, najbardziej uniwersalnymi modelami są urządzenia z serii MacBook. Jeżeli poszukujemy lekkiego, poręcznego komputera do częstego przenoszenia z miejsca na miejsce, sprawdzi się u nas seria MacBook Air. Dla profesjonalistów potrzebujących wydajnego sprzętu idealne będą  laptopy MacBook Pro.

Komputery z serii MacBook są bardzo wydajne. Możemy się o tym przekonać przeglądając tegoroczny ranking laptopów (np. tutaj)

Na co jeszcze warto zwracać uwagę przy wyborze MacBooka?

Przede wszystkim nie warto zwracać uwagi na cenę. Trzeba patrzeć na oprogramowanie i funkcjonalność. Pamięć, pojemność baterii, wytrzymałość oraz inne parametry techniczne są bardzo ważne dla naszego komputera. Nie bez znaczenia jest także waga, szczególnie dla osób, które lubią podróżować lub dużo przemieszczają się służbowo. Istotny również jest wyjątkowy design Macbooków, dzięki staraniom pracowników firmy Apple, która od lat chce, by ich komputery były nie tylko bardzo funkcjonalne, ale także ładne. W środku znajdziemy również szybkie i pojemne dyski SSD oraz mocne karty graficzne. Pomysłowe rozmieszczenie baterii pozwala firmie Apple na konstruowanie zgrabnych, ładnych i lekkich Macbooków.

Najbardziej uniwersalne modele – MacBooki różnią się między sobą modelem procesora, płyty głównej i pamięci RAM. Bardziej zaawansowane jednostki posiadają dedykowane karty graficzne. MacBooki są stworzone do wszechstronnego użytkowania – pracy biurowej, odtwarzania multimediów, mniej wymagających gier i przeglądania Internetu. Lekkie i wygodne laptopy MacBook Air są najtańsze. Większość modeli nie została wyposażona w podzespoły pozwalające na obsługę wymagających programów graficznych czy gier. Są dedykowane przede wszystkim osobom, które dużo podróżują. Dlatego muszą być lekkie, cienkie i nieduże. Jednak bez trudu pozwolą na korzystanie z oprogramowania biurowego czy przeglądania Internetu. Z kolei MacBook Pro dedykowane są osobom potrzebującym wydajnego sprzętu. Są wyposażone w większe matryce i charakterystyczne touch bary nad klawiaturą. Bez problemu obsłużą najbardziej wymagające programy. Dzięki mocnym procesorom Intel Core i7 i i9, dużej ilości pamięci RAM i dedykowanej kacie graficznej zapewniają niezawodne i szybkie korzystanie nawet z najbardziej wymagającego oprogramowania i gier. 

Jaki MacBook wybrać dla siebie?

Jeśli jesteśmy użytkownikami komputerów, którzy nie mają dużej wiedzy informatycznej to Macbook jest właśnie dla nas. Komputery z nadgryzionym jabłkiem są łatwe w obsłudze, bardzo intuicyjne, a dedykowany do nich system operacyjny jest bardzo intuicyjny i nie musimy posiadać wielkiej wiedzy dotyczącej informatyki i kwestii technicznych. Dodatkowo do oprogramowania w Macbookach z łatwością doinstalujemy odpowiednie aplikacje i wtyczki. Macbooki są także niezawodne i bardzo bezpieczne, co bardzo ważne dla osób, które nie wiedzą, jak reagować w sytuacjach kryzysowych. Sprawdzają się zarówno dla tych użytkowników, którzy nie potrzebują komputera o wielkich mocach przerobowych jak i dla tych, którzy szukają specjalistycznego sprzętu wysokiej jakości. Kupując Macbooka warto zapytać w sklepie o oprogramowanie i akcesoria, jeśli jesteśmy osobami potrzebującymi specjalistycznych dodatków. Z drugiej strony warto też zastanowić się nad ceną, bo lepiej zawczasu zapłacić więcej niż potem żałować, że naszemu komputerowi czegoś brakuje. Pamiętajmy, że Macbooki cenione są za wysoką jakość wykonania, świetne oprogramowanie oraz dobry design.

Laptopy z serii MacBook są bardzo uniwersalne. Jeżeli tylko jesteśmy przekonani do skorzystania z ekosystemu Apple, bez problemu znajdziemy odpowiedni dla siebie model. MacBook, MacBook Air czy MacBook Pro z pewnością spełni nasze oczekiwania i będzie nam służył przez lata.

Artykuł sponsorowany