Go to content

Adele o swojej przemianie: nigdy nie chodziło o to, by schudnąć

fot. domena publiczna, CC BY 2.0

Wymyśliłam sobie, że jeśli stanę się silniejsza fizycznie, to będę też mocniejsza psychicznie – mówi Adele w jednym z wywiadów, towarzyszących jej sesjom dla brytyjskiej i amerykańskiej edycji „Vogue”. Warto zauważyć, że to pierwsza w historii gwiazda, która jest jednocześnie na okładkach dwóch różnych edycji magazynu. 

Zjawiskowe sesje fotograficzne to jedno, a drugie to wywiady, których Adele udzieliła dziennikarzom magazynów. To prawdziwa gratka dla jej fanów, gwiazda nie jest bowiem zbyt wylewna i raczej chroni swoją prywatność. W wywiadach mówi o rozwodzie, macierzyństwie, nowym partnerze, planowanej premierze płyty oraz o tym, co komentowane jest w mediach najszerzej – jej spektakularnej metamorfozie.

 

View this post on Instagram

 

Post udostępniony przez British Vogue (@britishvogue)

Ogromnym zaskoczeniem, jakie przyniosły oba wywiady, jest to, że gwiazda uchyliła rąbka tajemnicy na temat swojego życia prywatnego. Wiemy, że z byłym mężem żyje w zgodzie, mieszkają nawet naprzeciwko siebie (w domu, który mu kupiła, wspólnie wychowują synka. Wyznała też, że jej obecny partner Rich Paul najpierw był jej przyjacielem. Ale zaiskrzyło dopiero na początku roku.

„Zawsze tu był. Po prostu go nie dostrzegałam

W rozmowie z brytyjskim „Vogue” powiedziała, że decyzję o zrzuceniu kilogramów podjęła wyłącznie dla siebie. Adele przyznała, że ćwiczy dwa lub trzy razy dziennie (rano ciężary, po południu spaceruje lub boksuje, wieczorem również spacer i cardio) i że może to już nazwać swego rodzaju uzależnieniem. Ile schudła? Ok. 45 kilogramów.

Nigdy nie chodziło o utratę wagi, zawsze chodziło o to, by stać się silną i mieć czas tylko dla siebie, z dala od telefonu”

Jej zdaniem ​​nie zrobiła nic szczególnego. Kluczem do sukcesu było skupienie się na ćwiczeniach. Dieta? „Jem więcej niż kiedyś, ponieważ tak ciężko ćwiczę”.

 

View this post on Instagram

 

Post udostępniony przez British Vogue (@britishvogue)

„Nie musisz mieć nadwagi, aby mieć pozytywny wpływ na ciało, możesz mieć dowolne kształty i rozmiar” – kontynuowała, dodając, że uważa, że ​​szok ze strony publiczności był spowodowany wyłącznie tym, że nie dzieliła się efektami swojej pracy z internautami.„Ludzie są przyzwyczajeni do tego, że dokumentują wszystko na Instagramie, a większość ludzi z moją pozycją już miałaby lukratywne kontrakty z markami dietetycznymi”

Nie mogłam odpuścić. Zrobiłam to dla siebie, a nie dla nikogo innego”.

Gwiazda nie ukrywa, że od dłuższego czasu zmaga się ze stanami lękowymi i atakami paniki. Mówiono nawet, że rozważała zakończenie kariery, nie chciała już występować ani nagrywać płyt. Zdecydowała się jednak na psychoterapię i już 15 października premierę będzie miała jej kolejna, tak długo wyczekiwana, płyta.

Czuję, że ten album jest autodestrukcją, potem autorefleksją, a potem rodzajem samoodkupienia. Ale czuję się gotowa. Naprawdę chcę, żeby tym razem ludzie usłyszeli moją wersję historii”.

 

View this post on Instagram

 

Post udostępniony przez Vogue (@voguemagazine)

O odchudzaniu Adele napisano już chyba wszystko. Na pamięć znamy założenia diety SIRT. Gwiazda wypowiedziała się też na temat w programie NBC Saturday Night Live. 33-latka żartowała wtedy o swoim chudnięciu w taki sposób:

Wiem, że wyglądam naprawdę, naprawdę inaczej odkąd mnie ostatnio widzieliście, ale tak naprawdę z powodu wszystkich ograniczeń covidowych i zakazu podróżowania, musiałem podróżować lekko i mogłam przewozić tylko połowę mnie – i to jest ta połowa, którą wybrałam.”

Dieta sirt łączy ograniczenie kaloryczne ze spożyciem specjalnych zielonych koktajli, które są bogate w aktywatory sirtuin. Najważniejsze w diecie sirt są produkty, które należy włączyć do codziennego jadłospisu, a nie te, które trzeba wyeliminować. Na pierwszym etapie powinniśmy wykluczyć jedynie produkty przetworzone i niezdrowe (np. fast food, instant) oraz te z białej mąki. W porównaniu z innymi dietami nie są to duże restrykcje, a na początku stosowania diety sirt można schudnąć nawet trzy kilogramy tygodniowo! W pierwszych dwóch etapach dieta zakłada znaczne ograniczenie kalorii, ale trwa ono tylko przez kilka dni. (…)

 

 

View this post on Instagram

 

Post udostępniony przez British Vogue (@britishvogue)